Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Jak usunąć gradient oraz prawidłowo desaturować zdjęcia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18214 postów

Co do wyrównywania tła, to jeśli nie mamy jakiś patologicznych przypadków, to dużo szybciej i wygodnie jest w Pix LE to zrobić: https://astronomiaam...ownanie-ta.html. Tam odpowiednik calculations działa na wszystkie kanały :)

Zdecydowanie tak, ale powtórzę: najlepsze narzędzie to takie, które znasz. A że ja znam Photoshopa, to używam jego :) 

Jest kilka zalet takiego podejścia. W PS masz ogromne "flexibility" (elastyczność nie do końca jest tu dobrym słowem). Jak się czegoś nauczysz, to nie jesteś ograniczony do konkretnej, zaprogramowanej funkcji. Z drugiej strony podejście programatyczne jest na pewno bardziej "science". Ja mam duszę artysty - wolę kreację (jak płutno na którym mogę mazać co chcę), choć pokochałem też programowanie, więc coraz bliżej jestem Pixa ;) Czuję, że połączenie kompetencji w PS i Pixie może być rozwiązaniem ultimate (efektywnościowo).

Puentując - nauka Photoshopa zawsze będzie przydatna, niezależnie do aplikacji typowo astro, bo w nim będziesz kończył projekt (postprocessing - tak to się ładnie nazywa w innych branżach).

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

MateuszW

MateuszW

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 4437 postów

Zdecydowanie tak

Ja również się zgadzam :) U mnie najczęściej obróbka idzie od Maxima przez Pixa aż do PSa, bo każdy ma swoje zalety i fajne cechy. Dobrze to ująłeś, że PS daje ogromne, w zasadzie nieograniczone możliwości, ale czasem bardziej specjalizowany soft może coś specyficznego zrobić szybciej i efektywniej.

Ja bardzo dużo korzystam z Twoich tutoriali, bo mam na razie dość dziwny, choć w miarę skuteczny sposób obróbki :) Wiele rzeczy robię w siermiężny sposób, jakoś okrężnie, bo brakuje mi wiedzy o różnych fajnych trikach z warstwami itp.

+2
Post rekomendują: Adam_Jesion, Andrzej F.,

SW CFP 200/800, NEQ6 Pro SynScan, Atik 383L+, PG Chameleon3, MPCC Mk3, IDAS LPS P2, Nagler 26, 9, 3.5mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon Action VII 12x50 CF

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

Phtoshop przypomina mi ołówek. Wydaje się prosty i ograniczony, ale jak się uprzesz, to i zdjęcia da się nim robić :D

+1
Post rekomendują: MateuszW,

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

AMR

AMR

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 84 postów

Hmmm... naraiłeś mi pewien pomysł. Chyba zrobię grupę mailingową dla chętnych. Jak nagram taki filmik, to wtedy prześlę info mailem. Dobry pomysł, czy bredzę?

można to przez YT zrobić - subscribe + ustawienie powiadomień na maila, zaraz po wgraniu filmu

0

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

można to przez YT zrobić - subscribe + ustawienie powiadomień na maila, zaraz po wgraniu filmu

Można, ale to nie to samo, bo YT ogranicza dystrybucję takich powiadomień, dokładnie tak samo jak Fb. Już niestety nie jest tak, że jak jakiś kanał zasubskrybujesz, to zawsze dostaniesz powiadomienie o nowym filmie.

0

AstroKingS.png

AMR

AMR

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 84 postów

powyłączali maile ;) trzeba je sobie ręcznie wyklikać - dzwonek przy nazwie kanału -> chcę otrzymywać wszyskie, potem w https://www.youtube....t_notifications włączyć push i email - ew. wznowić

Użytkownik AMR edytował ten post 23 kwiecień 2017 - 00:09

0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Akademia AstroKinga, AstroKing, tutorial

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników