Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

PHD2 problem z QHY5L-II

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Krzysiek Celuch

Krzysiek Celuch

Alderamin

• Astroamator
  • Pip
  • 10 postów

Witam. Zainstalowałem wszystkie sterowniki ze strony producenta łącznie z ASCOM, przy wyborze kamery "CMOS QHY5LII Camera(ASCOM)" wyświetla mi się komunikat "Problem sterownika ASCOM: Połącz: (ASCOM.QHY5LII) Could not connect". Czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem albo wie jak temu zaradzić?

0

cybervader

cybervader
  • Nowy
  • 3 postów

Witam. Zainstalowałem wszystkie sterowniki ze strony producenta łącznie z ASCOM, przy wyborze kamery "CMOS QHY5LII Camera(ASCOM)" wyświetla mi się komunikat "Problem sterownika ASCOM: Połącz: (ASCOM.QHY5LII) Could not connect". Czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem albo wie jak temu zaradzić?

Kilka dni temu instalowałem na nowym lapku soft i stery i i miałem taki komunikat.(mam QHY 5R-II i wybieram inne stery do phd, nie te co ty podajesz, ale może się to różnić). W innych programach kamerka działała, tylko w PHD 2 nie. Odinstalowałem PHD ver 2.6.3 i zainstalowałem starszą, bodajże 2.6.1 i pomogło, wszystko hula. Pamietam, że kombinowałem też z wielokrotna instalacja sterowników i innymi wersjami. Ale dopiero zmiana PHD poskutkowała.

0

Krzysiek Celuch

Krzysiek Celuch

Alderamin

• Astroamator
  • Pip
  • 10 postów

Kilka dni temu instalowałem na nowym lapku soft i stery i i miałem taki komunikat.(mam QHY 5R-II i wybieram inne stery do phd, nie te co ty podajesz, ale może się to różnić). W innych programach kamerka działała, tylko w PHD 2 nie. Odinstalowałem PHD ver 2.6.3 i zainstalowałem starszą, bodajże 2.6.1 i pomogło, wszystko hula. Pamietam, że kombinowałem też z wielokrotna instalacja sterowników i innymi wersjami. Ale dopiero zmiana PHD poskutkowała.

Zainstalowałem starszą wersję i wszystko śmiga jak należy, dzięki za pomoc ;)

0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników