Skocz do zawartości

ASIA LUBI MOTYLKA


Łukasz K

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie się zgrała kamerka z tym obiektywem. Spokojnie trzymaj jaśniejszy ton zdjęć.

Rozumiem, że lecisz na pełnym otworze ?

Długo Ci zajmuje ustawienie ostrości ? ;)

Canona przymykam do F 3,5. Testowałem go na pełnej dziurze, i doszedłem do wniosku, że to bardzo dobry obiektyw, ale dla mnie mimo wszystko, na pełnej dziurze daje zbyt mydlane obrazy.

 

Długo szukałem optymalnego rozwiązania kamera-szkiełko. Moim zdaniem ta para idealnie do siebie pasuje. Zestaw jest lekki (moje EQ-6 to przerost, ale równolegle będę wieszał na nim również ATIKa 414EX z Samyangiem 85), daje piękną mgławicową skalę (do galaktyk, poza 2 wyjątkami, zdecydowanie odradzam) a dodatkowo obiektyw pozwala minimalizować frustracje związane z wymaganiami tej matrycy (minimalizować - choć nie usuwać). Wciąż się zastanawiam dlaczego tak mało osób decyduje się na fotografię właśnie obiektywami, przecież w tej cenie nie ma nic lepszego.

 

W celu ustawiania ostrości podłączyłem moto focus od Sky Watechera paskiem napędowym i ostrzę "na oko" ale nie muszę "grzebać paluchami" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw i wcale jeszcze nie taki drogi jak na zdjęcia, które da się z tego zrobić. Poza tym mocno wyjazdowy.

Spokojnie ciągnij zasięg tych mgławic można je wydobyć po to przecież zbierasz duże ilości klatek a nie po to by trzymać je w ciemnościach.

Lekko dłubnąłem jeszcze Twój materiał w jpegu w źródłowym dało by się myślę jeszcze więcej.

Gratuluję i pozdrawiam,

 

motylek.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pogoda za oknem licha, więc obrabiam to co do tej pory zebrałem.

 

Do prezentowanej już wersji Ha dozbierałem ostatnio trochę SII.

 

Złożyłem jako bicolor i wyszło coś takiego.

 

Na tlen przyjdzie jeszcze czas.

COLOR-small-jpg.jpg

Edytowane przez Łukasz K
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie - w wersji mono mgławica aż świeci, zajmuje sporą część kadru, jest fajnie i wyraźnie skontrastowana przez co powstaje efekt trójwymiarowości. W przypadku zdjęcia bicolor jest przygaszona, stłumiona przez otaczające je tło i gdzieś znikło wrażenie trójwymiarowości.

 

Niestety kwestii technicznych teraz nie ocenię, bo oglądam na firmowym monitorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.