Skocz do zawartości

Zloty miłośników astronomii w przeszłości


Agent Smith

Rekomendowane odpowiedzi

To jest potęga zbiorów materialnych. Gdybyście byli młodsi to wyciągnęlibyście dyskietkę 5,25" 360kB z zapisaną aplikacją archaicznego planetarium i byłby teraz problem czym odczytać i na jakim komputerze uruchomić ;)

Ja niestety po szeregu przeprowadzkach straciłem książki do astronomii z lat 70tych ubiegłego wieku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wyszperałem zdjęcia z obozu w Edwardowie. Część sypialna i część naukowa. Przy stoliku ja z Agentem Smithem opracowujemy wyniki obserwacji zmiennych zaćmieniowych. Reszta załogi wyraźnie zmęczona po nieprzespanej nocy.

Edwardów 2.jpg

Edwardów 1.jpg

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aż nie wierzę Krzysiek, że się tu pojawiłeś...

 

Musimy się spotkać, koniecznie -po tylu latach będzie o czym gadać. Ze starej gwardii jest tu jeszcze Nikodem -Agent Smith, Rysiek -ryszardo, Jurek -Izonix, Janusz Wiland -nie udziela się na astropolis, ale nadal aktywny w astronomii.

 

Celowo piszę na ogólnym forum -może jeszcze ktoś się ujawni.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2017 o 08:41, Agent Smith napisał:

PS. Sołtys to był pikuś przy swoim synie - pamiętasz go? :)

Trzeba sołtysowi kapelusza uchylić - bardzo nam pomógł.

 

Witaj Krzysztof, kopę lat!

 

Pamiętam syna sołtysa, był podobny do jednego z  naszych kolegów :D.

 

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane dawno temu parę staroci - nie mam skanera do slajdów więc mój workflow to zdjęcia poprzez lupkę "Półautomatycznej Przeglądarki do Przezroczy KROKUS" a następnie desperackie próby spowodowania aby było cokolwiek widać - wszelkimi znanymi mi metodami. Których nie ma wiele. Podobnie jak cierpliwości.

Tak więc:

 

1. Obóz Astronomiczny dla (Trudnej) Młodzieży pod wezwaniem PTMA w Niepołomicach, 1975 r. , zdjęcie zbiorowe.
Wśród uczestników m.in.:  kilka postaci znanych z Astropolis, ojciec co najmniej jedej postaci z Astropolis, co najmniej jeden przyszły zawodowy astronom,
co najmniej jeden syn zawodowego astronoma oraz co najmniej jeden przyszły zawodowy aktor, żeby wymienić tylko kilku ;)

IMG_8240_HDR_TRIM_best.jpg.3ee9ce029316a2cc129334259905fd83.jpg

 

2. "Warszawka", jak to miewa w zwyczaju oczywiście zawłaszczyła sobie imprezę - zrobił się nam z tego KELEDRUB 75!

 

IMG_8186_HDR_trimmedbest.jpg.7abc2d122f508fe36891ee9f349f286d.jpg

 

3. Na wieść o planach wystrzelenia w kosmos Polaka, na złość Ruskim oraz z pobudek po prostu patriotycznych postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce.
Na zdjęciu pierwsze udane próby z silnikiem antygrawitacyjnym. Za sterami pilot doświadczalny Jacek Chołoniewski.

 

out5.gif.9a908005e125c63379380c30ef61c4fb.gif

 

4. "Warunki" w Niepołomicach

 

 IMG_8202_TRIM.jpg.97f481427aaada36abd692368d065e8c.jpg

 

5. A co to wszystko ma wspólnego z Astronomią?
(przez) Radioteleskop widzieliśmy!

 

IMG_8174_trimmed.png.74c254862cbf12e7a23571ee29197ca4.png

 

6. Rok później odbył się KELEDRUB 1976 w Edwardowie. Trzech śmiałków: Grzędziel (lingwistyka, PR), Gdell (prace inżynieryjne, crowd controll) oraz Agent S. (zaopatrzenie) zostało zdesantowanych wcześniej w celu zabezpieczenia przeprawy przez rów melioracyjny oraz rozpoznania możliwości porozumienia z autochtonami, czy też chociaqżby próby zrozumienia ich języka.

 

IMG_8226_trim.jpg.1a481b48cfb70b202af91c20cc57667e.jpg

 

7. Dzięki odpowiedniej aprowizacji misja śmiałków zakończyła się sukcesem.

 

IMG_8214_trim.png.5374f38fe353237b58598868ff51d8cb.png


8. Dziupla 76

IMG_8245_TRIM.jpg.bc170eb23bc43674963df34b88945a1f.jpg

 

9. W tamtym roku wyjątkowo wcześnie rozpoczął się "sezon ogórkowy" - znudzone publikatory bredziły coś o możliwych podwyżkach cen cukru i mięsa.
Na szczęście nikt nie dawał temu wiary.

IMG_8211_CROP.jpg.fe458b21b3e34a00bbdc43d5bb6cbf89.jpg

 

c.d.n. ? Ktoś? Coś?

 

 

 

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 7
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.