Skocz do zawartości

Okular BGO 5mm ortho, refraktor Bresser Lyra 70/900, Antares 70/900


JSC

Rekomendowane odpowiedzi

1. Okular BGO 5mm ortho.

Samej konstrukcji przedstawiać nie trzeba ;)

Stan okularu jak na zdjęciach. Tulejka posiada drobne ryski, na górnej części obudowy zadrapanie czarnego lakieru. Takiego już kupiłem tutaj na forum, nie przeszkadza to oczywiście w obserwacjach. Optyka w stanie idealnym.

Sprzedaję, bo nie przydaje mi się już do teleskopu o długiej ogniskowej. Używałem go dawnymi czasy z refraktorem 70/900 i dawał rewelacyjne jasne obrazy Księżyca przy pow. 180x!

Cena 220zł + koszty wysyłki.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

 

2. Refraktor Bresser Lyra 70/900

Byłem z niego bardzo zadowolony. Dzięki niemu rozdzielałem bezproblemowo (+BGO 5mm) np. Epsilony Lutni. Stan wyciągu idealny, nic nie lata, nic nie przeskakuje, chodzi łatwo i lekko. Stan optyki jak nowy. Szukacz RedDot był sklejony - co widać na zdjęciach (świeci, ale jak ktoś chce mocniejszy punkt, to trzeba wymienić bateryjkę). Taki już kupiłem i sklejenie w niczym nie przeszkadzało w obserwacjach.

Do teleskopu dorzucam kątówkę lustrzaną od SkyLuxa.

 

Problemem jest montaż. Statyw w stanie jak nowy, ale głowica, pomimo, ze tez wygląda jak nowa, to niestety ma zjechane 3 lub 4 zęby mikroruchów. Generalnie to jeśli nie natrafimy na te zęby to wszystko chodzi dobrze, ale gdy na nie natrafimy to trzeba je ominąć ręcznie. Możliwe, ze cos by pomogło jeśli byśmy je dopiłowali pilniczkiem, bo ślimak ma regulację i można go bardziej docisnąć do zębatki ślimacznicy. Ja nic z tym nie robiłem (tez taki już kupiłem) i głowicę dodaję gratis jako złom, chociaż - tak jak pisałem - można prowadzić nią obserwacje.

Cena 150zł + koszty wysyłki (tuba razem z montażem)

Cena za sam montaż jeśli ktoś chce nabyć osobno (statyw + głowica) 30zł + koszty wysyłki. Preferowana sprzedaż razem z tubą refraktora.

 

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

 

 

Jeśli ktoś bardzo by chciał to dorzucę okulary kitowe 10mm lub 6mm (po 25zł za sztukę).

 

12.JPG

 

3. Jeśli ktoś chce mogę dorzucić do któregoś z towarów tubę refraktora Antaraes. Ma ciekawy układ soczewek Steinheila, w przeciwieństwie do tradycyjnych Fraunhoferów. Coś jednak z tymi soczewkami jest nie tak, bo daje złe obrazy - może ktoś kiedyś coś majstrował z optyką, dał za dużą przerwę pomiędzy soczewkami- nie wiem - ja nie dałem rady tego ustawić. Dodaję gratis lub 10zł + koszty wysyłki jeśli ktoś chce nabyć osobno.

 

10.JPG

11.JPG

 

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły sie pytanie co do montażu...

To typowy SkyLuxowy montaż, na aluminiowych nogach.

Wysokość statywu bez głowicy: 120...125cm

Wysokość statywu z głowicą w pozycji AZ z osią RA poziomą lub pionową: 140...145cm do miejsca mocowania szyny teleskopu.

Wysokość nogi po rozłożeniu 127cm, po złożeniu 73cm.

Ciężar samego statywu bez głowicy: 1,7 kg

Ciężar głowicy 2,2 kg

Ciężar pręta razem z ciężarkiem przeciwwagi - 1,3

 

Zdjęcia w pozycjach AZ

 

eqa.jpg

eqb.jpg

 

Aktualna nadal tuba teleskopu 70/900 (Bresser Lyra) wraz z kitową kątówką lustrzaną oraz RedDotem (szukaczem). Cena za wszystko (teleskop + montaż) 150zł

7q.jpg

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nikt nie chce zestawu refraktor 70/900 + montaż (razem 150zł) + ewentualnie okulary kitowe 10mm i 6mm (dodatkowo po 25 zł). To będę rozbijał na części (z tym, ze kol. Sławomir111 jest w kolejce po montaż pierwszy). Poczekam jeszcze do końca dnia.

 

 

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.