Skocz do zawartości

Astrozlot Bieszczady 2017 - relacje


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez dotarłem do domu i na szczęście na dwie raty bo przespałem sie u rodziców w połowie drogi.

Dziękuje za tak liczne przybycie. Miło było Was zobaczyć. Dzięki wszystkim pomagającym za pomoc.

Rozmawiałem dziś z Panią dyrektor tak na gorąco i wyglada to następująco:

1 jeśli chcemy mieć ośrodek na wyłączność w weekend w maju następnego roku to musimy przyjechać w min 200 osób.

2 jeśli bedzie nas mniej i w ośrodku bedą inne grupy to nie ma możliwości wyłączenia swiareł ! - względy bezpieczeństwa.

3 organizacja zlotu od niedzieli do środy lub czwartku czyli w tygodniu. W tym przypadku mamy ośrodek na wyłączność bez względu na ilość i tu jest największe pole manewru jeśli chodzi o ceny.

 

Ośrodek zdecydował sie na rewitalizację domków i podniesienie standartu.

Do końca przyszłego tygodnia będę miał kalkulacje nowych cen i wówczas zobaczymy jaka bedzie różnica.

Sawes ma racje ale kij ma dwa końce. Jeśli ktoś z gości wracających z dziupli złamie nogę to ośrodek odpowiada itd.

 

Myśle ze może trzeba założyć jakis nowy wątek i podyskutować na ten temat.

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dotarłem do domu i na szczęście na dwie raty bo przespałem sie u rodziców w połowie drogi.

Dziękuje za tak liczne przybycie. Miło było Was zobaczyć. Dzięki wszystkim pomagającym za pomoc.

Rozmawiałem dziś z Panią dyrektor tak na gorąco i wyglada to następująco:

1 jeśli chcemy mieć ośrodek na wyłączność w weekend w maju następnego roku to musimy przyjechać w min 200 osób.

2 jeśli bedzie nas mniej i w ośrodku bedą inne grupy to nie ma możliwości wyłączenia swiareł ! - względy bezpieczeństwa.

3 organizacja zlotu od niedzieli do środy lub czwartku czyli w tygodniu. W tym przypadku mamy ośrodek na wyłączność bez względu na ilość i tu jest największe pole manewru jeśli chodzi o ceny.

 

Ośrodek zdecydował sie na rewitalizację domków i podniesienie standartu.

Do końca przyszłego tygodnia będę miał kalkulacje nowych cen i wówczas zobaczymy jaka bedzie różnica.

Sawes ma racje ale kij ma dwa końce. Jeśli ktoś z gości wracających z dziupli złamie nogę to ośrodek odpowiada itd.

 

Myśle ze może trzeba założyć jakis nowy wątek i podyskutować na ten temat.

 

 

Ad.1. Zlotowicze, wróciliście do domów pełni energii, to brać sprawy we własne ręce. Za rok będzie nas dwustu. :D

Ad. 2 Masz rację. Dbają przede wszystkim o swój interes, co wcale mnie nie dziwi i absolutnie tego nie potępiam. Żal mi tylko było tych niewielu nocy z dala od Warszawy, które właściwie od tych w stolicy wcale się nie różniły.

Ad. 3. Z tym może być największy problem. Cztery dni wolnego w tygodniu nie każdy może wziąć, więc raczej zlot będzie mniej niż bardziej liczny.

 

PS. Adamo, jeśli założysz nowy wątek, to ten post przerzuć do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizacja zlotu jak zwykle super. O Adamo nie będę pisał, bo byłaby to kalka z poprzednich lat, Uli jak najbardziej należał się "złoty identyfikator", a Agatkowi podziękowania za zajefajną zabawę w Astromafię. O ile ze strony organizatorów wszystko było w najlepszym porządku, o tyle właściciele ośrodka przegięli. Rozumiem, że biznes itd..., ale lampy zmieniły to miejsce w Las Vegas. Dosłownie. :( Astrofoto dawało jakoś radę, lecz wizual to była totalna porażka. Do tego goście z innych grup z lubością napierdzielający po oczach tysiącwatowymi halogenami, "bo coś się dzieje i trzeba zobaczyć co". Chyba naprawdę trzeba będzie kupić działkę. ;)

PS. Zasłyszane podczas wędrówki od teleskopu do teleskopu. Jakaś pani do pana (inni goście): "-Szkoda, że nie ma Księżyca, można by były popatrzeć, no i łatwiej do ośrodka wrócić". Nosz motyla noga!!! Może jeszcze frytki do tego????

 

 

Trzeba zrobić zlot na 300 astrouczestników - tak by w ośrodku byli tylko nasi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i cd

post-20167-0-03295600-1495401940.jpg

Fantastyczne spotkanie :-) a "dziki bez" pozostanie niezapomniany :-)

 

 

Ogromnie dziękuję Pawłowi za wspaniałe warsztaty astrofoto, które na długo zostaną w mojej pamięci. Ilość rzeczy, których się nauczyłem jest po prostu niezliczona. Wiele trików i technik z pewnością już wkrótce wykorzystam. Pawle, jesteś niesamowitym człowiekiem, masz ogromną wiedzę i co ważne umiesz ją bardzo skutecznie przekazać (nigdy w życiu nie przesiedziałem tylu godzin na wykładzie, czy prezentacji w absolutnym skupieniu i zaciekawieniu). Dzięki też dla pozostałych uczestników warsztatów, bardzo miło było siedzieć w tym zacnym gronie mistrzów polskiej astrofotografii :)

attachicon.gifDSC_4031pp.jpg

Normalnie aż się zawstydziłem :-) Dzięki Mateusz za miłe słowa - cieszę się, że było fajnie i pomocnie. Na pewno nie były to ostatnie warsztaty.

 

 

Nie, samoban nie jest możliwy z technicznego punktu widzenia :D

Ależ żal....
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizacja zlotu jak zwykle super. O Adamo nie będę pisał, bo byłaby to kalka z poprzednich lat, Uli jak najbardziej należał się "złoty identyfikator", a Agatkowi podziękowania za zajefajną zabawę w Astromafię. O ile ze strony organizatorów wszystko było w najlepszym porządku, o tyle właściciele ośrodka przegięli. Rozumiem, że biznes itd..., ale lampy zmieniły to miejsce w Las Vegas. Dosłownie. :( Astrofoto dawało jakoś radę, lecz wizual to była totalna porażka. Do tego goście z innych grup z lubością napierdzielający po oczach tysiącwatowymi halogenami, "bo coś się dzieje i trzeba zobaczyć co". Chyba naprawdę trzeba będzie kupić działkę. ;)

PS. Zasłyszane podczas wędrówki od teleskopu do teleskopu. Jakaś pani do pana (inni goście): "-Szkoda, że nie ma Księżyca, można by były popatrzeć, no i łatwiej do ośrodka wrócić". Nosz motyla noga!!! Może jeszcze frytki do tego????

Wdech i wydech Pawełku ;) Pani się nie znała i nie wiedziała, że Księżyc jest niewskazany.

Edytowane przez olsza1
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdech i wydech Pawełku ;) Pani się nie znała i nie wiedziała, że Księżyc jest niewskazany.

 

Pani wszystko wie bo zrobiłem jej dwa wykłady :) jeden we środę a drugi w niedzielę.

Tylko biznes to biznes.

Może to czas żeby zrobić długi wypoczynkowy zlot od niedzieli do piątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne spotkanie :-) a "dziki bez" pozostanie niezapomniany :-)

 

 

Normalnie aż się zawstydziłem :-) Dzięki Mateusz za miłe słowa - cieszę się, że było fajnie i pomocnie. Na pewno nie były to ostatnie warsztaty.

 

 

Ależ żal....

Fajnie było Was Wszystkich poznać :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pani wszystko wie bo zrobiłem jej dwa wykłady :) jeden we środę a drugi w niedzielę.

Tylko biznes to biznes.

Może to czas żeby zrobić długi wypoczynkowy zlot od niedzieli do piątku :)

Paweł pisał o turystce, nie o dyrekcji :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

To był naprawdę świetny zlot i naładował mnie pozytywną energią do następnego zlotu :)

 

Chciałabym podziękować:

Adamo za świetną organizację, wszystko dopięte na ostatni guzik.

Iluvatar- dziękuję za zjustowanie mojej lunetki biegunowej i odpowiadanie na moje wszystkie pytania :D

Karolowi i Mirkowi za przyjęcie mnie do zespołu w konkursie Hardcore- Wygraliśmy!

Pav1007- świetne warsztaty, dziękuję, że pomyślałeś o początkujących.

 

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w moją Astromafię. Miałam obawy, że nie zbierze się odpowiednia ilość osób albo, że nie będzie się wam podobało, a wyszło naprawdę fajnie. Mam nadzieję, że na następnym zlocie również znajdą się chętni do gry. :)

 

Podziękowania dla wszystkich za wspólne śpiewy do kiełbaski przy gitarce i ukulele. Tworzymy zgrany zespół :icon_cool:

 

I przede wszystkim wielkie dzięki dla Mirka za użyczenie mi Taurusa 270. Czeka mnie teraz mnóstwo interesujących nocy.

 

Strasznie dużo tych podziękowań :P

 

Pozdrawiam i do zobaczenia jesienią!!

Agatek

Edytowane przez Agatek
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA !
Ostatnie badania w dziedzinie fizyki donoszą o odkryciu nowego rodzaju energii, której nazwa jeszcze nie została sprecyzowana. Jej niewidoczna forma jest odczuwalna wśród uczestników zlotów od pierwszego dnia do bliżej nieokreślonej daty. Ta niesamowita energia wypełnia ich umysły i ładuje humorem, szczęściem tworząc najprawdziwszą w świecie przyjacielską atmosferę. Osoby poddane po raz pierwszy na ekspozycję tej energii już nigdy nie opuszczą żadnego zlotu. Ci, którzy byli po raz kolejny przybywają w to miejsce by uzupełnić jej zapasy. Tych, których nie było, przybędą by dać ponieść się tej fali energii wprost do gwiazd !

DZIĘKUJĘ !


Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Wszyscy foty, foty, to ja się podzielę tym, co widziałem w okularze. Poza klasykami typu M13 czy Triplet Lwa w swojej dwunastce udało mi się ustrzelić kolidujące NGC 3226 i 3227. Jeden mały kłaczek, który widzieliśmy z Markiem. Potwierdziliśmy iż "dyć łun" przez dwadzieścia cali Mirka. Tam już było nawet kropeczki jąder widać. Obie oczywiście lekko odseparowane. Udało się też zobaczyć wszystkie dwie ;) galaktyki z gromady czterech o nazwie Hickson 44. Świet(L)ne warunki tylko na tyle pozwoliły. I pomyśleć, że w Roztokach widziałem całą tę grupę. :( Marne to były obserwacje, gdyż człowiek miotał się pomiędzy okularem i znajomymi, z którymi widuje się czasem i raz do roku. Ciężki wybór, który jakoś dało się pogodzić. :) Oby następny zlot był pod mniejszym LP, ale w tak samo świetnym towarzystwie.

 

PS. Co do tajemniczej energii, to Winter ma rację. Jej oddziaływanie nie pozwoliło mu wyjść z naszego domku do rana. Jest moc!!! :D

Edytowane przez sawes1
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.