Skocz do zawartości

Astrozlot Bieszczady 2017 - relacje


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Za parę dni znowu ruszamy z Grzędzielem na kolejny zlot, najwyższy więc czas na ostatnie wspominki z poprzedniego. Żałuję, że takie króciutkie, więc temat będę kontynuował :)

Canon 600D, Samyang 8mm, Polarie.

PS. Najlepiej oglądać w 1080p  - czasami trzeba Vimeo trochę pomóc ręcznymi ustawieniami.

 

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dziki napisał:

Wtedy okaże się kto ma wyłączoną opcję "power off / hibernate / sleep" na zamknięciu klapy :D

Obawiam się, ze nie zamykają, bo tego ustawienia nie zmienili :) To jest chyba pierwsza rzecz, którą zawsze zmieniam na nowym sprzęcie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak tak można mieć wy.... na kolegów po fachu świecąc im w oczy i ciemne niebo promieniując swoje własne LP. Jestem naprawdę rozczarowany tym co widzę. Do tej pory myślałem że Las Vegas wzięło się z powodu diod które gdzieś tam zawsze sobie słabo świecą, ale sprawa wygląda wręcz absurdalnie.

Edytowane przez Krzychoo226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wizualowcy zawsze są w trochę innym miejscu, żeby wzajemnie sobie nie przeszkadzać. Część osób walczyła też ze sprzętem, co nie zmienia faktu, że niektóre monitory powinny być ustawione ciemniej. Natomiast też uważam, że jak ktoś odchodzi od swojego sprzętu, to powinien wyłączać monitor jeśli się da lub zamykać klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Iluvatar napisał:

Dlatego wizualowcy zawsze są w trochę innym miejscu, żeby wzajemnie sobie nie przeszkadzać. Część osób walczyła też ze sprzętem, co nie zmienia faktu, że niektóre monitory powinny być ustawione ciemniej. Natomiast też uważam, że jak ktoś odchodzi od swojego sprzętu, to powinien wyłączać monitor jeśli się da lub zamykać klapę.

Oszczędność baterii (no dobra, z gniazdka szło :) ), ekran się nie rosi i wszyscy wokół są szczęśliwsi - same korzyści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzychoo226 napisał:

No ale jak tak można mieć wy.... na kolegów po fachu świecąc im w oczy i ciemne niebo promieniując swoje własne LP. Jestem naprawdę rozczarowany tym co widzę. Do tej pory myślałem że Las Vegas wzięło się z powodu diod które gdzieś tam zawsze sobie słabo świecą, ale sprawa wygląda wręcz absurdalnie.

Nie przesadzaj. To co widzisz to tajmlaps z pracowicie wyrównanym flickerem itd. Nie ma to wiele wspólnego z tym co widzi ludzkie oko.
Przyjdź kiedyś na pole, popatrz, oceń, wtedy możemy pogadać.

Mnie się wcale nie wydawało aby te lapki zbytnio raziły ani aby ktokolwiek miał "wy..." (cokolwiek to znaczy) na kogokolwiek. Ludzie nie bez przyczyny focą w jednym miejscu a wizualizują w innym - i wszyscy (oprócz Ciebie?) są zadowoleni.

Pamiętaj też, że niektórzy fociarze mają ciemnokolorowe pasy w karate - dlatego też zastrzegam, iż mówiąc o zamykaniu tych laptopów po prostu sobie żartowałem! :mad3:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację i przesadzam, niemniej jednak pozostawienie włączonego ekranu pomiędzy ludźmi którzy przyjechali pod ciemne niebo nie jest w najlepszym guście, spojrzenie choćby chwilowe na ekran, nawet pracujący na najniższej jasności, wymazuje Drogę Mleczną z pola widzenia.

Edytowane przez Krzychoo226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.