Skocz do zawartości

[S] Lorneta APM 100ED APO, 45*


adam_bie

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam sprzedaż mojej dużej lornety.

Po specyfikacje zapraszam na stronę producenta. Są też recenzje na binomania.it lub cloudynights. Dłuższy opis co to za sprzęt tu: http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/9752-apm-100mm-ed-apo-45/#comment-130282.

 

Stan lornety nie zmienił się od nowości w żaden sposób, więc zdjęcia w podlinkowanym temacie są wciąż aktualne. Oczywiście jak ktoś będzie chciał dostarczę więcej nowych zdjęć.

Lorneta kupiona (nowa) w lutym 2016. Są papiery oczywiście.

Lorneta jest genialna do DSów. Co można nią zobaczyć opisywałem w moim dzienniku polowań na obiekty listy H400. Moim zdaniem ma możliwości porównywalne z 8'' niutonem ale daje nieporównywalnie lepsze obrazy, o patrzeniu dwuocznym czy komforcie używania lornety kątowej nie wspominając.

Używałem powiększeń do 90x bez żadnego kłopotu, mam certyfikat kolimacji do powiększenia 110x.

 

Za samą lornetę proponuję 9500zł (nowa 2999E).

Wprawdzie mam oryginalny karton od niej wypełniony pianką zrobioną na wymiar, ale ze względu na wartość sprzętu możliwy jedynie odbiór osobisty.

Docelowo będę się pozbywał całego zestawu akcesoriów których używałem z APMem:

- 2 okulary Panoptic 19mm

- 2 okulary Lunt Engineering 9mm, 100 stopniowe pole widzenia

- 2 okulary Baader ortho 6mm

- głowica montażu AZ5 z mikro ruchami

- dovetail z mocną płytą montażową typu L

- statyw Manfrotto 117B

Wszystko w idealnym stanie. Za cały powyższy zestaw gwarantujący super obserwacje proponuję 13000zł (czyli tylko nieco więcej niż sama lorneta ze sklepu, z wysyłką to już może cena robi się ta sama!).

Rozbicie zestawu tylko po sprzedaży lornety, wówczas podam indywidualne ceny.

 

Negocjacja ceny? Nie, nie spieszy mi się ze sprzedażą a jak nie znajdzie się chętna osoba to pewnie dalej będę nią szczęśliwie obserwował.

Na wszelakie pytania chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.