Skocz do zawartości

polowanie na Pannę:)


szary19

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki za pochlebne opinie. Ten fragment nieba spodobał mi się bardzo wrócę tam z całą pewnością - tym razem z dłuższymi czasami - może 5 min? - bo z pewnością uda wydobyć się tam więcej z gęstego pola galaktycznego. Po sąsiedzku jest jeszcze Coma więc oby dopisywała pogoda :). Sawes1 - w kadrze masz kilka kolidujących, o których kiedyś rozmawialiśmy.

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też kadr marzenie. Próbowałem na zlocie uchwycić ten obszar z ogniskową 400mm. Zebrałem kilka godzin :)

Gratuluję świetnego zdjęcia !

 

Winter jestem ciekaw rezultatów, jak tylko obrobisz wrzucaj bo jestem ciekaw Twych poczynań z ST2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce być tym co sprawi przykrość autorowi więc wszyscy siedzą cicho :P

 

Odpal foto w PS i z masakruj je kontrastami i gammą a ujawnią się widoczne przy jasnych galaktykach i widoczne na lepszych monitorach ciemne połacie. Warto by to poprawić :) bo foto naprawdę dobre, po co takie cos ma psuć efekt.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce być tym co sprawi przykrość autorowi więc wszyscy siedzą cicho :P

 

Odpal foto w PS i z masakruj je kontrastami i gammą a ujawnią się widoczne przy jasnych galaktykach i widoczne na lepszych monitorach ciemne połacie. Warto by to poprawić :) bo foto naprawdę dobre, po co takie cos ma psuć efekt.

Wiem, niestety zauważyłem ten problem na innym monitorze jeszcze wczoraj i zdiagnozowałem - problem leży po stronie flata. Próbowałem walczyć z nim z użyciem gradient X terminatora ale nie uzyskiwałem zamierzonego efektu zatem pozostała ręczna poprawka. Przy okazji podszedłem jeszcze raz do obróbki redukując przy tym refleksy od jaśniejszych gwiazd. Nie wiem czy nie nazbyt agresywnie podszedłem do obróbki ale jestem ciekaw waszego zdania

obrobka2AP.jpg

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, gratuluję - niezły kadr - efekt całkiem fajny :)

Widać że samo gęste - teraz to tylko jeszcze opisz symbolami katalogów :icon_lol:

Do jakiej wartości przymknąłeś ten obiektyw? :)

Sam próbowałem na 200mm na FF - czyli podobnie z polem - ale z podmiejskiego nieba u mnie jest słabo :):))))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary też miałem podobny problem z ciemnymi ciapami.

Zrób sobie dodatkową rozciągniętą warstwe curves i co jakiś czas ją aktywuj . Na takiej warstwie uwidoczniają się wcześniej nie widziane felery tła.

 

Taka metoda pozwala kontrolować tło 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za słowa uznania.Ax obiektyw przymknalem do 2.2 przy ISO 800. Sory za brak aktywności ale weekend byłem poza światem przy okazji udało mi się zebrać kilkadziesiąt klatek testowych Irysa z całej geby tego obiektywu czyli 2.0. Mam nadzieję że w najbliższych dniach uda mi się przysiąść do obróbki -poprawki galaktycznego kadru. Po słowach Hamala nie wiem tylko czy pozbywać się niezbitego faktu potwierdzającego istnienie ciemnej energii :) Nowok76, Tyson dzięki za podpowiedzi!

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.