Skocz do zawartości

Namiar na tokarza


Zorg7

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję wymienić łożyska na ślimaku. Te które teraz są założone są bardzo drogie 280zł za sztukę. Znalazłem tańsze i nawet lepsze, bo dwurzędowe skośne, ale nie mieszczą się do obudowy. Potrzebuję ztoczyć z obu stron ślimak po 3mm. Ślimak ma rowki do zamocowania w tokarce. Czy możecie polecić tokarza z Warszawy lub okolicy (Łomianki, Legionowo itp.), który podejmuje się jednostkowych zleceń i potrafiłby to precyzyjnie zrobić?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję wymienić łożyska na ślimaku. Te które teraz są założone są bardzo drogie 280zł za sztukę. Znalazłem tańsze i nawet lepsze, bo dwurzędowe skośne, ale nie mieszczą się do obudowy. Potrzebuję ztoczyć z obu stron ślimak po 3mm. Ślimak ma rowki do zamocowania w tokarce. Czy możecie polecić tokarza z Warszawy lub okolicy (Łomianki, Legionowo itp.), który podejmuje się jednostkowych zleceń i potrafiłby to precyzyjnie zrobić?.

 

A może wyjściem jest któraś z ofert z linku?

https://allegro.pl/kategoria/przemysl?string=toczenie&order=m&bmatch=s0-com-1-1-0511

xooon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To prawda. Cholera, czy nikt nie może kupić sobie tokarki? Mam wrażenie, że z samego Astropolis jestem w stanie nagonić takiemu biznesowi sporo klientów (co chwilę ktoś mnie pyta). 

Gwarantuję dobrą ekspozycję na AP - każdy zobaczy. Jakby ktoś był zainteresowany, to zapraszam na priw (wytłumaczę zasady promocji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wystarczy?

http://allegro.pl/tokarka-uniwersalna-mtp-tytan-520-210x520-nowosc-i6844462998.html?reco_id=f48276ae-4e20-11e7-8f36-b8ca3a6c1b70

 

jakie parametry nas interesują? Bo taka cena to dla niektórych nawet nie 1/3 ceny teleskopu, więc ośmieliłbym się stwierdzić, że stać nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy będziesz w stanie na takiej wykonać np. gwint M48, a bez możliwości wykonania precyzyjnych gwintów to trochę lipa. Do stoczenia końcówek ślimaka dałaby radę, ale znowu wchodzi w grę precyzja i osiowość tokarki/mocowania, żebyś nie miał bicia potem na osi. Może przesadzam, bo nie jestem znawcą, ale raczej nie brałbym czegoś takiego do bardzo precyzyjnych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Iluvatar napisał:

Nie wiem, czy będziesz w stanie na takiej wykonać np. gwint M48, a bez możliwości wykonania precyzyjnych gwintów to trochę lipa. Do stoczenia końcówek ślimaka dałaby radę, ale znowu wchodzi w grę precyzja i osiowość tokarki/mocowania, żebyś nie miał bicia potem na osi. Może przesadzam, bo nie jestem znawcą, ale raczej nie brałbym czegoś takiego do bardzo precyzyjnych prac.

 

Tak podejrzewałem, dlatego pytam z ciekawości, o jakich parametrach tokarki mówimy? Swoją drogą: lubię, jak rozmowa w stylu "potrzebuję wytoczyć ślimak" zamienia się w mojej głowie na "może rzucę to wszystko i zostanę tokarzem?" :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zastanawiam się nad uzbieraniem na tokarkę z racji mojego hobby i z tego co zauważyłem to najczęściej z tych najtańszych tokarek to poleca się używane konstrukcje z dawnych lat. Wykonane są praktycznie w całości z metalu (te chińskie mają ponoć często plastikowe przekładnie do posuwu) i zdają się być naprawdę solidne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  polecam dwa warsztaty w Warszawie ul.Targowa 5, ukryte w podwórku, brak szyldu z zewnątrz - po prawej młody rzutki fachowiec, zrobił mi kilka tulejek adapterów z gwintami i odtworzył dość skomplikowany element głowicy Meade, a po lewej stronie podwórka starszy mistrz szlifu silników, bardzo solidny i precyzyjny i robi wszystko, trzeba kilka dni poczekać ale warto - polecam osobisty kontakt są od 8-16, młodszy czasem wyskakuje na robotę w teren, może też coś pospawać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zbyt może być spory.  Co do bardziej zaawansowanych rzeczy ja kiedys znalazłem taką firmę np:

 

http://www.gototelescopes.com/gears.htm

 

niestety okazała się już nie działać mieli super ceny i byli w stanie zrobic kompletny montaż wysokiej klasy

 

z prostszych rzeczy, to patrzcie co mają w UK:

 

http://www.darkframeoptics.com/category/sky-watcher-service-tuning

 

Jak ktoś w PL mi poprawi tak SW star adventurera jak oni reklamują chetnie zapłacę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2017 o 20:42, Adam_Jesion napisał:

To prawda. Cholera, czy nikt nie może kupić sobie tokarki? Mam wrażenie, że z samego Astropolis jestem w stanie nagonić takiemu biznesowi sporo klientów (co chwilę ktoś mnie pyta). 

Gwarantuję dobrą ekspozycję na AP - każdy zobaczy. Jakby ktoś był zainteresowany, to zapraszam na priw (wytłumaczę zasady promocji).

 

Jestem wykonawcą w.w od wielu lat- tj.  produkcji złączek, redukcji, dovetali, pierów i innych..  Przy złączkach równoległość czuł wymaga dokładności ok 1-2 mikrona wątpię aby tokarze toczący części do maszyn byli odpowiednimi wykonawcami astrozabawek... Nie ma sensu linkować warsztatów z tokarkami i frezarkami które nie posiadają człowieka który jest miłośnikiem astronomii i przede wszystkim astrofoto. (wiele kwestii trzeba obgadać telefonicznie, doradzić itp)

Zadzwoń do mnie w tej sprawie a na pewno się dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2017 o 11:18, astrokosmo napisał:

Właśnie o tym gościu pisałem ;) , nie jest tani , ale robi bardzo dobrze , trzeba go tylko cisnąć o terminy , sory Darku ale musiałem to napisać .

 

Też polecam Mitka  a i na terminy nie moge narzekać.  Jak dobry fachowiec to  roboty ma dużo więc od ręki nie zrobi.

A przede wszystkim nie patrzy jak na wariata, że  takie małe gwinty i do czego  mi to potrzebne... teraz nie zrobię  bo toczymy jakąś partię...itp.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli ktoś w dalszym ciągu jest zainteresowany tematem to dysponujemy frezarką CNC o polu roboczym 1500 x 1500 mm. Z chęcią wykonamy dowolne detale z aluminium, plastiku lub sklejki. 

Proszę o kontakt emailem lub telefonicznie.
email: info@scopedome.com
tel. 602 315 947 (około południa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.