Skocz do zawartości

IC 5067 Pelican - ASI 1600MM


Rekomendowane odpowiedzi

To chyba najlepsze Ha tego obszaru jakie widziałem na forum. Tak jak napisał Grzędziel - Znakomite !

 

Bez przesady ;-) Ale faktycznie fajnie widać szczegółowość mgławicy, o ile można tak powiedzieć. Sam się nie spodziewałem że tam tyle niuansów, przejść, pofałdowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klatki 120s, H-alfa i f/7 - zdaje się, że jakiś "spec" twierdził że to niemożliwe :D

 

F/5.5. To jest z reduktorem - ogniskowa ~600mm.

A swoją drogą się zdziwiłem, bo klatek aż "za dużo" - wystarczyłoby dużo mniej, efekt byłby pewnie taki sam.

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klatki 120s, H-alfa i f/7 - zdaje się, że jakiś "spec" twierdził że to niemożliwe :D

 

Mam wrażenie, że już jednak takie dyskusje umilkły, a CMOSy zaczynają pojawiać się w "garażach" mistrzów astrofoto, którzy wcześniej mieli kamery za dziesiątki tysięcy. Naturalny proces :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klatki 120s, H-alfa i f/7 - zdaje się, że jakiś "spec" twierdził że to niemożliwe :D

A ty już oczywiście masz to swoje świetne zdjęcie z kamery CMOS żeby się wśród tych - jak to ich nazywasz pogardliwie " speców" - znaleźć? A zauważyłeś ile Krzysztof ma materiału - 6 godzin! I jaką ma aperturę? No to najpierw porównaj a potem obrażaj innych...

@Krzysztof- świetne zdjęcie! Kadr bardzo ciekawy!

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty już oczywiście masz to swoje świetne zdjęcie z kamery CMOS żeby się wśród tych - jak to ich nazywasz pogardliwie " speców" - znaleźć?

 

Kolega założy swoje forum, to będzie sobie dzielił użytkowników na "bezsprzetowców" i na tych co go mają (najlepiej z podziałem na tani / średni / drogi) i dla każdej grupy zdecyduje co może, a co nie może pisać.

 

A zauważyłeś ile Krzysztof ma materiału - 6 godzin!

 

Jak tydzień temu napisałem że:

"Poziom sygnału tła jest powyżej poziomu szumu odczytu więc wszystko gra. W takim przypadku liczy się tylko łączny czas naświetlania."

 

...to kolegę śmiech powalił. A dzisiaj to już główny argument kolegi za tym, że jednak sie da. I bardzo dobrze! I tak trzymać! Na naukę nigdy nie jest za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz udostępnić fullframe Ha ??

 

W sensie bez resize? Poniżej. Ale to taka "sztuka dla sztuki" - raczej nikt tak zdjęć nie ogląda. Przyjąłem "sam sobie" że najlepsza sensowna rozdzielczość dla mnie to FullHD do pokazywania zdjęć - 1920px.

IC5067_full_Ha.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sensie bez resize? Poniżej. Ale to taka "sztuka dla sztuki" - raczej nikt tak zdjęć nie ogląda. Przyjąłem "sam sobie" że najlepsza sensowna rozdzielczość dla mnie to FullHD do pokazywania zdjęć - 1920px.

 

Przy tak dobrej jakości w skali 1:1 zawsze można pokazać takie 1920 px :)

 

pelikan.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ogarnięcia tematu kolimacji zestawu. Gwiazdy wyglądają dobrze w całym kadrze, a to przy tej matrycy niełatwe.

 

Kolimacji? To refraktor APO - więc ten problem odpada.

Ustawienia gain/offset - standardowe, Unity Gain, bez żadnych kombinacji. Na razie nie ruszałem tych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolimacji? To refraktor APO - więc ten problem odpada.

Ustawienia gain/offset - standardowe, Unity Gain, bez żadnych kombinacji. Na razie nie ruszałem tych opcji.

Mam TS APO 80Q i gwiazdy w rogach pojechane. To zapewne efekt złej kolimacji wyciągu i to właśnie miałem na myśli (czasami dochodzi jeszcze kwestia złączek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TS APO 80Q i gwiazdy w rogach pojechane. To zapewne efekt złej kolimacji wyciągu i to właśnie miałem na myśli (czasami dochodzi jeszcze kwestia złączek).

 

Aaa OK. Nie zrozumiałem. A to mega dziwne swoją drogą... ten chip aż tak duży nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.