Skocz do zawartości

Dziś wyznaczałem dokładne swoje współrzędne


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś udało mi się w koncu wyznaczyć dokładne współrzędne mojego obserwatorium , różniły się one od tych które przyniosła mi żona z pracy (jest geodetą - co dobrze o nich świadczy :) ).

A oto jak to robiłem :

gps1.jpg

gps2.jpg

 

No i na koniec finałow zdjęcie mojej "budy" w końcu mogę uznać prace za zakończone - pozostało zagospodarować teren obok (miejsce na ognisko , namioty itp)

gps3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

To widzę ale pluję do sytuacji z wiosny gdzie nie mogłeś się doczekać na zejście śniegu z łaki i marzyły Ci się już pokrzywy a teraz tylko koszenie i koszenie........ ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek co robi ten łabądź na tym Tale co? Tylko nie mów, że Rosjanie także zaczeli robić w Chinach bo nie uwierzę.

 

Sprawa druga buda jest fajna ale czy dokładnie przyjrzałeś się konstrukcji kopuły w Borówcu w razie czego żona Jacka Paly dokładnie wypytywała ich o szczegóły konstrukcyjne, a jest architektem może w razie czego pomóc widze, że teren juz masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten łabądź to dostałem od Williams Optica jak robiłem tam zakupy :) strasznie mi się spodobał to go na TAL'a walnołem i jest - pływa sobie po nim. Co do kopuły : hmmm , nie stwierdziłem bez warunkowo że w "bude" juz nie inwestuje bo jest OK , teraz sprzęt muszę kupić czyli :

- montaż

- notebooka specjalnie do "budy"

I zagospodarować okolice budy , ławeczki i tym podobne bo coraz więcej gości do mnie wpada na obserwacje i nie ma ich gdzie posadzić a w budzie ciasno więc sie nie mieszczą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zagospodarować okolice budy , ławeczki i tym podobne bo coraz więcej gości do mnie wpada na obserwacje i nie ma ich gdzie posadzić a w budzie ciasno więc sie nie mieszczą .

 

grilla...

 

a do koszenia najlepiej wynająć kozę... może się załapiesz na dotacje z UE w ramach ekologicznego obserwatorium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku pamietaj przy wyznaczaniu pozycji GPS to wysokosc wez raczej z pomiarow geodezyjnych lub uzyj redukcji poprawek roznicowych.

Ogsylam do mojego artykulu w Geographical Jurnal (biblioteka AGH) z lipca zeszlego roku.

A w jakim ukladzie wsp. robiles pomiar bo jesli w WGS lub ED 1950 to moze bede mial propozycje dla Ciebie zwiazana z moja praca licencjackiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz w miare dobre turystyczne odbiorniki mozna kupic za 500 PLN.

Zapraszam do zerkniecia w moje linki: www.astronomia.net.pl/astromax/links.htm

Mam tez do sprzedania - magellan 2001 (cena 600) i garmin 12 XL (ok. 700) PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to tylko do wycieczek rowerowych to polecam zwykly kopas elektoroniczny najlepiej firmy Werikus - cena ok. 150 - 200 PLN we zal. od modelu.

Ale jak na rower to to duzo umie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od dwóch lat brykam z Garmin Legend na wycieczki rowerowe(zdaje się też na paralotnie). Czasami jest to naprawdę nieocenione urządzenie - nie raz już wracałem do domu prując po lasach na kierunek..... Czasami też robimy sobie takie wycieczki cross country - wybieramy punkt na mapie i staramy się tam dotrzeć, tylko od czasu do czasu trzeba przenosić rowery przez rowy i uciekać przed rolnikami ;)

Ceny lecą ale myślę że nie ma sensu kupować niżej właśnie Legenda.

Do tego oczywiście obowiązkowo uchwyt rowerowy 8)

 

pzdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On potrafi podac jedynie szerokosc. I zaiste nic nie umie wiecej.

Jak bede mial dostep do jakiegos taniego uzywanca to dam Ci znac (miewalem e-trexy po 200 PL bo np. mialy porysowany wyswietlacz a reszta byla oki) mam co dzien do czynienia z GPSami w zwiazku z mymi studiami i zainteresowaniami astronomicznymi i tymi poza astronomicznymi.

Jesli 200 PLN by Cie satysfakcjonowalo to masz jak w banku, ze o takim GPSsie Ty dowiesz sie pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.