Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości - jak do nas trafiliście?

 

Witajcie.

Forów astronomicznych tak wiele nie ma. Pierwsza rzecz chyba jaką robi ktoś kto zaczyna się tematem interesować to szukanie w necie wszystkiego co się da. Prędzej czy później gdzies tam na link sie trafi. Ja akurat trafiłem tu przez giełdę i myślę że sporo osób również. Ważne że to forum "żyje" i jak się wydaje jest takim "przyjaznym" dla początkujących. Są tu też osoby o których wcześniej czytało się gdzieś tam np "Wimmer" czy też ty Adam. To na pewno przyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Napisz kilka słów o sobie, skąd taka pasja, skąd dowiedziałeś się o naszej społeczności? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się u nas i pozostaniesz z nami na dłużej.

 

Więcej informacji o Astro-Forum.org znajdziesz tu:

 

INFORMACJE O ASTRO-FORUM.ORG

 

Pozdrawiamy,

Rada Forum

 

Witam,

 

Dołączyłem do forum niedawno, poszukując informacji o sprzęcie, fotografowaniu, obserwacjach w ogóle;

obserwacjami nieba zainteresowałem się raptem kilka tygodni temu, dlaczego? przypadek, poszukiwanie czegoś nowego, interesującego (w dość zaawansowanym już wieku);

po przestudiowaniu wielu postów nt. pierwszego teleskopu, postanowiłem na razie poprzestać na lornetce i nadal czytaniu;

mam swój typ teleskopu, który chcę kupić (rezultat studiów, chęci i warunków do obserwacji) - ale nie spieszę się, oglądam niebo niemal w każdą pogodną noc, ale nie wiem jeszcze na czym chcę się skoncentrować; zbyt rozproszone są na razie różne wątki - foto, wizual, szkice, etc;

znalazłem niezle miejsce na południe od Warszawy i oswajam się z nocnym niebem, atmosferą, widokiem zmieniającego się księżyca i wielu innych zjawisk na niebie;

może ktoś z tej strony Warszawy prowadzi obserwacje w terenie, chętnie popatrzyłbym na jakiś sprzęt na żywo w takich polowych warunkach;

przy okazji - jak zamieszcza się miniatury zdjęć na forum? dzięki za wyrozumiałośc.

pozdrawiam,

bjs

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zdjęcia możesz dodawać do postu - po prostu klikasz przycisk "dołącz plik", ale to tylko kiedyś odpisujesz na stronie pełnej edycji, a nie przez szybką odpowiedź pod postem. Kliknij tam "więcej opcji", albo odpowiadaj przez "odpowiedz" pod każdym postem.

 

Na południu Warszawy jest Hans. Na pewno go tu znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, nazywał się Łukasz i mam 19lat, astronomią interesuje się od dawna jednak dosyć ogólnie i dopiero teraz postanowiłem coś z tym zrobić bo wciągnąłem się w to bardziej :helo: , jak narzazie obserwuję przez lornetkę 10X50 ale w wakacje kupuję syntę 8'' i jakieś dodatki :rofl: , na forum trafiłem przez google szukając info o rojach meteorów. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że zostanę tu na dłużej. :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na imię Łukasz. Szukając informacji o sprzęcie astronomicznym trafiłem na to forum.

Zanim nabyłem pierwszy sprzęt spędziłem z dwa tygodnie przeglądając różne fora.

Moim pierwszym nabytkiem był refraktor Sky-Watcher 90/900 na AZ3.

Nie chciałem inwestować na początku więcej gdyby się okazało, że to jednak nie jest to.

Pierwsze spojrzenie przez refraktor zrobiło na mnie duże wrażenie. Już wiem, że w tym hobby chcę posiedzieć trochę dłużej.

Po około miesiącu nabyłem używany refraktor SKy-Watchera 120/1000.

Dodam , że jestem z Warszawy i niestety głównie to są obserwacje balkonowe(niestety nie jestem zmotoryzowany).

Odnośnie sprzętu, cały czas się doposażam, w planach jest zakup ortho Baadera 5mm i niebieskiego filtra oraz przede wszystkim zakup lepszego montażu.

Odnośnie obserwacji, skupiam się na odnajdywaniu kolejnych Mek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.

Jestem nowym forumowiczem i dopiero niedawno postanowiłem przekuć moją fascynację niebem na bardziej materialne aspekty jak obserwacje - jestem w fazie zakupu pierwszego teleskopu.

Jestem architektem i pracuję w zawodzie. I muszę się przyznać, że nie miałem tak dużego ciśnienia w związku z architekturą jakie mam teraz jeżeli chodzi o chęć obserwacji.

Podobno największe hobby nie powinno być zawodem, aby pragnienia i chęci nie zamieniać w rutynę i przymus.

 

pozdrawiam i jesteśmy w kontakcie.

Miasto Poznań - od 8-miu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

O gwiazdach wiem wszystko! No, może prawie wszystko. Wiem kto to Borys Szyc, Kasia Cichopek czy Renata Herbuś. A może Beata?

Znam się też na ASTROLOGII - wszak to nauka o gwiazdach. Umiem nawet postawić tarota! :D

 

Jestem więc przekonana, że będziemy mieć mnóstwo tematów do rozmów...

 

A pierwsza ku temu okazja nadarzy się już wkrótce na StarParty Jodłów 2011, które będę miała przyjemność dla Was zorganizować. Oczywiście przy wsparciu dwóch miłych panów - Jesiona i Jazza. :friends:

 

Mam nadzieję, że z życzliwością przyjmiecie mnie do swojego Elitarnego Klubu. I że na zlocie pokażecie mi jakąś "zakręconą galaktykę". :astronomer2:

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

O gwiazdach wiem wszystko! No, może prawie wszystko. Wiem kto to Borys Szyc, Kasia Cichopek czy Renata Herbuś. A może Beata?

Znam się też na ASTROLOGII - wszak to nauka o gwiazdach. Umiem nawet postawić tarota! :D

 

Jestem więc przekonana, że będziemy mieć mnóstwo tematów do rozmów...

 

A pierwsza ku temu okazja nadarzy się już wkrótce na StarParty Jodłów 2011, które będę miała przyjemność dla Was zorganizować. Oczywiście przy wsparciu dwóch miłych panów - Jesiona i Jazza. :friends:

 

Mam nadzieję, że z życzliwością przyjmiecie mnie do swojego Elitarnego Klubu. I że na zlocie pokażecie mi jakąś "zakręconą galaktykę". :astronomer2:

 

Nadia, Witamy Cię SERDECZNIE na naszym forum i w naszym team-ie. :notworthy:

 

Pzdr

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie, jakie hasła wpisujecie na początku do google?

 

Dzięki za poświęcony czas, bo to bardzo ważne i, nie ukrywam, ciekawe informacje.

 

 

Ja, jak dobrze pamiętam wpisałem frazę "forum astronomiczne".

Ale jeśli chodzi o pozycjonowanie, to i tak najlepiej skierować uwagę na konkretne statystyki i podpowiedzi (polecam narzędzie w Google AdWords), ustalić konkretną listę słów/fraz, no i oczywiście plusem jest zawarcie pozycjonowanej głównej frazy/słowa w nazwie strony (ale teraz nie jest to jakaś główna reguła). to taka mała dygresja od kogoś, kto na co dzień ma styczność z branżą SEM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich,

 

Dzisiaj dowiedziałem się o tym forum na "astromaniaku". Mam słaby teleskop wega star 70/900 EQ1 i zainteresowanie astronomią zaledwie od 6 miesięcy. Widziałem już poza Księżycem Słońce, Andromedę, Saturna, Jowisza, M44 i trochę innych głównie gromad kulistych. Posiadam swoją amatorską stronkę, a na niej może najbardziej pożyteczny dział Katalog jasnych DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich,

 

Dzisiaj dowiedziałem się o tym forum na "astromaniaku". Mam słaby teleskop wega star 70/900 EQ1 i zainteresowanie astronomią zaledwie od 6 miesięcy. Widziałem już poza Księżycem Słońce, Andromedę, Saturna, Jowisza, M44 i trochę innych głównie gromad kulistych. Posiadam swoją amatorską stronkę, a na niej może najbardziej pożyteczny dział Katalog jasnych DS, który utworzyłem w oparciu o opracowanie wimmera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Nie pamietam dokładnie od czego sie zaczęło moje zainteresowanie astronomią.Od kilku lat obserwowałam Perseidy, w niebo zawsze patrzyłam ale nieświadomie,tzn.nie wiedziałam dokładnie na co patrze-gwiazdy to gwiazdy i juz :D Na poważniej zainteresowałam się od tegorocznego,czerwcowego zaćmienia Księżyca.Kupiłam lornetkę i zaczęło się na dobre.Sporo czytam,poznaję niebo dokładniej,chcę widzieć jak najwięcej.W każdą pogodną noc staram się zobaczyć coś nowego,a jeśli mi się nie uda,to oglądam sobie to co już znam i też jest super.Największą radośc sprawia mi jednak kiedy znajdę jakiś obiekt przypadkiem,potem sprawdzam co to jest.Wiem przynajmniej,że nie wmawiam sobie że coś widzę :lol: Teleskop kupię wcześniej czy później,to wiem na pewno.Wiem też,że nie przejdzie mi ta fascynacja, jest tyle rzeczy do zobaczenia i poznania. Czasami żal mi ludzi którzy nigdy nie patrzą wyżej niż na czubek własnego nosa,nie wiedzą co tracą B)

Co widziałam do tej pory?-M31,M34,M33,M13,M15,M39,NGC 1528,Wieszak,Plejady,Hiady...i kilka innych :) Niewiele ale wszystko przede mną. Przyznam się Wam, ja czasami do nich mówię :Boink:

 

Forum znalazłam,tak jak większość-wpisując w google "forum astronomiczne"

Pozdrawiam.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam na imię Arek, astronomią interesuję się już od czasów szkoły podstawowej. Nie licząc małej rosyjskiej lunetki pierwszym poważniejszym sprzętem był zakupiony chyba z 10 lat temu Optisan 76/700, który pozwolił co nieco rozejrzeć się po niebie. Po dłuższej przerwie (studia), zainteresowanie wróciło, właśnie zakupiłem Syntę 8" i dwa okularki na tutejszej giełdzie, i jeśli pogoda pozwala zagłębiam się w poszukiwania DS-ów. Dodam że mieszkam na wsi (okolice Chełma lubelskiego), warunki do obserwacji są niezłe, więc można trochę powalczyć. W niedalekiej przyszłości zamierzam pobawić się w astrofoto, na początek choćby z lustrzanką z obiektywem na jakimś eq3-2.

 

Na tutejsze forum trafiłem przymierzając się do zakupu teleskopu, chyba przez google.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama denerwuje się, że za dużo gram w gry komputerowe. Niby nic dziwnego, bo to trochę strata czasu, ale cóż, lubię to jak diabli. Czytam też magazyn poświęcony grom, konkretnie CD-Action. No i w pewnym numerze patrzę, a tu artykuł o obserwacji nieba i programach komputerowych typu Stellarium i Celestia. I gdzieś autor napomknął także o forum dla astroamatorów. Wszedłem i wsiąkłem:)

A tak w skrócie to nazywam się Tomek, a astronomią interesuję się od małego, zawsze zastanawiałem się co tam na górze tak świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień Dobry!

 

Ależ tu się u was pozmieniało..! Adam, kawał dobrej roboty :)

 

Nie jestem tu nowy, ale nie byłem 2 lata.. więc wypada się przedstawić na nowo.

 

Cześć, jestem Maciek.

 

Pozdrowienia dla starych znajomych jak i nie znanych mi osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Jestem nowy na tym Forum więc napiszę kilka słów o sobie.

Mam na imię Zdzisław, mieszkam w niewielkim mieście Kartuzy, woj. pomorskie, jest to miejscowość niemal w centrum malowniczego regionu Polski jakim są Kaszuby. Astronomia interesowała mnie właściwie od zawsze, moje pierwsze obserwacje zaczęły się jakieś dwadzieścia lat temu a moim pierwszym "teleskopem" była Rosyjska lunetka "Turist" 20x50. W dzisiejszych czasach są to śmieszne parametry, jednak TEGO co wtedy pokazał mi ten niewielki obiektyw oraz ile satysfakcji przyniosły obserwacje nieba nie da się porównać z niczym co było potem. W tamtych czasach 10cm średnicy bylo {przynajmniej dla mnie} czymś nieosiągalnym, na szczęście czasy się zmieniły i dzisiaj ceny sprzętu astro... są bardziej przystepne dla przeciętnej kieszeni. Obecnie nie posiadam teleskopu, jednak mam nadzieję że nie długo się to zmieni.

 

Pozdro... . Zdzichu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze obserwacje zaczęły się jakieś dwadzieścia lat temu a moim pierwszym "teleskopem" była Rosyjska lunetka "Turist" 20x50

przez wiele lat Turist3 była też moim podstawowym "teleskopem"

teraz służy kolejnemu pokoleniu B)

 

witamy na forum :friends:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.