Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Witamy nowych użytkowników

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5472 odpowiedzi w tym temacie

Adam_Jesion

Adam_Jesion

Założyciel Astropolis

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17840 postów
Witamy,

Napisz kilka słów o sobie, skąd taka pasja, skąd dowiedziałeś się o naszej społeczności? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się u nas i pozostaniesz z nami na dłużej.

Więcej informacji o Astro-Forum.org znajdziesz tu:

INFORMACJE O ASTRO-FORUM.ORG

Pozdrawiamy,
Rada Forum
+4
Post rekomendują: czars69, merytos, fronc30, ZON'Y,

Adam Jesionkiewicz

Reanimowałem bloga: Blog Jesiona o astrofotografii

bartolini

bartolini

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1557 postów
Witam

Uff! Na każdy zebraniu jest tak, że ktoś pierwszy musi podnieść rękę (czy coś takiego :) )....

No więc zamieszkuję obecnie pomiędzy Wrocławiem a Otmuchowem.
W tym roku skończyłem Wydział Mechaniczny na PWr.
Pracuję w zawodzie... :ph34r:

Jeśli chodzi o astronomię to od lat interesowałem się takimi klimatami, czytałem książki typu:"Błękitna kropka", "Czas Marsa", "Krótka historia
czasu", "Hiperprzestrzeń" ect...
Oprócz tego miałem chyba wszystkie numery "Świat Nauki" .
Ale na niebie to umiałem tylko znaleźć Słońce, Księżyc, Wielką Niedźwiedzicę, Oriona i Wenus (jak rano lub wieczorem była widoczna :wacko: ).
Jakby to powiedzieć nie wiedziałem co z czym się je.

No i jakieś pół roku temu kupiłem sobie książkę "Niebo na weekend"
i zacząłem się bawić w astroamatora :) .

Jeśli chodzi o społeczność to zacząłem szukać w goglu
i trafiłem na astro4u (witam wszystkich bywalców astro4u) gdzie występuję pod tym samym nickiem, a stamtąd na to forum, i taka to historia.
+2
Post rekomendują: szuwarek, MABAK,

ATM 14" f4.6

TS BA8 20x110, Nikon EX16x50, Vortex solo 8x25

SWmak 180 + GP2

bco10mm, XF6.5-19.5, 17T4, 26T5, paracorr1

Messier 110/110, Herschel 161/400

Adam_Jesion

Adam_Jesion

Założyciel Astropolis

• Administrator
  • 17840 postów
Witamy, witamy...
Mowisz, ze pracujesz w zawodzie - na fotce wygladasz jak chirurg :) Mam nadzieje, ze spodoba ci sie u nas. Jak masz jakies uwagi (swieze oko) to zapraszam do dyskusji.
0

Adam Jesionkiewicz

Gość_Siergiej_*

Gość_Siergiej_*
  • Gość
Witam , bracia milosnicy asnronomii .
Mieszkam na Ukrainie , m. Ternopol , mniej-wiecej znam Polski jezyk,
Posiadam 230 mm M-K , 175 mm Newton , Tair 3-M , Canona 20D , kamerku Philipsa.
Czas od csasy robie zdjecia , (wczoraj lapaw Maczholca) , co Wy na-to ze by ja przyloczyw cie do Waszego grona? :)
0

lemarc

lemarc

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 4389 postów
Nie muszisz się pytać. Zarejestrowałeś sie na forum, piszesz w zrozumiałym języku, masz podobne hobby i to wystarczy żeby tu bywać.
+1
Post rekomendują: patrycja12,

DominikM

DominikM

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 231 postów
Witaj !

Jest mi bardzo miło mi powitać Cię na forum ! Jest mi miło tym bardziej, że moja babcia pochodzi z Ukrainy ! :)
+1
pozdrawiam !!!

52°39'25'' N 19°04'25'' E

Hans

Hans

Astropolis.pl

• Moderator
  • 9548 postów
Witaj i nie przejmuj sie jezykiem. Piszesz bardziej zrozumiale niz nie jeden z nas :)

Pozdrawiam.
+1
Hans

Złapać tranzyt extrasolarny? To proste. Też możesz
XO-2, XO-3b, TrES-3b, WASP-14b, HAT-P-3b - https://sites.google.com/site/astroamator/fotometria/Egzoplanety-z-garazu'

Odkryć własną zmienną? To proste. Też możesz.
RRC, EA a moze jakas EW? - https://sites.google.com/site/astroamator/home/projekty/vsx---the-international-variable-star-index-projekt-i-idea

Gość_Siergiej_*

Gość_Siergiej_*
  • Gość
Dziekuje za ciple slowa .
Mi sie tu podoba , chyba na stale tu zostanie. :)

Jesli cos kogos interesuje - pytajcie, odpowiem wszystkim.
0

PiotrZ

PiotrZ

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 3702 postów
Witaj Siergiej na Forum , napisz coś o sobie . Uczysz się czy pracujesz ? Czy w Twoim mieście masz kolegów którzy interesują się astronomią ?
0
Vixen New Atlux , . Bin 25x100 ,

CDev

CDev

Kanopus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1634 postów
Witamy na forum :D

Gwarantuję, szybko się tu zaklimatyzujesz :)
0
jeśli różne od zera p, q, r należą do N, i n>2 należy do N, to nie jest p^n + q^n = r^n

Hery Sasta

Hery Sasta

--==Hery Sasta==--

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 718 postów
Witaj!!
Co do języka to na prawde się nie przejmuj, tak jak napisał Hans, ja np. jak się spiesze to tak napiszę że później sam musze sie zastanawiac co to było (a polskie literki raz piszę raz nie)
0
..::Hery Sasta::..

In the world without leaders, who'd start all the wars?
Why don't the presidents fight the war?

Gość_Siergiej_*

Gość_Siergiej_*
  • Gość

Witaj Siergiej na Forum , napisz coś o sobie . Uczysz się czy pracujesz ? Czy w Twoim mieście masz kolegów którzy interesują się astronomią ?

<{POST_SNAPBACK}>

O sobie - szkola , studja ( inzynier-mehanik) , wojsko(pancerniki) , praca na panstwowej fabryce (wojskowe anteny satelitarne) , po dwuch latah pracy ,nie wiem na kogo, zalozyw wlasna firme - produkcja malych talerzykow sat (w latah 90-h nawet eksportowal ich do Was) , teraz mam sklep -(pralki, loduwki, RTW i t.p.) Pracuje z zone i synem . Ostatnio mam wiecej czasy dla swego hobby i mam nadzieje ze ten czas ,z Wasze pomoce, nie zmarnuje. :)
Babcia i dziadek mieszkali w Polsce , matka terz tam sie urodzila.
Mam znajomych w Rzeszovie , Lancucie, Przemyszlu ...

W moim mieście nie ma kolegów którzy interesują się astronomią (i w odleglosci 120 km w kazde strone tez niema ) :(

Na razie wystarczy , Saturn jurz pokazaw sie , do pracy...
0

Mirek Krasnowski

Mirek Krasnowski

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 3541 postów
W Polsce najciemniejsze miejsće jest w Bieszczadach przy granicy z Ukrainą. Ciekawi mnie jak ciemno jest u Was i gdzie najciemniej?
0
668 695 467, www.joa.pl, Poznań

Gość_Siergiej_*

Gość_Siergiej_*
  • Gość

W Polsce najciemniejsze miejsće jest w Bieszczadach przy granicy z Ukrainą. Ciekawi mnie jak ciemno jest u Was i gdzie najciemniej?

<{POST_SNAPBACK}>

U nas wszedzie ciemno :) , a najciemniejsze w Karpatach i na Krymskiej Polwyspie ( КрАО- крымская астрономическая обсерватория ) tam jest bardzo duzych teleskopow , najwiekszy 2,6 m.
0

Adam_Jesion

Adam_Jesion

Założyciel Astropolis

• Administrator
  • 17840 postów
Witaj Siergiej,

Jest nam bardzo milo, ze zagosciles w naszych, skromnych progach. Mam nadzieje, ze zostaniesz juz na dobre. Zawsze uwazalem, ze trzeba poszerzac horyzonty, a granice sa tylko "sztucznym" wytworem. Wszyscy jestesmy jedna rodzina, a tym bardziej my, pasjonaci astronomii, ktorzy wyjatkowo zdaja sobie sprawe, czym jest ziemia.

Mam nadzieje, ze spotkamy sie na jakims naszym/waszym zlocie. U nas jestescie zawsze mile widziani. Jezeli bedziesz wybieral sie do polski, zawsze mozesz liczyc na nasza pomoc.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do udzialu w dyskusjach. Jezykiem sie nie przejmuj, piszesz bardzo zrozumiale!!!
0

Adam Jesionkiewicz

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Witam, antwito, powitanie, lunety teleskopy, pierwszy teleskop, SYNTA OKULAR OBSERWACJE

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników