Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

poprosiłem panią nauczycielke zeby powiedziała mi skąd wziła takie informacje to odpowiedziła mi : "jest to wzięte z foliogramu który przyniosła jej koleżanka ze studii " a gdy powiedziałem żeby mi pokazała to powiedziła ze nie może znaleźć -_-
AA.. jeszcze jedno ona nie wierzy internetowi ... nawet gdy pokazałem jej w encyklopedi Konstelacje Lutni to odp ze ona nie popełniła błedu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz PW do kolegi "Adamo" (on należy do PTMA Lublin) lub tak jak Muchozol napisał - skontaktuj się z nim, lub z Karolem Wójcickim z Centrum Nauki Kopernik - tam na pewno otrzymasz to co potrzebujesz.

 

Paweł

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Grechuta - Korowód (fragment):

 

Kto pierwszy był fakirem? Kto pierwszy astrologiem?

Kto pierwszy został królem, a kto chciał zostać bogiem?

Kto z gwiazdozbioru Vega patrząc na ziemię zgadnie

Kto pierwszy był człowiekiem? Kto będzie nim ostatni?

 

Lubię Grechutę ale nie uważam go za autorytet w astronomii.

Ja też lubię Grechutę i na JEGO obronę mogę tylko powiedzieć, że nie jest (był) autorem słów do piosenki "Korowód".

 

 

Aby nie zaśmiecać za bardzo, oraz nie odwracać uwagi od postaci centralnej tego wątku (nauczyciela głoszącego astronomiczną herezję) powiem tylko, że "powinieneś" skorzystać z rady kol. Panasmarasa.

 

A cha tak sobie przypomniałem : łączna ilość gwiazdozbiorów widzianych z obu półkul to 88 (bez problemów udowodnisz to nauczycielce) : niech wskaże gwiazdozbiór Wegi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez xinins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łączna ilość gwiazdozbiorów widzianych z obu półkul to 88 (bez problemów udowodnisz to nauczycielce) : niech wskaże gwiazdozbiór Wegi.

 

A żeby nie dawać mściwej być może nauczycielce powodów do riposty, powiedz, że "łączna LICZBA gwiazdozbiorów..." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od dłuższego już czasu kilkakrotnie podchodziłem do zdjęć astro ale zawsze brakowało czasu, pieniędzy albo wiedzy. Teraz w sumie też tych wszystkich rzeczy brak ale może zarejestrowanie się tutaj pomoże się jakoś przełamać i zacząć coś działać.

Coś tam fotografiki liznąłem, sprzęr foto jakiś tam mam. Teraz próbuję znaleźć jakiś tańszy montaż i jak nic nie wybiorę to pewnie gdzieś się tu zapytam o radę... ale narazie próbuję sam. Później zostanie najtrudniejsze, czyli zdobycie wiedzy...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :) Od pewnego czasu czytam forum, więc pora coś w końcu napisać i przedstawić się. Od 4 lat obserwuję (sw 12"), od 2ch również focę, więc choroba postępuje :) Miło mi będzie uczestniczyć w życiu kolejnego forum. Pozdrawiam Tomek Suchodolski

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

Edytowane przez tsuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mariusz, lat 42, fotograf z zamilowania i chyba od zawsze drzemala we mnie ciekawosc tego co na niebie i poza ziemia..

Od kilku miesiecy tocze boje ze sprzetem i pogoda zeby fotografowac nocne niebo.

Posiadam SW 150/750 z montazem EQ3-2, okular 25 i 9mm jak na razie oraz Barlow 2x.

Do teleskopu i nie tylko, doczepiam Pentax K-5. Czasem probuje fotografowac obiektywami (Tair, Tamron...)

Pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Tylu walniętych w jednym miejscu nie znajdziesz poza Astropolis....

 

A i owszem, znajdziesz :yes: jest takie forum KKM, gdzie świrów (fotograficznych) nie brakuje ...

ale ja nie o tym - przywitać się chciałem, jako że wreszcie zdecydowałem się na założenie u Was konta, by przynajmniej zacząć korygować swą niewiedzę :)

Samo focenie, to przyszcz, ale już astrofocenie, to nie zabawa, ale najpierw zapoznam się z tym, co 'świeżaki' zdążyli spłodzić w materii mnie interesującej, by bytów nie mnożyć ;-) a później zapewne pytał będę o to, co ponoć dla wnuka zakupiłem a co mnie bardziej wciągnęło ..., choć zdjęcia o niebo lepsze robiłem bez teleskopów i montaży: ot, zwykły statyw i kawałek szkiełka :mr.green:

 

Ukłony wszystkim a sam do przeszukiwania forum się udam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo focenie, to pryszcz.

Witamy Zdzichu,

Wejście masz niezłe, bo tym tekstem - patrz cytat powyżej - naraziłeś się nieźle :) :) :) Zapomniałeś albo nie wiedziałeś że pieprzniętych fotografów na tym forum bywa tyle samo o ile nie więcej jak astrofotografów. Odwiedź działy o panoramach czy HDR a zrozumiesz dlaczego niektórzy koledzy NAPEWNO się z Tobą nie zgodzą :)

Mam nadzieję że uzyskasz tu wszyskie niezbędne informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Zdzichu,

Wejście masz niezłe, bo tym tekstem - patrz cytat powyżej - naraziłeś się nieźle :) :) :) Zapomniałeś albo nie wiedziałeś że pieprzniętych fotografów na tym forum bywa tyle samo o ile nie więcej jak astrofotografów. Odwiedź działy o panoramach czy HDR a zrozumiesz dlaczego niektórzy koledzy NAPEWNO się z Tobą nie zgodzą :)

Mam nadzieję że uzyskasz tu wszyskie niezbędne informację.

 

:rofl: Tak bywa ..., ale cóż mogłem innego napisać mając za sobą ponad 45 lat - mniej, czy bardziej świadomego - fotografowania ... w dodatku porywałem się nawet wcześniej na Wasze tematy (bodajrze zeszłoroczną koniunkcję Jowisz-Księżyc robiłem wyposażony jedynie w monopod :)).

Wiem, wiem, że taki ścisły 'wycinek' fotografii, jako całości, rządzi się swoimi prawami (ot, choćby HDR, którego w życiu codziennym nie cierpię (zazwyczaj jest nadużywany i psuje wynikową fotkę) a który dla astro opanuję, jeśli będzie trzeba ;)

 

Działy "bardziej" foto, przeglądałem już od kilku tygodni a teraz ściślej podpatruję wybrane tematy.

A co do informacji, to zobaczymy, czy dziadek potrafi sprężyć się na tyle, by wiedzieć o co pytać po zawaleniu się tym całym dobrem, które już tu na forum w wątkach tematycznych wisi i czeka (u siebie też nie cierpię dublowania wątków, więc najpierw czeka mnie samodzielne czytanie).

Edytowane przez Zdzich K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.