Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Okres urlopowy to i witających niewielu :D

Witam Was w imieniu braci Astropolis. Znajdziecie tu wielu oryginałów o których można generalnie napisać jedno - żaden nie jest do końca normalny - radzę więc na nich uważać ! Zarażają swoimi pasjami szybciej niż Amerykanie są w stanie produkować antidotum..no i Panie muszą uważać - podkrążone oczy i ziewanie w pracy może być różnie interpretowane :D

 

Bycie lekko szarpniętą ma swoje zalety - w związku ze mną nic nikogo już nie dziwi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Wczorajsze fotografowanie perseidów i księżyca spowodowało, że moja druga połówka pozwoliła w końcu na zakup teleskopu :)

Mam nadzieję, że zagoszczę to na dłużej, choć szczerze przyznam, że ze względu na pracę (fotografia) może być ciężko.

 

Pozdrawiam z Norwegii!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Rok temu w sierpniu w czasie obserwacji Perseidów zainteresowałem się astronomią. Najpierw kupiłem mapkę nieba, potem lornetkę a niedawno pierwszy teleskop. Mieszkam w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Najbardziej fascynują mnie obserwacje komet i meteorów.

Astropolis odwiedzałem juz wiele razy, ale dopiero teraz postanowiłem sie zarejestrować.

Pozdrawiam wszystkich astroamatorów!

Przemek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, Jestem nowy, zielony - czy zielonkawy w temacie astro szczegolnie z praktycznej strony. mam nadzieje na wiele ciekawych tematów i rozmów i niewiele postów w stylu "poszukaj sobie na forum odpowiedzi to przeciez tylko 12578 podstron" albo "zolta kartka - poczytaj regulamin - w punkcie 147/344/a jest jak byk ze uzywamy polskich znakow" ;)

Ogolnie zaczynam zabawe z astronomia praktyczna - chce cos kupic niedlugo na pocztatek niewielkiego i TANIEGO :) (myslalem o jakims uzywanym Sky-Watcher SK1309EQ2).

 

Pozdrawiam Piotrek (Albon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowo zarejestrownany chcę sie ze wszystkimi przywitać,moja nazwa mówi sama za siebie i jest to zarazem moje najwieksze utrapienie-okulary.Nie umiem w nich obserwować i ciagłe sciaganie i wkladanie bardzo mnie denerwuje.Preferuję obserwacje refraktorami i lornetkami,pochodzę z Beskidu Niskiego i warunki do obserwacji mam raczej dobre.

Pozdrawiam Darek

Edytowane przez okularnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam na imię Andrzej .Od niedawna oglądam sobie gwiazdki, i to forum .Pomyślałem że fajnie będzie poznać ludzi którzy się na tym znają . Jest to moje drugie hobby , pierwsze to klejenie modeli z kartonu ,(jak ktoś ma ochotę to może popatrzyć na czym to polega http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=246894&t=246894&filtr=0&page=19

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=247321&t=247321&filtr=0&page=1 ) .

Liczę na Waszą pomoc , gdyż dopiero raczkuję w dziedzinie astro , i jak na razie niewiele mi z tego wychodzi . Ale jestem cierpliwy i mam nadzieję że kiedyś i w tym hobby coś osiągnę .

 

Andrzej

Edytowane przez Andrzej76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam na imię Andrzej .Od niedawna oglądam sobie gwiazdki, i to forum .Pomyślałem że fajnie będzie poznać ludzi którzy się na tym znają . Jest to moje drugie hobby , pierwsze to klejenie modeli z kartonu ,(jak ktoś ma ochotę to może popatrzyć na czym to polega http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=246894&t=246894&filtr=0&page=19

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=247321&t=247321&filtr=0&page=1 ) .

Liczę na Waszą pomoc , gdyż dopiero raczkuję w dziedzinie astro , i jak na razie niewiele mi z tego wychodzi . Ale jestem cierpliwy i mam nadzieję że kiedyś i w tym hobby coś osiągnę .

 

Andrzej

 

Witamy :)

Każdy kiedyś zaczynał, ja całkiem niedawno po wielu latach przerwy... Cóż poradzić mogę? Wykorzystuj każdą sposobność do zadzierania głowy by popatrzeć w niebo, bo jak będziesz zwlekać to przyjdą te straszne chmurwy (jak ja kocham to określenie :) :) :) ) i wtedy cierpliwość Twoja zostanie wystawiona na próbę ;)

 

Powodzenia.

 

Monika

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam na imię Artur i zaczynam przygodę z astronomią. Zanim kupię własny teleskop chciałbym się do kogoś 'dokleić', podpatrzeć i poznać postawy. Mieszkam pod Brzegiem na Opolszczyźnie. Lubię majsterkować więc jeśli się wciągnę pewnie będę próbował zbudować coś własnego. Jak większość nowicjuszy na tym forum liczę na wasze rady i sugestie. ;-)

 

Pozdrawiam

Artur

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam WSZYSTKICH

 

Mieszkam w Rzeszowie. Interesuje się lotnictwem i kosmonautyką. Pracuję jako mechanik remontów silników lotniczych, zresztą bardzo lubie moją pracę. Już od jakiegoś czasu planuje zakupić teleskop, tak szczerze mówiąc już od jakiś 20 lat :rofl: . W przyszłym roku realizuję moje marzenie. Myślę iż obserwację nieba tj. układu słonecznego innych galaktyk itd. jest niezwykle fascynujące, chetnie bym się organizował z innymi pasjonatami na wspólne obserwacje, również chętnie po zakupie mojego pierwszego teleskopu. Początki pewnie nie są łatwe bo jak teraz sie zastanowiam jak mam znalężć na bezkrenym niebie np. marsa? , obecnie nie wiem ale bardzo szybko się uczę,

i w tym moja nadzieja :fool: .

 

Serdecznie pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Mieszkam na mazowszu, mam różne pasje (choć zapał raczej słomiany). Kilka dni temu "wzięło" mnie na zabawę w oglądanie nieba. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale początek już zrobiny. Zarejestrowałem się na forum i......zapoznaję się z ogromem informacji jakie można u Was znaleźć. Z góry dziękuję za okazaną pomoc, rady i sugestie.

Pozdrawiam serdecznie - domanos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Nazywam się Piotrek. Od paru lat wraz z bratem Przemkiem obserwujemy nocne niebo za pomocą lustra :-). Mamy nadzieje, że na forum zostaniemy miło przyjęci i dowiemy się od was masę ciekawych rzeczy. Mieszkamy w Wasilkowie obok Białegostoku, jakby ktoś był z okolic, fajnie by było się spotkać na wspólnych obserwacjach i dyskusjach na żywo.

 

Pozdrawiamy

Piotrek i Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów! Podglądam Was już od pewnego czasu i przyzwoitość nakazała mi w końcu się przedstawić. Mam na imię Marta, mieszkam w Gdańsku i w niebo gapię się od dziecka. Do tej pory robiłam to tylko nieuzbrojonymi oczami, bo myślałam (słusznie), że nie mam wystarczającej wiedzy, żeby mądrze korzystać z teleskopu. Zajęło mi trochę czasu zanim mnie olśniło, że ta wiedzę powinna po prostu zacząć poszerzać i robic to systematycznie i z mozołem, aż dojdę do wniosku, że zupełnie nic nie wiem :) Tak trafiłam na to forum. Liczę, że się dużo od Was nauczę i proszę o wyrozumiałość :) Pozdrawiam!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, moja przygoda z astronomią zaczęła się kiedy ujrzałem pierwszy raz kometę Hale-Boppa w 1997, byłem wtedy 8-letnim chłopcem no i zaczęła się seria pytań jak to tam wygląda, czy daleko tam są gwiazdki itp. Nigdy nie było mnie stać na sprzęt optyczny, przez dłuższy czas patrzyłem w Niebo i potrafiłem znaleźć prawie większość gwiazdozbiorów. Mieszkałem na wsi z dala od miejskiego zgiełku i łun świetlnych, także widziałem naprawdę wiele. W końcu przyszedł czas na pierwszy teleskop, jestem posiadaczem sky watchera 114/1000, choć mam w planach w przyszłym roku kupić sky watchera Synte 10" lub 12". Często jeździłem na zloty astronomiczne i myślę że taki teleskop byłby dla mnie odpowiedni. Obecnie mieszkam w Niemczech w miejscowości Rieste, blisko Holandii. Na chwilę obecną interesuję mnie z astronomii, (astrofizyka; słońce, plamy słoneczne, gwiazdy, supernove), planuję wdrążyć się w tematykę gwiazd zmiennych i poobserwować sobie, prowadzić dziennik gwiazdowy. Od kilku lat prowadzę dziennik i obserwację słońca, strasznie ciekawi mnie ta dokładnie tematyka. Mam nadzieję że będę na forum sporo się uczyć i odwrotnie, że wniosę coś nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.