Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli są tu jakieś kobiety, to pierwsze z nimi się przywitam gestem pocałowania rączki a z nami facetami po prostu podam rękę. Witajcie. Jestem tutaj nowicjuszem ale bardzo obyty w sprawach atmosferycznych, pogodowych i astronomicznych. Jednak moją największą pasją są tańce latynoskie, karaibskie, czyli Salsa Cubana, Bachata Sensual oraz Kizomba. Reszta moich zainteresowań i pasji: fotografia, elektronika, motoryzacja, architektura, wystawy z galeriami, meteorologia, moda, astronomia. Pozdrawiam wszystkich :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początek chciał bym się ze wszystkimi "astromaniakami" serdecznie przywitać. Mam na imię Przemek i jestem początkującym w tej dziedzinie. Chętnie skorzystam z pomocy i doświadczeń kolegów odnośnie wszystkiego co się łączy z astronomią poprzez wybór pierwszego teleskopu, znajomości nieba zasad obserwacji itp. W miarę możliwości będę się oczywiście dzielił ze swoimi skromnymi doświadczeniami. Pozdrawiam.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miło, mam na imię Mateusz lat 26 od dziecka byłem zafascynowany nocnym niebem i ciekaw świata którego poza naszym globem się znajduje, od dziecka miałem marzenie by spoglądać na niebo przez teleskop, marzenie spełniłem, synta 8" wyznaczyła początek mojej przygody z astronomią, wcześniej na niebo parzyłem przez lornetkę a i tak byłem zachwycony ze widzę tylko gwiazdy :) Kompletuję akcesoria i pogłębiam wiedzę, z każdym razem widoki coraz piękniejsze, nabieram doświadczenia. Interesuję się także elektroniką, fizyką pracuję w chłodnictwie. Pochodzę z Jarosławia woj. Podkarpackie.

 

Pozdrawiam brać astronomiczną!

Edytowane przez MateuszŁ
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziękuję za przyłączenie do społeczności forum.

 

Astronomią interesuję się od kilku lat, chociaż do tej pory było to zainteresowanie raczej teoretyczne. W tym roku postanowiłem poobserwować trochę niebo za pomocą lornetki i wciągnęło mnie to :). Zwłaszcza po tym jak przy oglądaniu nieba udało mi się "złapać" meteora przez lornetkę.

 

Mieszkam i pracuję w Warszawie, więc warunki niezbyt szczególne. Balkon skierowany na zachód daje jakieś możliwości obserwacji, a po zakupie teleskopu planuję prowadzić obserwacje z okolic Kampinosu.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Mariusz, mieszkam w Kołobrzegu. Trafiłem do Was, ponieważ chciałbym zgłębić temat lornetek. Ogólnie, nie odrzucam żadnej dyscypliny. Mam Nikona 7x35, Tasko 10x50 i Nikona 16x50. Używam ich do obserwacji okolicy. W ostatnim czasie zacząłem przyglądać się samolotom na wys. przelotowych, no i chciałbym mocniejsze przybliżenie. Nowe lornetki są drogie. Może tu na forum ma ktoś na zbyciu. Rejestrując się, mogę szukać odpowiedzi, zadawać pytania, kupować na giełdzie. Może jak będę miał czas zacznę patrzeć w gwiazdy, na pewno jest tam dużo ciekawych rzeczy. Pozdrawiam wszystkich którzy to czytają.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim! :)

 

Mam na imię Mariusz (co chyba łatwo stwierdzić ;) ). Astronomia towarzyszy mi w mniejszym i większym stopniu od późniejszych lat podstawówki. W liceum nabrało to bardziej konkretnych kształtów w ramach koła astronomicznego im. Jana Heweliusza w Urzędowie, członkostwa w PTMA, różnych wyjazdów (np. zaćmienie Słońca w '99 nad Balatonem) itd. Potem przyszły studia w Krakowie, który niestety mało mobilnej osobie bez auta nie oferuje nieba, "jak u dziadków na wsi" na lubelszczyźnie... Kilka kolejnych lat w pracy na etacie, z astronomią tylko w obszarach popularnonaukowej teorii i w końcu w 2010r. wpadłem na pomysł, że skoro już zarabiam na siebie, to mógłbym przecież kupić jakiś teleskop. Wybrałem SW 1309 na początek, bo był tani i dobry dla kogoś, kto nie wie, czy finalnie wróci do astronomii na dłużej. Niedawno dopiero zmieniłem 13-stkę na Syntę 8" na EQ5. W międzyczasie pojawiła się wieść o komecie ISON pod koniec 2012 roku i coś mnie tknęło, żeby założyć o niej fanpage na Facebooku. Wielka Kometa ISON cieszyła się rok później całkiem niezłą popularnością, bo udało mi się zebrać prawie 1000 fanów tego zjawiska. Niestety kometa wyparowała, ale ja postanowiłem wykorzystać potencjał zgromadzony wokół fanpage'a i powstał kolejny fan page Amatorzy Nocnego Nieba razem ze stroną NieboZaOknem.pl. Zamysł był taki, żeby dać możliwość obserwacji łatwo dostępnych nawet z miasta zjawisk wszystkim, których fascynuje niebo, ale nie mają wystarczającej wiedzy ani sprzętu, aby prowadzić skomplikowane obserwacje. Na łamach obu stron informuję o ciekawych zjawiskach na niebie, dostępnych dla większości osób oraz daję wskazówki obserwacyjne. Niedawno zająłem się również streamami na żywo na YouTube na kanale NieboZaOknem PL. Na koncie mam m. in. rejestrację przelotu ISS w polu widzenia teleskopu, zakrycie i odkrycie Neptuna przez Księżyc, czy wyjście Ganimedesa z cienia Jowisza. Niedługo na FB liczba fanów dobije do 6 tys., a ja bawię się popularyzacją astronomii bardzo amatorskiej z niezmienną satysfakcją :)

 

Pozdrawiam

Mariusz

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Od lat moim hobby jest fotografia, ale poza nią jest kilka innych... :)

Z astronomią łączy mnie tylko obserwacja łysego zazwyczaj w pełni, ale chciałbym poza nim móc zobaczyć na własne oczy kilka innych planet (Saturn, Mars, Jowisz etc.)

Noszę się z zamiarem kupna pierwszego teleskopu i chyba będzie to coś z MAKów :)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyszła i moja kolej. Od kilku lat się przymierzałem i w końcu jestem. Od 3 miesięcy posiadam 130/900 na EQ2 i dodatkowo okular 6 mm kupiony w ciemno i barłow x5. Dobrej jakości jednak kompletnie za dużo do tego co mam.

Jak narazie plamy na słońcu i Jowisz, Saturn, Mars zaliczony oraz księżyc nawet po składany. Wszystko z okna na południe.

Teraz wymiana na 200/1000 dual speed oraz HEQ5 Pro(czekam na przesyłkę)

Jak zobaczę czy okular i barłow się przydadzą to wtedy podejmę decyzję o sprzedaży poprzedniego zestawu.

Mieszkam w Pyrzycach z zachodniopomorskim więc może ktoś się odezwie z okolicy.

Pozdrawiam Wszystkich

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tu Michał z Warszawy :) od jakiegoś czasu próbuję sobie oglądać niebo przez teleskop i lornetkę- wciąż jestem mocno początkujący. Ostatnio udało mi się spędzić noc pod bieszczadzkim niebem i spróbować pierwszy raz w życiu zrobić zdjęcie nocnego nieba- lustrzanką ze statywu. Na forum oprócz wiedzy będę szukał chętnych do wspólnych obserwacji w okolicach Warszawy, którzy będą chcieli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Pozdrawiam,

Michał

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Napisz kilka słów o sobie, skąd taka pasja, skąd dowiedziałeś się o naszej społeczności? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się u nas i pozostaniesz z nami na dłużej.

 

Więcej informacji o Astro-Forum.org znajdziesz tu:

 

INFORMACJE O ASTRO-FORUM.ORG

 

Pozdrawiamy,

Rada Forum

Witam. ! Zawsze lubiłem oglądać nocą to , co na nieboskłonie i zastanawiać się jak to możliwe. Słucham też radia PIK. Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przystąpiłem do Forum wczoraj - 19 lipca 2016.

Jestem amatorem - wykonuję zawód prawnika, zatem moje podejście jest absolutnie nieprofesjonalne.

Jednak lubię patrzeć w niebo - ma to dla mnie wymiar magiczny. Jestem też gadżeciarzem, stąd sprawia mi przyjemność kompletowanie sprzętu. Mam dwa teleskopy i zamierzam kupić nowy - 11 calowy (zastanawiam się nad CPC 1100 i nad CGEM 1100 XLT). Nigdy nie byłem na żadnym zlocie, jednak chyba się wybiorę - ostatnio wokół mojej posesji pod Warszawą postawiono 7 nowych latarni. Nie są potrzebne i zepsuły mi to, co było w moim ogrodzie najlepsze - ciemności. Moja Żona podarowała mi procę.

Nie umiem jeszcze korzystać z zasobów Forum. Ale nadrobię to.

Pozdrawiam wszystkich!

MABAK

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich, hmm o sobie :) ojciec 2 urwisów, z wykształcenia socjolog, ale prowadzę własna działalność. Lubie relaksować sie przy dobrej muzyce płynącej z dobrego sprzętu :) muzyka i gwiazdy największe moje pasje, niestety na to drugie nie zawsze mam czas, ale na szczęście to mi nie ucieknie, zawsze będzie nad nami:) aktualnie poszukuje duuuużego lustra i czarnego nieba. Jeszcze raz witam i pozdrawiam Łukasz

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.