Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do zlotu w Bieszczadach to są możliwe dwa terminy albo wsześniejszy 10-13 marca(czwartek-niedziela) lub późniejszy kwietniowy gdyby się okazało że aura spłatała nam figla i było tam w marcu metr śniegu czyli kwietniowy termin od 7-10 kwietnia, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

W oba tarminy schronisko jest wolne i są to okolice nowiu Ksieżyca.

Tutaj tylko gwoli informacji a terminy zapodam w osobnym wątku o zlotach :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zlotu w Bieszczadach to są możliwe dwa terminy albo wsześniejszy 10-13 marca(czwartek-niedziela) lub późniejszy kwietniowy gdyby się okazało że aura spłatała nam figla i było tam w marcu metr śniegu czyli kwietniowy termin od 7-10 kwietnia, tydzień po Świętach Wielkanocnych.

W oba tarminy schronisko jest wolne i są to okolice nowiu Ksieżyca.

Tutaj tylko gwoli informacji a terminy zapodam w osobnym wątku o zlotach :-)))

Januszu, zlot to raczej będzie 7-10 Kwietnia. W marcu tam jest jeszcze dużo śniegu a i temperatury są niskie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak się sprawdzają prognozy długo terminowe?  :lol:

Tylko że tamto (o braku zimy) to nie prognoza tylko jacyś najstarsi górale chyba. Albo indnianie - nie zbierają chrustu!

 

Wiem jak się sprawdzają prognozy na najbliższą noc w ICM!

Właściwie bardzo dobrze, minione 6 godzin są prawidłowo "przewidziane", a jeszcze niedawno obliczanie prognozy 24-godzinnej trwało 72 godziny. Najwyraźniej w ICM doszli do tego że prognozę 6-godzinną mają już w ciągu 12 godzin policzoną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem kiedyś trasą Wrocław -Przemyśł -Lwów -Czerniowce -Rumunia . Było to w latach 80-tych . Do Tarnopola wjazd był zakazany . Byliście wtedy w CCCP i trasę kontrolowała milicja . Nocleg był za Lwowem i tęgo popiliśmy . Na trasie zatrzymał nas milicjant i stwierdził że kierowca jest po alkoholu . Musiałem dać mu towar za 80 rubli żeby mnie dalej puścił ale powiedział żebym "pokuszał " przed wyjazdem . Mam nadzieję że teraz na Ukrainie wszystko się zmieni na dobre . Macie Waszego prezydenta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem kiedyś trasą Wrocław -Przemyśł -Lwów -Czerniowce -Rumunia . Było to w latach 80-tych . Do Tarnopola wjazd był zakazany . Byliście wtedy w CCCP i trasę kontrolowała milicja . Nocleg był za Lwowem i tęgo popiliśmy . Na trasie zatrzymał nas milicjant i stwierdził że kierowca jest po alkoholu . Musiałem dać mu towar za 80 rubli żeby mnie dalej puścił ale powiedział żebym "pokuszał " przed wyjazdem . Mam nadzieję że teraz na Ukrainie wszystko się zmieni na dobre . Macie Waszego prezydenta .

 

Pamietam te czasy :D Teraz durzo sie zmienilo , mam nadzieje ze bede jeszcze liepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Mam na imię andrzej i Mieszkam w Mińsku Mazowieckim. Astronomia to dla mnie coś zupełnie nowego, aczkolwiek (po zaledwie kilku obserwacjach) FASCYNUJĄCEGO. Z zerową wiedzą na ten temat udało mi się znaleźć M42, Plejady i kilka innych ciekawych "miejsc". Jako świeży użytkownik "super" refraktora SkyLux :banan: (no wiecie - Mikołaj przyniusł) :D mam nadzieję że od czasu do czasu pomożecie newbiemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.