Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Witamy nowych użytkowników

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5472 odpowiedzi w tym temacie

rapi7

rapi7
  • Nowy
  • 1 postów

Witam

Właśnie reanimowałem moje stare hobby - astronomię.

Mieszkam w Rumi w woj.pomorskim.

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku byłem w posiadaniu teleskopu od polskiego producenta firmy "Uniwersał" z Żywca.Montaż był straszny bo mało stabilny i szybko się rozregulowywał.

Generalnie nie byłem zadowolony z teleskopu ale teraz gdy technika w tej dziedzinie poszła potężnie naprzód mam nadzieję że kupię coś porządnego.Zależy mi głównie na astrofotografii - mgławice,galaktyki

Proszę jesli to możliwe o doradzenie czy tuba z giełdy http://astropolis.pl...000-dual-speed/będzie dla mnie odpowiednia.Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje używany montaż EQ5 do tego teleskopu.

Pozdrawiam

0

Rocca

Rocca
  • Nowy
  • 6 postów

Witam

Mam na imię Paweł, mieszkam obecnie na obrzeżach Łodzi i od jakiegoś czasu interesuje się astronomią chociaż wciąż jestem totalnie zielony :)

Mam nadzieję, ze to forum pomoże mi w rozwoju tego zainteresowania.

Na tą chwilę mój sprzęt to Dobson GSO 10".

Pozdrawiam

0

sidiouss

sidiouss

Alderamin

• Astroamator
  • Pip
  • 14 postów

Cześć wszystkim,

Jestem Michał i od paru lat podglądam forum i czerpię z niego cenne informacje, ale jakoś nigdy nie miałem czasu się na nim szerzej udzielać (miejmy nadzieję, że się to zmieni). Jestem elektronikiem, a do tego pasjonuje mnie fotografia oraz szeroko pojęta astronomia :)

Pozdrawiam,

+1
Post rekomendują: Bellatrix,

dziki

dziki

Syriusz

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2572 postów

Witamy :)

+1
Post rekomendują: sidiouss,
astrofoto: HEQ5 belt mod, SW 150/750 + QHY9, TS 60/228 + Atik 16IC, powered by AstroHub 3.0
wizual: Sky-Watcher (Synta) Dobson 10" rozsuwany, Nikon Action 12x50 5.5;
również fotki naziemne: Łukasz Szczepański fotografia oraz blog www.blogszaregoczlowieka.pl

Badgajos

Badgajos
  • Nowy
  • 1 postów
Witam szanownych użytkowników forum. Czytam od 2 lat więc przyszło się zarejestrować aby skorzystać z giełdy ;-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
0

aqhara

aqhara
  • Nowy
  • 4 postów

Witam

Zacząłem czytać forum trzy lata temu, gdy przeprowadziłem się na wieś i widok ciemnego nieba zaparł mi dech, dwa lata temu się zarejestrowałem, czas się przywitać :)

pozdrawiam

+3
Post rekomendują: Paether, Bellatrix, zorza_polarna,

BiancoNeri1985

BiancoNeri1985
  • Nowy
  • 3 postów

Witam, wszystkich AastroŚwirów.

Na forum dotarłem przez link do recenzji "Atlas Nieba 2000.0" w sklepie Delta Optical. Póki co mam tylko gołe oczy. Czytam więc internet w celu zebrania informacji o tym jaki teleskop mam sobie kupić.

Jestem ze Śląska. Pochodzę z Katowic, mieszkam w Będzinie. Pewnie nie odkryję tyle co C. Shoemaker ale co zobaczę to moje.

Pozdrawiam serdecznie!

0

Darek_B

Darek_B

Astro-Bobak

• Moderator
  • 4897 postów

Pewnie nie odkryję tyle co C. Shoemaker ale co zobaczę to moje.

Nigdy nie mów nigdy.

Kopernik za młodu też tak mówił. :D

0

Pozdrawiam Darek Bobak

Tfurca i pierszy preses LRGB  czyli "równości wszystkich kolorów - łączcie się"

galerie:

Astrowyprawy - moje galerie w Astropolis

1 zlot :Jodłów 2003 

fotki w google earth 

galeria : kosmos i góry

sprzęt;

FUJINON Polaris 7X50 FMTRC-SX , 5D mkII ,astrotrack, etx125 EC

IgorM

IgorM

Alderamin

• Astroamator
  • Pip
  • 14 postów

Witam, wszystkich AastroŚwirów.

Na forum dotarłem przez link do recenzji "Atlas Nieba 2000.0" w sklepie Delta Optical. Póki co mam tylko gołe oczy. Czytam więc internet w celu zebrania informacji o tym jaki teleskop mam sobie kupić.

Jestem ze Śląska. Pochodzę z Katowic, mieszkam w Będzinie. Pewnie nie odkryję tyle co C. Shoemaker ale co zobaczę to moje.

Pozdrawiam serdecznie!

Witam sąsiada :) 

0

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 5768 postów

Witamy biało-czarnego ;)

0

Równość dla wszystkich kolorów! Stowarzyszenie LRGB

PerfectSky

PerfectSky
  • Nowy
  • 9 postów

Witam Serdecznie.

Mam na imię Tomasz, mam za 7 dni swoje 25te urodziny.

Mieszkam w Łodzi, od bardzo dawna interesuję się tak naprawdę kosmosem i wszystkim co nas (ludzi) otacza. Wszystkie czarne dziury, kwazary czy inne pulsary nie są mi obce. Forum znalazłem wpisując w google "Forum o teleskopach". Planuję odłożyć trochę grosza na zakup teleskopu o którym napiszę w innym dziale. Myślę że zostanę na tym forum na stałe. Pozdrawiam.

+2
Post rekomendują: Paether, Bellatrix,

SzymonP

SzymonP
  • Nowy
  • 4 postów

Witam Wszystkich!

Mieszkam na Warszawskim Targowku i od jakiegoś czasu interesuje się astrofotografią. Na obecną chwile zmagam się z montażem SW eq3 z prowadzeniem w jednej osi. Wieszam na nim GSO 150/750, a obrazy rejestruję Canonem 350D mod.

Forum sledzę od kilku miesięcy, ale dopiero teraz postanowilem się przywitać. W miarę mozliwości postaram się wrzucać swoje prace.  Obecnie chciałbym zmienić montaż na HEQ5 i odpalić guiding, niestety jego dostepność w rozsądnej cenie jest ograniczona. Pozdrawiam!

+2
Post rekomendują: Paether, Bellatrix,

marfot

marfot
  • Nowy
  • 2 postów

Witam.

Fotografią nocną zajmuję się od ponad 2 lat, ale chyba nie można tego nazwać astrofotografią, bo gwiazdy stanowią raczej tło do krajobrazów nocnych.

Zapraszam do obejrzenia mojego krótkiego timelapsu z około 9000 zdjęć. Zdjęcia były wykonane 2 lata temu na Hawajach, w  Arizonie,  Nevadzie, Utah, Nowym Meksyku:

Pozdrawiam,

Marek

+7
Post rekomendują: zdzichu, Misiekki, kkazik40, Wega, krawiec, Paether, M.K.,

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Witam, antwito, powitanie, lunety teleskopy, pierwszy teleskop, SYNTA OKULAR OBSERWACJE

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników