Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Od zawsze interesował mnie kosmos, około rok temu zakupiłem swój pierwszy teleskop, po 2 miesiącach stwierdziłem, że obserwacje wizualne nie są dla mnie, tak więc zacząłem wymieniać sprzęt. Na przełomie sierpnia/września 2022 udało mi się pstryknąć pierwszego fajfocla z czego byłem niezmiernie dumny. Z biegiem czasu i z rosnącym doświadczeniem doszedłem do momentu gdzie sprzętu już mi nie brakuje, ale cały czas mam dziury w obróbce, tak więc (wasz kolega) ściągnął mnie tutaj gdzieś tam z facebooka, abyście mieli nowego świeżaka na oklep :) Na pewno zaraz dodam jakieś zdjęcie na forum i mam nadzieję, że  w miarę delikatny sposób wytkniecie mi błędy i pokażecie drogę, aby dalej się uczyć, zdobywać doświadczenie i robić lepsze zdjęcia. Dążę do tego, aby w przyszłości zrobić i obrobić zdjęcie, które zrobi WOW! ;)

Dzięki i pozdrawiam wszystkich

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam , Właśnie się zarejetrowałem, trafiłem tu przez szukanie odpowiedzi na pewne dylematy natury sprzętowej. Astrofotografia wciągnęła mnie niedawno, dotychczas głownie ptasiarstwo mnie pochłaniało ale w nocy też jest co robić a patrzenie w nocne niebo to po prostu magia i doszedłwm do wniosku : czemu by tego nie uwieczniać na zdjęciach? Na razie się wdrażam i liczę , że tu znjadę pomoc w niejednej kwestii. Tymczasem podrawiam - Jurek S

Aha , zapomniałem napisać , że mieszkam na opolszczyźnie w Prudniku , tuż przy czeskiej granicy :)

 

Edytowane przez Jurek S
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć. 

Mam na imię Paweł i zajmuję się astronomią i astrofotografią już jakiś czas. Z forum zdarzało mi się korzystać jako obserwator. Znalazłem tu dużo ciekawych wątków, które nie raz pomogły mi się rozwinąć i rozwiązać moje niekończące się problemy ze sprzętem i obróbką zdjęć. 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry wszystkim. Mam na imię Konrad mieszkam w Łodzi. Pasja do astronomii towarzyszy mi od dzieciństwa którą zaszczepił mi mój wspaniały Ojciec. Teraz sam będąc tatą 3 dzieci chcę przekazać im tę wspaniałą pasję dalej (jako alternatywę dla ciągle pędzącego świata w stronę wszelkiego rodzaju cyfryzacji i opłat abonamentowych) i jednocześnie popchnąć ją na kolejny poziom ;) Liczę na to iż wasza/nasza wspaniała społeczność pomoże mi w osiągnięciu mojego celu i przyczyni się do zebrania dużej ilości nowej fascynującej wiedzy :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

i od razu gafa na wejściu.

Najpierw napisałem posta w temacie o Virtuoso 90, a dopiero później przeczytałem maila od Adama zachęcającego do przedstawienia się.

Co niniejszym czynię w nadziei, że ta niezręczność zostanie zapomniana.

Najpierw trochę formalnie. Na imię mam Jurek i mieszkam w Szczecinie.

Na co dzień inżynier budownictwa i urzędnik Miasta.

W wolnej chwili żeglarz, fotograf amator, krótkofalowiec (raczej ultrakrótkofalowiec).

Po wielu latach postanowiłem zrealizować kolejne z marzeń na które wcześniej nie było czasu i hobbystycznie zająć sie astrofotografią i IR.

Niedawno nabyłem drogą kupna fajnego malo używanego Canona 1100D i wczoraj wysłałem go do przeróbki. Poza tym od niedawna jestem też posiadaczem EOS-a R50. Całkiem fajne zgrabne maleństwo, chociąż jak na moje łapska może zbyt mały, ale budżet urzędniczy robi swoje, a takiej okazji z dwoma obiektywami grzech byłoby nie wykorzystać. Poza tym z czasów analogowych oraz uzywania przez 18 lat Canona EOS 350D mam sporo szkieł M42 i zamierzam nadal z nich korzystać.

A od wczoraj, formalnie jestem posiadaczem (formalnie bo dotrze w poniedziałek) Skywatchera 90 MAK Virtuoso. Długo się zastanawiałem co wybrać, ale jakoś lepiej mi sie widzi podłaczanie aparatu do Maksutowa na końcu tuby niż do np. Newtona.

To tak w największym skrócie o mnie. Mam nadzieję znaleźć tu sporo wiedzy. Mądrzyć się nie zamierzam bo jestem świeży w tej dziedzinie, a całość traktuję tylko hobbystycznie.

 

Pozdrawiam wszystkich.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.