Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Witamy nowych użytkowników

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4856 odpowiedzi w tym temacie

HAMAL

HAMAL

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3076 postów

A jeszcze sie spytam o satelity Iridium, czy jest warto je szukac i ogladac ????

<{POST_SNAPBACK}>

Tu są czasy błysków, wystarczy się zarejestrować http://www.heavens-above.com/

Czy warto nie wiem, mnie to nie kręci :rolleyes: podobnie jak blondynki :D rzecz gustu.
0
Wszystkie moje strony chwilowo znikną. Onet likwiduje REPUBLIKA PRO.

Baner.jpg

oskar

oskar

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 5674 postów
Proponuję jeszcze M92, Plejady i M34. Poza tym sugeruję zakup atlasu nieba choćby najprostszego oraz jakieś książeczki :banan:
0

Dr.Filip

Dr.Filip

Nowy użytkownik

• Astroamator
  • Pip
  • 27 postów
Hehe mnie blondynki jak najbardziej :D A taki przypadkowy blysk byl bezposrednia przyczyna poczatku zabawy z astronomia, tylko wtedy jeszcze nie wiedzialem, co to bylo :P
0

JoeyB

JoeyB

Nowy użytkownik

• Nowy
  • Pip
  • 6 postów
dzieki! :-)
ksiazeczka jest (Niebo na weekend, baaaaardzo mi sie podoba)
no i Celestronowy "The Sky" odpalany na notebooku, prosty jak cholera, ale ma wszystko co trzeba

pozdro
JoeyB
0

Gość_cygnus_*

Gość_cygnus_*
  • Gość

Hehe mnie blondynki jak najbardziej  :D  A taki przypadkowy blysk byl bezposrednia przyczyna poczatku zabawy z astronomia, tylko wtedy jeszcze nie wiedzialem, co to bylo :P

Uczyń przypadek Twoim sługą!

Znajdź na HEAVENS rozbłysk iridium który będzie z Twojej lokalizacji widoczny o jakiejś rozsądnej porze i będzie miał przynajmniej -6 magnitudo. Dobrze zapamiętaj czas i miejsce na niebie (program astro pozwoli Ci umiejscowić błysk wśród gwiazd, ale w końcu wystarczy kierunek i wysokość!) i zabierz w stosownym czasie na spacer (raczej w ciemnawe miejsce ale żeby było bezchmurnie!!!!) jakąś miłą Ci osobę. Jak jej zaproponujesz żeby pomyślała coś milego i... nagle zobaczy taaaaaaaką spadającą gwiazdę..... :)
Rozbłyski tak efektowne nie zdarzają się codziennie więc trzeba trochę cierpliwości, ale CO ZA EFEKT!
0

Dr.Filip

Dr.Filip

Nowy użytkownik

• Astroamator
  • Pip
  • 27 postów
Dobre... skorzystam :D
0

Krzysztof_TG

Krzysztof_TG

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPip
  • 229 postów
Do zestawu pomocy obserwacyjnych proponuję lornetkę do omiatania obszaru przypuszczalnego położenia obiektu DS, znacznie skraca czas szukania.

pozdro
Krzysiek
0
To ja Jarząbek ............... łubu dubu .............

Don Camillo

Don Camillo

Nowy użytkownik

• Astroamator
  • Pip
  • 25 postów
Od kilku lat interesuje sie astronomią i mimo tego iż jeszcze sam nie mam własnego okularu -choć mam nadzieje że się to w najbilższym czasie zmieni- cieszę się że astronomia stała się moim zainteresowaniem gdyż daje mi ''ona'' dużo satysfakcji!! Na razie z powodu braku instrumentu obserwacyjnego głównie skupiłem się na pogłębianiu wiedzy o wsztystkim związanym z tą dziedziną. Moją główną pasją są czarne dziury i związane z tym wszelkie zjawiska. W moim pierwszym poście nie będę się za wiele rozpisywał tylko dodam Wielkie ThX za to forum!!
0

Kuba

Kuba

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 718 postów
Witamy na pokładzie :). Też jestem z Pomorza. Skąd dokładnie jesteś?
0
Pozdrawiam - Jakub Nowak
lunetka 10x50, Taiga 16x80, Zenit na koziołku + obiektywy, Vesta Pro, Taurus 270

Don Camillo

Don Camillo

Nowy użytkownik

• Astroamator
  • Pip
  • 25 postów

Witamy na pokładzie :). Też jestem z Pomorza. Skąd dokładnie jesteś?

<{POST_SNAPBACK}>

Cześć!! Wiesz dziwna sprawa ale ja Ciebie znam przynjamniej "z widzenia" gdyż chodziliśmy do tego samego lo a o forum powiedział mi Don Damiano po zlocie w górach!! Precyzując to jestem z tej samej miejscowości co Damian. Pozdro!!
0

Hans

Hans

Astropolis.pl

• Moderator
  • 9165 postów
Witaj na forum. Taki to ma kurde farta, najpierw poczyta forum, a dopiero potem bedzie kupowal sprzet... :D Uniknie skubaniec wywalania kasy w bloto za wynalazki z allegro.

Pozdrawiam.
0

--
Hans

Złapać tranzyt extrasolarny? To proste. Też możesz.
XO-2 , XO-3b , TrES-3b , WASP-14b , HAT-P-3b , HAT-P-12b

Odkryć własną zmienną? To proste. Też możesz.
RRC - VSX J201332.0+065243
EA - VSX J095100.4+342210 , VSX J204900.6+452652 , VSX J204715.6+453754
EW - VSX J201308.0+062950 , VSX J204904.2+452223 , VSX J204843.6+451506

Don Camillo

Don Camillo

Nowy użytkownik

• Astroamator
  • Pip
  • 25 postów
Cześć!! Dzięki!! Muszę szczerze powiedzieć iż przeglądając to fofum można "spotkać" tylko i wyłącznie świetnych ludzi!! Wyjątkowa atmosfera i dużo dużo więcej......
0

ArturW

ArturW

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPip
  • 259 postów
Atmosfera faktycznie jest tu wyjątkowa, ludzie zawsze służą dobrą radą, witamy na pokładzie :Salut:
0

A-Men

A-Men

Astro-Forum.org

• Astroamator
  • PipPip
  • 70 postów
Hehehe, sorki ja tez juz jakis czas jestem na forum i sie nie przedstawilem, ale czasu troche mi brakuje na moje liczne hobby :Boink: Jestem z Mysłowic (tak tak z tad jest zespol Myslovitz), interesuje sie glownie ds-kami jednak na razie mam malo doswiadczenia w obserwacjach. Po licznych glupich zakupach jak Optisan 60/600 (jakbym czytal forum wczesniej nie zrobilbym takiego glupstwa) nabylem starego dobrego Mizara. Juz nie dlugo zamierzam zaopatrzyc sie w kamerke i poprobowac sil w astrofoto. Pozdrawiam serdecznie wszystkich astromaniakow i astromaniaczki (szkoda ze ich jest zdecydowanie mniej :Boink: )
0
EQ 3-2+naped w osi RA,Optisan 60/600, Philips Vesta Pro 680K SC1, Canon A590, Canon 350d, lornetka 8X30 :)

Kubek

Kubek

Astro-Forum.org

• Astroamator
  • PipPip
  • 74 postów
Witam na astro-forum :Beer: Na pewno jesli juz bedziesz mial kasiorke na sprzecik i bedziesz chcial sie kogos poradzic jaki sprzet kupic do danych objektow to nie ma lepszych ludzi jak tu..
Jeszcze raz witam :Beer:

Użytkownik Kubek edytował ten post 14 wrzesień 2005 - 00:59

0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników