Skocz do zawartości

Toruń żyje


sp2ukx

Rekomendowane odpowiedzi

No to mając nową oprawę AstroForum warto się ponownie odezwać co by nie było, że astronomia w Toruniu umarła. A przecież to nieprawda bo na tej stronce kręcą się przecież astromaniacy z Grodu Kopernika. Pozdrawiam ich i jak zawsze liczę na aktywność i wspólne spotkania w plenerze. Ze swej strony obiecuje, że gdy będę wyjeżdżał na obserwacje w teren to z pewnością będę o tym pisał. Powodzenia i życzę Im (i sobie) więcej czystego nieba nad Toruniem. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pokazać, że nie umarłem, zgłaszam swój ciągły akces na eskapady podniebne w okolice Torunia. Póki co w końcu skończyłem projekt montażu azymutalnego (tylko wizual) na potrzeby moich refraktorków. Aktualnie zbieram materiały i rozglądam się za tokarzem i frezerem chętnych na małą obróbkę-robótkę. Może ktoś ma takowych znajomych?

Pozdrawiam miłośników astronomii z Torunia i nie tylko.

 

A może by tak :Beer: w któryś wolny wieczorek? (w celu rozgonienia chmur B) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też żyję, ja też! :szczerbaty:

Jako człowiek dość młody, na początku lutego należą mi się ferie szkolne :banan: (bo a jakby inaczej). Można się skrzyknąć, jeśli macie fajne miejsce. Ja mieszkam dokładnie pod Toruniem, w Łysomicach. Tam, w pogodną noc (nawet z balkonu), zasięg jest powyżej 5 mag. :blink:

Edytowane przez Piotrek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy zatem na pogodę. Kolejny nów (DS) to 8-my luty. Nie wiem jak inni, ale chyba najlepsze z różnych względów (praca, itp.) są noce z piątku na sobotę i sobota-niedziela.

Weekend najbliższy nowiu to noce 4/5 i 5/6 luty. W tym czasie księżyc wschodzi odpowiednio o 6:12 i 7:22, a więc spoko. Noc astronomiczna trwa w tym okresie średnio od 19:36 do 6:22, czasu więc sporo.

Piotrek T mówi o Łysomicach i 5mag zasięgu. Myślę, że na nasz "pierwszy raz" to dobry pomysł, przynajmniej jedna osoba będzie wiedziała, gdzie jesteśmy :rolleyes: .

Jeśli chodzi o planetki i księżyc, to tylko chyba pogoda nas ogranicza, ja w każdym razie chętnie spotkam się i dla tych obiektów. Wybór miejsca dla tych obserwacji już mniej trudny, mogą być Łysomice, może być Skarpa, może być gdzie indziej.

Można też spotkać się przy oranżadzie :Beer::D w celu omówienia szczegółów.

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka - kilka dni tu nie zaglądałem i już coś przegapiłem. Może kontakt przez GG będzie pewniejszy. Albo Skype do bezpośredniego kontaktu telekonferencyjnego. Działam w obydwu programach. No i widać bez zaglądania na forum kto jest czynny. Można się szybciutko skrzyknąć. A tak trzeba codziennie tu zaglądać. Niby to dobrze ale nie zawsze mam czas na czytanie postów a na GG czy telefon trzeba odpowiedzieć. Co o tym myślicie. W poniedziałek jadę z samochodem (tzw. Columbia) do serwisu bo coś słabo jeździ (czyt. lata) więc nie wiem jak to będzie w lutym ale postaram się być w gotowości. Więc może rzeczywiście do Tomka można by podjechać - można by było liczyć na gorącą herbatkę. Co Wy na to? Przy okazji pozdrawiam PiotraB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka - kilka dni tu nie zaglądałem i już coś przegapiłem. Może kontakt przez GG będzie pewniejszy. Albo Skype do bezpośredniego kontaktu telekonferencyjnego. Działam w obydwu programach. No i widać bez zaglądania na forum kto jest czynny. Można się szybciutko skrzyknąć. A tak trzeba codziennie tu zaglądać. Niby to dobrze ale nie zawsze mam czas na czytanie postów a na GG czy telefon trzeba odpowiedzieć. Co o tym myślicie. W poniedziałek jadę z samochodem (tzw. Columbia) do serwisu bo coś słabo jeździ (czyt. lata) więc nie wiem jak to będzie w lutym ale postaram się być w gotowości. Więc może rzeczywiście do Tomka można by podjechać - można by było liczyć na gorącą herbatkę. Co Wy na to? Przy okazji pozdrawiam PiotraB.

Co ja z tym Tomkiem wyskakuję. Przecież chodzilo o PiotraT :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witamy! z tej strony ..::AstroVisioN::..

Poszukujemy współpracowników z Torunia i okolic ...

Wszelkie oferty prosimy kierować na adres:

Seyfert@interia.plSeyfert@interia.pl[color=

A co to jest AstroVisioN?. Coś nie słyszałem o takim czymś. Za dużo zajmuję się obserwacjami i innymi rzeczami chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

To serwis astronomiczny. Obecnie jesteśmy na etapie przebudowy i nie ma aktualizacji na stronie. Przebudowujemy się na portal.

Pana kojarze z pewnego wykładu podczas "IV Festiwalu Nauki i Sztuki"

Tematem wykładu były obserwacje kamerą internetową ...

Dobrze kojarze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

To serwis astronomiczny. Obecnie jesteśmy na etapie przebudowy i nie ma aktualizacji na stronie. Przebudowujemy się na portal.

Pana kojarze z pewnego wykładu podczas "IV Festiwalu Nauki  i Sztuki"

Tematem wykładu były obserwacje kamerą internetową ...

    Dobrze kojarze ??

No cóż. Skojarzenie poprawne ale nie jestem pewien czy mam się cieszyć czy płakać. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy! z tej strony ..::AstroVisioN::..

Poszukujemy współpracowników z Torunia i okolic ...

Wszelkie oferty prosimy kierować na adres:

Seyfert@interia.plSeyfert@interia.pl[color=

 

No nie mogę... ludzie, dajcie trochę szczegółów, bo to wygląda jak zaproszenie do jazdy pociągiem widmo... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej cenimy sobie swoja prywatnosc ...

Co do szczególów zapraszam na rozmowe najlepiej na gg: 7967504

lub tez ICQ: 278 - 125 - 384

No cenimy ale tak troszkę tylko. PiotrzeB gdy się spotkamy w terenie to z pewnością będzie czas aby sobie pogadać "o tym i owym" a tak to mi się nie chce pisać. Za dużo by było do klepania. A COLUMBIA cały czas w warsztacie NASA. Hi - teraz Seyfert nie załapie o co chodzi. I tym sposobem nikt nie wie o co chodzi. :Boink::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec generalnie na wstepie mozemy powiedziec tyle ....

CHodzi m. in. o stworzenie "kafejki astronomicznej" - która bedzie poszerzeniem dzialalnosci ..::AstroVisioN::.. Chcemy aby AVN nie bylo kojarzone tylko i wylacznie z witryna. Lokal udostepni nam Pizzeria Prima w Toruniu

Chodzi tu glownie o spotkania milosnikow astronomii z Torunia.

wyklady, spotkania z astronomami torunskimi i moze nie tylko

,wymiana pogladow na zywo itp.

Kilka fotek znajduje sie pod adresem: www.prima.torun.prv.pl

Drugiego pomyslu na razie nie wypada ujawnic gdyz wymaga dofinansowania o ktore zaczelismy sie starac ... jesli je otrzymamy (byc moze koniec czerwca) wowczas zaczniemy dzialac i w tym 2 kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, duża rzecz! Jestem pod wrażeniem. Pomysł naprawdę przedni.

Tylko nie ceńcie za bardzo swojej prywatności, bo prywatność to nie jest dobry kompan do rozwiązywania problemów, które przy organizowaniu takich przedsięwzięć na pewno sie pojawią...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczony tymi pomysłami. Problem leży jednak w tzw. czynniku ludzkim. Ja z PiotremB np. spotkaliśmy sie tylko raz i jakoś do tej pory rozłazi się wszystko "po kościach". Nie ma co ukrywać - rodzina i praca zabiera lwią część naszego życia. Ale oczywiście poddawać się nie można i jestem pewien, że gdy tylko się ociepli pozwolimy sobie na wspólne wypady obserwacyjne.

Jeszcze jedna informacja. Otóż nawiązałem kontakt z kolejnym pasjonatem astronomii z Torunia. Kolega ten posługuje się nickiem Tadeopulous. Świetny nick. Konia z rzędem temu, kto za pierwszym razem wypowie to słowo poprawnie. Sympatyczny to gość i z pewnością uda nam się stworzyć zgraną grupkę "nawiedzonych. A gdy będziemy mieli się gdzie spotykać to już będzie cud-miód.

Narazie cześć.

PS.Widzę, że trzeba odwiedzać nasz dzialik codziennie wtedy będzie on tętnił życiem. Inaczej się poprostu nie da :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.