Skocz do zawartości

Spotkania astronomiczne w Łodzi


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Koledzy chętni na wyjazd do Bukowca dzisiaj tj. 14 września proszeni są o telefonowanie do mnie po szczegóły. Telefon w stopce.

Plaujemy wyjazd z obserwatorium ok. 19:30 - 20:00

Niestety nie będzie za bardzomiejsca w aucie.

Chyba w grę wchodzi własny transport.

 

Pozdro

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto nie dojechał niech teraz żałuje.

Była piekna noc było na co poolokac i focenie podglądaczo popularne w ramach testów montażu tez było z efektami całkiem całkiem jak myślę: http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=200781

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt było ciekawie:-) Cieszy mnie to publiczne zaproszenie..Których brak zazwyczaj lub pozostają bez odzewu..przy okazji wczorajszego spotkania chłopaki WIELKIE DZIĘKI za pomoc w wyszykaniu kilku obiektów..powoli zaczynam odkrywać mozliwości mojej BPC 25x70.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszeń było by więcej tylko u nas często wyjazdy wyglądają tak, że ja jestem w pracy, Łukasz na uczelni inny też w pracy ... jest juz ciemno i zdzwaniamy się, że mamy czas i nagle jedziemy zabierając na szybciora sprzęt. Czasem jest tak, że siedzimy i do wschodu Słońca ale czasu na pisanie o spotkaniach nie ma...

Muszę kupic sobie jakiś Blueconnect bo w Bukowcu jest zasięg UMTS!

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

TARGI FOTOGRAFICZNO-OPTYCZNE W ŁODZI

 

W dniach od 29 do 31 marca 2007 roku odbędą się X Targi FILM VIDEO FOTO w Łodzi.

 

Lokalizacja stoisk ekspozycyjnych:

Tereny Targowe EXPO przy ulicy Stefanowskiego/Skorupki.

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 13 w Hali EXPO.

Zaprezentujemy sprzęt optyczny teleskopy, lunety, lornetki i akcesoria uznanych marek: Meade, Bresser, Synta, Vixen, Fujinon.

Przygotowaliśmy szereg atrakcji: ekspozycję atrakcyjnych modeli, również nowości oraz specjalną targową sprzedaż promocyjną wybranego sprzętu!

 

 

ZAPRASZAMY

Foto Classic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witam,

Jestem nowy na forum, od niedawna również zbieram sprzęcik. Na razie mam za sobą 3 próbne sesyjki z Widzewa - z całym tym świetlnym syfem jaki nad Łodzią wisi. Zastanawiam się więc nad jakimś dobrym miejscem w promieniu nastu kilometrów na wschd od miasta (Bukowiec? ale gdzie dokładnie?). To raz. Po drugie szukam "nauczyciela", ktory wprowadzi mnie w tajniki technik obserwacji i orientacji na niebie. A po trzecie chętnie potestowałbym sprzęt i akcesoria. Ze swojej strony wnoszę na razie podstawowy "kit" skywatchera (tubka 200/1000, super plossle 25 i 10mm, montaż EQ5), filtry na słoneczko (których nie zdążyłem nawet jeszcze przetestować :szczerbaty: ). Posiadam również transport.

Tworzę nowy wątek, bo poprzednie zbliżone tematycznie są lekko przeterminowane.

pozdrawiam,

Wolfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się jak na razie nie zgłosił ale ponieważ - jak widzę - parę osób posta przeczytało, to będę tu podrzucał jakieś update'y.

W najbliższy pogodny wieczór (tak przy okazji: już prawie zapomniałem co to jest "pogodny wieczór"...) wybieram się na rekonesans w rejony Bukowiec - Andrespol - Justynów - - Jordanów - Wiączyń. Jeśli uda mi się namierzyć jakieś fajne miejsce, dam znać.

pozdrawiam,

wolfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do kontaktu na priv.

Tereny w które się wybierasz mamy dokładnie opracowane, na terenie Bukowca już niedługo stanie obserwatorium.

 

ale dacie jakoś znać w razie jakiegoś wypadu? Ja mieszkam w Aleksandrowie, więc czeka mnie przelot przez całą Łódź....

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
już prawie zapomniałem co to jest "pogodny wieczór"...

 

no więc wypuściłem się w zamierzone rejony zatrzymując się po drodze żeby skontrolować jakość nieba w poszczególnych punktach i - o dziwo - im dalej od miasta, tym mniej widziałem. po chwili zrozumiałem że to dzięki wysokopułapowym chmurkom, które pod moim blokiem wyglądały tak niewinnie. kilka dni później, podejmując drugą próbę, zawróciłem już po pierwszym punkcie kontrolnym. ta sama historia, przeklęte niby-ich-nie-ma "chmurwy". teraz już rozumiem dlaczego astrobrać używa tego określenia. nawet te wysokie, takie eteryczne, potrafią zbabrać wieczór budząc złudne nadzieje.

a żeby było ciekawiej, to jak był naprawdę w miarę wieczór, leżałem w barłogu z zapaleniem oskrzeli. ot, pech.

mam nadzieję następnym razem napisać coś bardziej konkretnego i optymistycznego.

a przy okazji - w zeszły weekend oglądałem Słonko i mam pewne spostrzeżenia sprzętowo-warunkowe. ale to na inny dział tego forum, uzewnętrznię ewentualnie jak zweryfikuję pierwsze wrażenia.

pozdrawiam,

wolfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ja wczoraj byłem na rekonesansie po pn-zach stronie Łodzi (z Aleksandrowa w stronę Parzęczewa)... ktoś zainteresowany poszukiwaniami miejsca w tym kierunku ?

Ten kierunek by mnie interesował bo sam jestem z Ozorkowa ale dopiero zaczynam więc jeszcze nie znam żadnych fajnych miejscówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj byłem na rekonesansie po pn-zach stronie Łodzi (z Aleksandrowa w stronę Parzęczewa)... ktoś zainteresowany poszukiwaniami miejsca w tym kierunku ?

 

Postudiowałem trochę mapy LP na Google Earth.

Wynika z nich, że na zachód od Łodzi są bardzo dobre niezaświetlone miejsca (okolice wsi Franciszków). Kurcze prawie jak w Bieszczadach (ale jak wiemy prawie robi wielką różnicę :) )

 

Na mapach zaznaczyłem czerwoną elipsą to miejsce.

 

 

 

Może ktoś jest z tych okolic i mógłby sprawdzić jakie tam są warunki obserwacyjne (ja z Pabianic mam prawie 50km więc trochę daleko a czasu jak na lekarstwo :( ). Jeśli są dobre to moglibyśmy pomyśleć nad mini zlotem :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na mapach zaznaczyłem czerwoną elipsą to miejsce.

 

 

Witam,

Nie mogę odpalić tych jotpegów z mapami - mógłbyś mi je wysłać na wolf77@o2.pl ?

 

 

Dla mnie te okolice i tak raczej nie wchodzą w grę na wypad kilkugodzinny. A co do jakiegoś lokalnego mini zlotu, ale takiego na cały weekend - zastanawiam się mocno nad Spałą i jej okolicami. Byłem tam ostatniego lata, w celach turystycznych, jeszcze bez sprzętu, otóż niebo jest tam takie że jaja urywa. Na googlowych mapach jest oznaczone ślicznym granatowym kolorkiem. Planuję się tam wybrać jeszcze tej zimy z rodziną i mogę zdać relację ale poddaję już teraz tą miejscówę pod rozwagę.

 

Pozdrawiam,

Wolf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie mogę odpalić tych jotpegów z mapami - mógłbyś mi je wysłać na wolf77@o2.pl ?

 

 

Dla mnie te okolice i tak raczej nie wchodzą w grę na wypad kilkugodzinny. A co do jakiegoś lokalnego mini zlotu, ale takiego na cały weekend - zastanawiam się mocno nad Spałą i jej okolicami. Byłem tam ostatniego lata, w celach turystycznych, jeszcze bez sprzętu, otóż niebo jest tam takie że jaja urywa. Na googlowych mapach jest oznaczone ślicznym granatowym kolorkiem. Planuję się tam wybrać jeszcze tej zimy z rodziną i mogę zdać relację ale poddaję już teraz tą miejscówę pod rozwagę.

 

Pozdrawiam,

Wolf

 

Istotnie mamy dobre doświadczenia ze okolic Sławna i z Inowłodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich . Jestem nowym na forum . Mieszkam w Łodzi na dzielnicy Bąbrowa interesuje się astronomią od 4 lat . Posiadam teleskop Skay Watcher 114/500 , webcama z sensorem ccd i obiektywy od aparatu Zenith . Chcę zapoznać osoby z mego miast by móc dzielić się wspólnymi doświadczeniami z tej pięknej dziedziny . Mam też kalendarz Asto na 2009 r , który po wcześniejszym zamówieniu otrzymałem od Pana Pawła M . Pozdrawiam Wszystkich Marek z ŁODZI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.