Skocz do zawartości

Program "Sonda" - kto to jeszcze pamieta ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas porzadkow w domu znalazlem kilka kaset VHS z nagranymi odcinakim programu SONDA. Kasety wydala jaks firma krzak o nazwie BRAVO w czasach kiedy to wszystko u nas mozna bylo na lewo i prawo powielac. Od razu odstawiłem porzadki i zabrałem sie za ogladanie. Naleze przeciez do pokolenia, ktore wyroslo na Sondzie wiec milo bylo sobie przypomniec chwile dziecinstwa. Po obejrzeniu tych kilkunastu odcinkow doszedlem do wniosku, ze tematy w nich poruszane mimo uplywu czasu sa dosyc aktulane. Od razu kolejna refleksja dlaczego tego programu nitk nie chce powtórzyc, kontynuowac itd.

Pelno w telewizji jakiejs komercyjnej popeliny, beznadziejnych teleDurniejow, seriali o dupie maryni i o tym gdzie mozna kupic ser. Nawet jesli jakies sie nauKAWE programy pokaza to i tak wiecej w nich dziennikarskiego aktorstwa i pogoni za sensacja niz nauki. Zajrzalem do internetu i oto znalzlem stronke:http://www.tk.pl/sonda/ Jest tu cala historia programu Sonda i jego tworcow i wiele odpowiedzi a takze faktow budzacych nowe pytania. Ech gdyb tak dalo sie cofnac czas, albo jakos wplynac na tv aby zrobila cos w temacie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może udało by się zgrać to do mpg-a i porozpowszechniać ?

Ja czekam kiedy TVP udostępni fragmenty na swoich stronach. Ostatnio było 50 lecie TVP i fragmenty jakis programów archiwalnych , zdjęcia udostępnili , ale oczywiście nie z Sondy...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Andrzej Kurek i Zdzisław Kamiński stworzyli wspaniały program. Po ich śmierci było kilka prób stworzenia podobnnych programów, nigdy nie dorównały one jednak ''Sondzie''. Sądzę, że nigdy już taki nie powstanie. :'( :'( :'(

 

Pozdrawiam

Benedykt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może udało by się zgrać to do mpg-a i porozpowszechniać ?

Ja czekam kiedy TVP udostępni fragmenty na swoich stronach. Ostatnio było 50 lecie TVP i fragmenty jakis programów archiwalnych , zdjęcia udostępnili , ale oczywiście nie z Sondy...

 

Pozdrawiam

 

Nie myslalem, ze ktokolwiek to jeszcze pamieta. Na tej stronie www co podalem jest adres do tv gdzie podobno moznaby zamowic kasety z archiwum tvp - nie mam pojecia za ile.

Aydcji jest okolo 560 - chyba nie ma snesu wszystkich kompresowac bo i Sondy trafialy sie czasem mal ciekawe odcinki. Ogolnie jestem za zgraniem tego i puszczeniem w siec - nie mam odpowiedniej karty w komputerze ale cos tam na pewno da sie wykombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda była we wtorki tylko nie pamiętam czy w każdy wtorek czy też inaczej. Pamiętam dokładnie: Studio 2 (Kosmos 1999) i Sonda to były moje ulubione programy jak miałem cirka 14lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć kiedyś model bakteri zrobili z prezerwatywy i kolorowej włóczki :)).

Kurde choćby samą czołówke pasowało by zgrać.

Czołówka dziwękowo i wizyjnie została zmiksowana z kliku fragmentów utworów ( z których znam jedynei Ussachovskiego ) i materiałów archiwalnych ( Francja , USA .. ). Nigdzie w sieci jej nie znalazłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć kiedyś model bakteri zrobili z prezerwatywy i kolorowej włóczki :)).

Kurde choćby samą czołówke pasowało by zgrać.

Czołówka dziwękowo i wizyjnie została zmiksowana z kliku fragmentów utworów ( z których znam jedynei Ussachovskiego ) i materiałów archiwalnych ( Francja , USA .. ). Nigdzie w sieci jej nie znalazłem :/

 

Do tej pory jak sie ta czolowke oglada to jakis dreszczyk po plecach przechdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kwancie był Equinox IV J.M.Jarre !!!

 

Bilinski robił czołówke min w Kole Fortuny >:(

 

http://www.tk.pl/sonda/ :

 

Czołówka dźwiękowa: nazywana jest zwykle w telewizji sygnałem początkowym lub sygnałem dźwiękowym. Czas trwania 46 sek. Zmontowała Teresa Bancer na taśmie 50 sek. z następujących utworów: Quincy Jones - "Gruby tatuś"; Teresa Bancer - "Milczenie"; Steckhausen - "Etiuda"; Luening-Ussachevsky - "Król Lear"; Maliszewski - "Zmienność myśli" (informacje z fonoteki TVP S.A. - tak to jest wypisane na obwolucie).

 

Konia z rzędem temu kto zdobędzie te nagrania, choćby na taśmie szpulowej stilon. Może wkońcu TVP zrobi archiwum elektroniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW

Mam film dokumentalny NASA z tych lat ( 70 ) z którego ostatni kadr ( dosłownie sekundowy fragment ) był wykorzystany w czołówce.

Do tego filmu dokumentalnego użyto jako muzyki zza kadru .... utwory Mike Oldfielda !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w którym programie czołówkę grał Biliński? Bo na pewno było coś takiego. Nawet chodzi mi teraz po głowie...

 

Spektrum , "Po Drugiej Stronie Świata" z płyty E=mc^2 ;-) , zresztą program Pana Tomasza Pyć-a, twórcy powyższej strony o "Sondzie".

 

W Sondzie też napewno wykorzystwano utwory Bilińskiego do podkładów w filmach. Mi się kojarzy że tam był utwór : Błękinte Nimfy

 

PS. Kurde nie wiem co ja dzisiaj mam już piąty raz poprawiam słowo kożystać na korzystać , to się nazywa właśnie dysortografia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.