Skocz do zawartości

Program "Sonda" - kto to jeszcze pamieta ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Na dobry poczatek sprobuje skowpiowac samodzielnie GTI tez oferowal pomoc wiec mysle ze najpozniej w przyszlum tygodniu powinny byc tego efekty. Jesli sobie nie poradzimy na pewno skorzystam z pomocy Sebastiana. Takze spox, na pewno bedzie z tego jakies mpegi do ogolnego uzytku :) Na dziec dzisiejszy pomysl skopiowania polega na przekonwertowaniu tych odcinkow do postaci SVCD czyli byloby tego jakies 12 plytek 700 MB. Wydaje mi sie to o tyle praktyczne ze kazdy czy na kompie czy na stacjonarnym DVD bedzie w stanie to odtworzyc poza tym prawda tez jes taka, ze nie wszystkie odcinki Sondy sa az tak bardzo ciekawe takze kazdy moglby wybrac sobie odcinki, ktory go najbardziej interesuja.

 

Zastanawiam mnie inna sprawa, czy przypadkiem zabrac te 12 odcinkow Sondy na V warsztaty - myslicie ze byloby zainteresowanie i czas aby je pokazac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO wiec rozwiewam swoje i wszystkich watpliwosci co do mozliwosci zakupienia kopii programow SONDA zapisanych i znajdujacych sie w archiwum TVP. Zadzwonilem tam - podaje tel 022-547-83-50 i okazuje sie ze godzina materialu na cele prywatne kosztuje 400 zł - czyli byloby to za 2 odcinki Sondy. Do tego trzeba sie pisemnie zwrocic z prosba o udostepnienie i uzasadnic cel (oczywiscie nie ma przeszkod jesli ma to byc na cele prywatne). Pozniej trzeba przekazac wlasna kasete VHS i po problemie. Moza tez zamowic katalog wszystkich programow Sondy, ktory kosztuje: 15 zl za 1sze 5 pozycji katalogu pozniej za kazda nastepna po 2 zlote. Poniewaz wszystkich programow bylo okolo 560 otrzymujemy nastepujace ceny, czysta kalkulacja.:

 

koszt katalogu = 1125 PLN

koszt nagrania = 112000 PLN + cena kaset VHS

 

Teraz juz wiadomo dlaczego Sondy nikt nie publikuje :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO wiec rozwiewam swoje i wszystkich watpliwosci co do mozliwosci zakupienia kopii programow SONDA zapisanych i znajdujacych sie w archiwum TVP. Zadzwonilem tam - podaje tel 022-547-83-50 i okazuje sie ze godzina materialu na cele prywatne kosztuje 400 zł - czyli byloby to za 2 odcinki Sondy. Do tego trzeba sie pisemnie zwrocic z prosba o udostepnienie i uzasadnic cel (oczywiscie nie ma przeszkod jesli ma to byc na cele prywatne). Pozniej trzeba przekazac wlasna kasete VHS i po problemie. Moza tez zamowic katalog wszystkich programow Sondy, ktory kosztuje: 15 zl za 1sze 5 pozycji katalogu pozniej za kazda nastepna po 2 zlote. Poniewaz wszystkich programow bylo okolo 560 otrzymujemy nastepujace ceny, czysta kalkulacja.:

 

koszt katalogu = 1125 PLN

koszt nagrania = 112000 PLN + cena kaset VHS

 

Teraz juz wiadomo dlaczego Sondy nikt nie publikuje :'(

 

ciekawe co o tym wszystkim by powiedzieli Mistrzowie Kurek i Kamiński...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem dla tych gosci - pewnie sie chlopaki w grobie ze zlosci przewracaja !!!

 

Mam jednak jeszcze jedna inna prosbe do astro braci - jak pisalem te kasety na ze wszystkimi odcinakim na poczatku lat 90 tych wydala firma BRAVO, ktos je na pewno kupil, ktos na pewno tak jak ja gdzies je zakisil. Nie wiem i nie mam pojecia, moze jakies szkoly, placowki edukacyjne, osoby prywatne - ktokolwiek kiedykolwiek..... Jesli wpadloby Wam cos podbnego w rece, zobaczylibyscie to prosilbym o kontakt ew o wykupienie w miare mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie to o tyle praktyczne ze kazdy czy na kompie czy na stacjonarnym DVD bedzie w stanie to odtworzyc poza tym prawda tez jes taka, ze nie wszystkie odcinki Sondy sa az tak bardzo ciekawe takze kazdy moglby wybrac sobie odcinki, ktory go najbardziej interesuja.

 

Zastanawiam mnie inna sprawa, czy przypadkiem zabrac te 12 odcinkow Sondy na V warsztaty - myslicie ze byloby zainteresowanie i czas aby je pokazac ?

Myśle że jedno i drugie to dobry pomysł.

Nie wszytskie odcinki mogły być Ciekawe, bo goście z tygodnia na tydzien musieli przygotować 2-3 felietony + odpowiednie eksperymenty w studio. To nie takie proste.

BTW. Przypomniało mi się jak w programie o niskich temperaturach zademonstrowali jak młotkiem z rtęci rozbić gumową piłeczke ( moze coś pokreciłem dawno to było ) - to byli mistrzowie !!

 

Myśle że na Warsztatach warto by je wyświetlić , może nie wszystkie 12 ale jakby się trafiło coś o tematyce astro lub bliskiego to 2-3 odcinki jak nic ....

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jakbym miał jakąs dobrą odbitkę czołówki Sondy to może udałoby mi się koszulkę z nadrukiem sitodrukowym zamówic. Ale to byłby czad!!!!!!!

 

fakt - zobaczymy co wymysli GTI z tych VHSow. POza tym moze zajrzyj na strone Sondy zrobiona przez T.Pycia moze tam sie cos nada ?

 

BTW - ja to zawsze chcialem miec t-shirta z Klosem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jakbym miał jakąs dobrą odbitkę czołówki Sondy to może udałoby mi się koszulkę z nadrukiem sitodrukowym zamówic. Ale to byłby czad!!!!!!!

 

fakt - zobaczymy co wymysli GTI z tych VHSow. POza tym moze zajrzyj na strone Sondy zrobiona przez T.Pycia moze tam sie cos nada ?

 

BTW - ja to zawsze chcialem miec t-shirta z Klosem :)

 

 

Trzeba chyba zrobiś stacking kilku klatek z VHS-a :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wspominają Zdzisława Kamińskigo i Andrzeja Kurka, ich było widać w programie. Podobno była jeszcze jedna osoba która zgineła w wypadku, co prawda nie było go widać ale jego głos znamy z wielu filmów i programów edukacyjnych, Marek Gajewski. Dowiedziałem sie o tym przypadkowo od kolegi z którym zgrywałem kasety Micha, ale czy informacja ta jest pewna niestety nie wiem.

 

Pozdrawiam

Grzegorz T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy osoby zgineły w wypadku , ale nie jestem pewny czy był to Marek Gajewski. Mi się wydaje że chodzi o syna prof. Gejsztora ( kim kolwiek by był ). Tak jakoś mi fonetycznie tkwi to w pamięci.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J a bardzo malo pamietam "Sondę" Dlatego, że w 1984 mialem zaledwie 5 lat. Mogę jednak powiedzieć także na podstawie takich programow jak "kwant" czy "kuchnia", że byly one dla mnie ciekawsze od tych na Discovery. Czlowiek by jakos bliżej nauki, Pamiętam jak po skonczonym programie sam chcialem powtorzyc te wszystkie doswidczenia ktore byly pokazywane. Natomiast te programy na Discovery sa jakies takie mdle, nieraz bardzo dyletanckie (chyba robione w większosci pod publikę amerykanska :))

 

Nieistniejaca już prawie (wedlug mnie) Telewizja Edukacyja miala ponadto tę przewagę, że nie pokazywala w kolo Macieju tego samego - jak ma to miejsce na Discovery

 

Zdecydowanie piszę się na każdy odcinek "Sondy" !!

 

Lukasz Wieteska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.