Skocz do zawartości

w Toruniu


Rekomendowane odpowiedzi

a w Toruniu niestety nic się nie dzieje ( pogoda też ma na to wpływ) a nawet nasze stare "posty" znikają z serwera - oby nasz region nie zniknął z astro-mapki naszego kraju :Salut:

 

p.s. Lampka - napisz co i jak było na Festiwalu Nauki :) albo podaj linki tym zapracowanym :lol:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele z tego festiwalu widziałem. Zwykle brałem udział jako pokazujący, w tym roku było inaczej. Myślałem, że dzieciaki na jakieś imprezy zaprowadzę, ale nie wyszło. Sam widziałem tylko powtórzenie eksperymentu magdeburskiego. A i to wyszło średnio. Miało prawie 100 chłopaków półkule rozdzielać, gdy tymczasem przy 30-tu sprawa się rypła. Największą atrakcją tej imprezy było przybycie premiera B., który w towarzystwie prezydenta miasta, wojewody i paru innych oficjeli siedział jak na trybunie honorowej w ogródku pubu "Niebo" :D Piekny to był widok, możnaby nakręcić "Wniebowziętych II" Żałuję, że nie miałem aparatu. :szczerbaty:

PS. Ale z drugiej strony, gdzie im do Himilsbacha i Maklakiewicza.

PPS. Chciałem jeszcze pójść na pokazy nieba na placu po klasztorze dominikańskim, ale wypadło mi coś pilnego i w sumie kicha.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAREK heheheh dzięki za podpowiedź z tą historią - trochę techniki i się człowiek gubi

ty czy ja dobrze widzę że masz MT800??? i nic nie piszesz??

 

Lampka - powiedz coś o sobie bo nie znam cię ani wcale a wychodzi na to że jesteś nauczycielem?/ wykładowcą?? może instytut fizyki ?? astronomia ?? PTMA ??

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pracownikiem Instytutu Geografii PAN. Z wykształcenia jestem geografem, ale doktorat robiłem z pogranicza geofizyki, geologii i archeologii (z georadaru). Astronomię zawsze miałem we krwi. Jeszcze z czasów planetarium w Grudziądzu. Seminaria, olimpiady astronomiczne, te sprawy... Potem studiowałem trochę astronomię na UMK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh - moja 750tka też obrasta kurzem %^&%%^^lona pogoda :D

Lampka - szacunek :Beer: - z tej strony informatyk - po zaocznej historii :blink: zapaleniec astro od sierpnia zeszłego roku :ha:

Jeździsz na obserwacje pod Toruń?? mam na myśli kierunek na Bydg....

 

pozdrawiam

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jeździsz na obserwacje pod Toruń?? mam na myśli kierunek na Bydg....

 

pozdrawiam

 

Niestety, ja właściwie co do obserwacji ciągle jestem bardziej teoretyk. Mieszkam w bloku na Skarpie, z pięknym widokiem na światła placu magazynowego OBI, rząd latarni ulicznych Lubickiej, neony Beverly Hills Video i podobne atrakcje. Nie mam za bardzo czasu na wyjazdy poza miasto. A i sprzętu nie mam - miałem jakieś staru ruskie lornetki-złomy, a ostatnio zainwestowałem w lornetkę Meade w Lidlu. Wobec braku czasu na wyjazdy poza miasto i fatalne zaświetlenie mojego balkonu obawiam się, że długo nie dorobię się poważnego sprzętu. Może kiedyś jakiegoś lekkiego Maka... Na razie niestety jest to poza moim zasięgiem finansowym i czasowym.

Mam w planach drobne polookanie, ale raczej między Włocławkiem a Płockiem. Mam tam możliwość nocowania w jednym z ciemiejszych miejsc pomiędzy Toruniem a Warszawą.

PS. A wczoraj odczułem zalety mieszkania na 11. piętrze w bloku. Miałem piękny widok na Jowisza, podczas gdy cały Toruń poniżej otulony był mgłą.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj całkiem całkiem wczoraj było - niestety miałem robótke i musiałem siedzieć przy kompie rzewnie zerkając przez okienko :)

Tp ja tylko dodam, że też tęsknie spoglądam na niebo. Ale narazie mam surowy zakaz dotykania sprzętu astro. Najpierw lotnictwo. Cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście kiedyś stawiali tam U-booty. Nawet bracia U byli sponsorami tych pokazów. Ale ostatnio na tranzycie Wenus przed ratuszem było chyba coś innego.

Trzeba będzie się wybrać i sprawdzić...

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ratuszu to są przeważnie dwa taly rafalski i majewski nierozłączny kwadracik :D

 

a co do festiwalu to te pokazy na placu dominikańskim były średnie

bo przyszło kupe ludzi a przy takiej masie to nie ciekawie jest

raz był mały tał newton chyba 150mm i ładna armatka meade

a za drugim razem był jeszcze U 90mm nastawione były na jowisza i saturna

i kolejka do każdego jak po mięso :D

był jeszcze projektori i filmiki astro z planetarium

tłumaczone przez rafalskiego.

byłem też w piwnicach w niedziele wieczorem tam już było ciekawiej ale

organizacja słaba i zaldwie liżnięcie (choć można bylo spojżeć przez 60cm cassegrain'a)

w przyszłym roku będzi trzeba zostać i zabrać się z kimś samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróżby z fusów na ICM pokazują że dziś ma być nieźle po 18tej

więc może warto by się wybrać do ratusza zerknąć co tam na wieży stoi (pokazy mają być do 20tego chyba)

- z tego co pamiętam z opozycji Marsa, stał jakiś Cassegrain

co do jakości pokazu było słabo, lecz nie ma się czemu dziwić - środek miasta, rozgrzane falujące powietrze, chwiejąca się wieża, tłum tupiących ludzi dookoła etc etc

choć z drugiej trony jeśli mam jechać tylko po to żeby zobaczyć multum luda kłębiącego się wokół dwóch rur :ha: to chyba wolę wystawić mojego sprzęta do ogródka i sam w spokoju ducha popatrzeć

 

pozdrawiam

 

p.s. my swoją drogą możemy kiedyś się umówić na małe co nieco w jakiejś spelunce dumnie nazywanej pubem :ha: na starówce celem poznania się wzajemnie :Beer:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... swoją drogą możemy kiedyś się umówić na małe co nieco w jakiejś spelunce dumnie nazywanej pubem  :ha:  na starówce celem poznania się wzajemnie  :Beer:

Czemu nie, jestem gotowy. Tylko, że trochę u mnie ostatnio kiepsko z czasem, roboty mam po pachy. Najbliższe zaplanowane wyjście do pubu będę miał chyba na początku czerwca we Wrocławiu. Jadę na małą konferencję. Może chcesz się zabrać? Zrobimy nalot astro-wrocławiakom :Beer:

 

:ha:

to co się dzieje za oknem powteirdza że serwis ICMu to wróżby z fusów

:ha:

choć chciałbym się mylić

 

Mam nadzieję, że do jutra się wypogodzi. Mój młodszy syn jedzie na wycieczkę szkolną do Biskupina. Przy takiej pogodzie jak teraz, to żadna atrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na pewno zaczynam fetę od jutrzejszego wypadu do brzydgoszczy :ha: na punkcie tego filmu jak i całego świata SW nie jestem normalny :blink:

nasze cinemacity mają wedle ostatnich info ma być otwarte od 25tego maja

a pewnie zaczną zemstę siczów na głównych salach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ale kiszka! Panowie Toruniacy! Miesiąc prawie od ostatniego postu w tym wątku i nic....

Ale to nic, w końcu mój Wspaniały Nowatorski Montaż Azymutalny Na Trójnogu juz jest w trakcie wykonywania, więc jak już będzie finał mam nadzieję, że rozruszam trochę toruńską brać astrolubną :banan:

Póki co, czy faktycznie nikt nie rusza się z domu pod niebo od czasu do czasu? Obiecaliśmy sobie, że będziemy się informować o obserwacjach :(

Dajcie znać, że wogóle żyjecie!

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pioter :ha:

Niestety nie tylko pogoda nie pozwala na wypady, od naszej wspólnej balangi ani razu nie udało nam się spotkać a co dopiero wypad na obserwy :blink:

Ja sporadycznie wystawiam sprzęta do ogródka jedynie po to żeby udokumentować przecudnej urody plamki na Słońcu

raz nawet miałem całą procesję sąsiadów żeby pooglądać w nocy ale po tym jak zobaczyliśmy xiężyc, Jowisza i Saturna sprzęt wrócił do domku - pie$%^$%lone chmurwy

kibel mam na maxa z pogodą :angry::burza:

nie pamiętam już nawet jak to jest w nocy stać przy telepie

MASAKRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.