Skocz do zawartości

czy znajde kogos ze Skierniewic?


Leon-muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 lat później...

poszukuje osob ze skierniewic i okolic oczywiscie w wiadomym celu ( :Beer: )

gdyby ktos mial ochote to prosze sie zglosic lub dac znac zycia, przynajmniej po to zebym wiedzial ze nie jestem tu sam :Boink:

pozdrawiam

 

Być może zostanę archeologiem roku, ale odświeżam temat. Jeżeli jest tutaj ktoś z okolic Skierniewic chętny do współnych obserwacji, wyjazdów za miasto to zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, suuuper :) Ja co prawda z Warszawy, ale dojeżdżam na obserwacje na działkę w Lisowoli (17 km od Skierniewic drogą nr 70 w stronę katowickiej). Fajna miejscówka, dokładne miejsce umieściłem na mapie z miejscówkami astro:

https://maps.google.pl/maps/ms?msid=209812028738687758654.00046929b939096a49aca&msa=0&ll=52.069377,20.53894&spn=0.991046,2.469177

 

Od kilku dni patrzę na pogodę żeby podjechać na Perseidy, ale pełne chmury, a jak to widać ze Skierniewic na dzisiejszą noc?

Może we wtorek będzie lepiej?

 

pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, suuuper :) Ja co prawda z Warszawy, ale dojeżdżam na obserwacje na działkę w Lisowoli (17 km od Skierniewic drogą nr 70 w stronę katowickiej). Fajna miejscówka, dokładne miejsce umieściłem na mapie z miejscówkami astro:

https://maps.google.pl/maps/ms?msid=209812028738687758654.00046929b939096a49aca&msa=0&ll=52.069377,20.53894&spn=0.991046,2.469177

 

Od kilku dni patrzę na pogodę żeby podjechać na Perseidy, ale pełne chmury, a jak to widać ze Skierniewic na dzisiejszą noc?

Może we wtorek będzie lepiej?

 

pozdrawiam,

Marcin

 

Ze Skierniewic beznadzieja, same chmurwy na nieboskłonie. Ja mam miejscówkę na Prandotowie (gościnnie na cudzej działce), ale jeżeli masz miejsce u siebie jeszcze to mogę dojechać do Lisowoli, to 15 minut drogi ze Skierniewic w sumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz musimy poczekać na pogodę i się zmówić na wspólne obserwacje :) Są szanse na piątek lub sobotę. Jeśli będzie ładnie, to ja podjechałbym ok. 2330 w piątek.

 

Byłem w niedzielę - chmur nie było w ogóle, ale zimno takie, że wytrzymałem tylko godzinę, a mój siedmioletni syn nawet nie wyszedł z samochodu. Było 9 stopni, a czułem, że w zimowych ciuchach wcale bym się nie przegrzał :)

Meteorów było 1-2 na minutę, kilka bardzo długich i "grubych". Przy jednym/dwóch wydawało mi się, że widać było kolor i strukturę "ogona" oraz jasną kropkę na czubku.

Niebo piękne, wyraźna Droga Mleczna (ostatnio nauczyłem się hiszpańskiego tłumaczenia, które mi się bardzo podoba: Via Lactea).

 

Miałem też pierwszy raz czas popatrzeć na miejscówkę i jeszcze znaleźć nową (ale nowa na czyimś prywatnym terenie).

"Stara" miejscówka (ta zaznaczona na Google Maps, j.w.) to łagodne wzniesienie na bardzo podrzędnej drodze publicznej odchodzącej od drogi nr 70 na Emilianów. Ma duże pole widzenia. W oddali widać kilka świateł domów wsi. Droga uczęszczana sporadycznie, w nocy praktycznie nie ma tam samochodów, ale mogą się trafić.

"Nowa" miejscówka to duże pole otoczone lasem (pewnie czyjeś), w pobliżu mojej działki, z prowadzącą do niego polną drogą i lekkim nachyleniem terenu, do "grzbietu" kilkadziesiąt metrów od drogi. Pole widzenia super, nie widać żadnych (!) świateł, drzewa zasłaniają do mniej więcej 5-7 st. Teraz pierwszy raz zobaczyłem, że nawet w lesie 60 km od Warszawy w jej kierunku (w ogóle w kierunku trasy katowickiej) widać pojaśnienie nieba do 10-20 st. W ogóle we wszystkich kierunkach, gdzie nie ma drzew jest od dołu pojaśnienie. A ja myślałem, że wystarczy żeby nie było widocznych świateł i będzie jak w Bieszczadach :)

U mnie na działce miejscówka jest raczej ograniczona, polana jest mała, raczej do obserwacji "zenitalnych" w pozycji "horyzontalnej" ;) Ale wystarcza do podziwiania wielu gwiazdozbiorów. Ma miejsce i drewno na ognisko i niedługo będą też ławki itp.

 

No w każdym razie bardzo chętnie bym się umówił na wspólne obserwacje. Ja jestem początkującym obserwatorem i bardzo chętnie poobserwuję w grupie i chętnie posłucham wrażeń nt miejscówki. Proponowałbym spotkać się na "starej" i ew. wpaść na "nową" żeby ją porównać. Jeśli będzie dużo lepsza, znajdę właściciela i poproszę o pozwolenie na obserwacje od czasu do czasu.

 

Dajcie znać jeśli ktoś mógłby w piątek i/lub w sobotę. Będzie nów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w Warszawie właśnie zaczęły się pokazywać dziury w chmurach. Stendhal mówi że w Skierniewicach też.

Prognozy na dzisiejszą noc na www.yr.no i meteo.ic.edu.pl są niezbyt korzystne, ale kto tam by wierzył prognozom ;)

 

Umówiłem się ze Stendhalem że po 22:00 zadzwonię do niego, żeby powiedział jak to wygląda. Jeśli będzie OK to jadę i zapraszam na wspólne obserwacje "unplugged". Będę na miejscu ok. 23:30.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć dziś/jutro to proszę o kontakt przez komunikator Astropolis przed 20:00, wyślę nr telefonu. Potem mnie nie będzie w domu. Lokalizacja "Lisowola" jest na publicznej mapie Google (link wyżej) - to ta stara.

Biorę SkyWatchera 114/900 i lornetkę 10x50 ze statywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w Warszawie właśnie zaczęły się pokazywać dziury w chmurach. Stendhal mówi że w Skierniewicach też.

Prognozy na dzisiejszą noc na www.yr.no i meteo.ic.edu.pl są niezbyt korzystne, ale kto tam by wierzył prognozom ;)

 

Umówiłem się ze Stendhalem że po 22:00 zadzwonię do niego, żeby powiedział jak to wygląda. Jeśli będzie OK to jadę i zapraszam na wspólne obserwacje "unplugged". Będę na miejscu ok. 23:30.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć dziś/jutro to proszę o kontakt przez komunikator Astropolis przed 20:00, wyślę nr telefonu. Potem mnie nie będzie w domu. Lokalizacja "Lisowola" jest na publicznej mapie Google (link wyżej) - to ta stara.

Biorę SkyWatchera 114/900 i lornetkę 10x50 ze statywem.

 

 

Sorrki, że nie moglem dojechać, a konretniej mówiąc, rozstawiony już byłem z całym sprzętem, mapy nieba porozrzucane dookoła ;) wkręciłem się w obserwacje na swojej stałej miejscówce. Musimy się umówić wczesniej, tzn konkretnie na godzinę i miejsce, no i ja muszę zaczać regularnie odwiedzać ten temat i forum w ogóle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się odwlecze to nie uciecze :)

Dzięki za info o chmurach. Rzeczywiście niebo było piękne. Nawet mgiełkę Andromedy było widać gołym okiem.

Oglądałem do 1:00, potem przespałem się u siebie na działce - pierwszy raz spałem pod gołym niebem ze świadomością, co mi świeci nad głową.

Rano poodwiedzałem sąsiadów i mam zgodę na obserwacje na jednym z pól na nowej miejscówce. Zaktualizowałem miejscówkę i dojazd do niej na mapie astro w Google Maps - nazywa się "Lisowola Pole".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się odwlecze to nie uciecze :)

Dzięki za info o chmurach. Rzeczywiście niebo było piękne. Nawet mgiełkę Andromedy było widać gołym okiem.

Oglądałem do 1:00, potem przespałem się u siebie na działce - pierwszy raz spałem pod gołym niebem ze świadomością, co mi świeci nad głową.

Rano poodwiedzałem sąsiadów i mam zgodę na obserwacje na jednym z pól na nowej miejscówce. Zaktualizowałem miejscówkę i dojazd do niej na mapie astro w Google Maps - nazywa się "Lisowola Pole".

 

Mi się już dzisiaj nie chce ruszać z domu, jestem niedospany po wczoraj, wyciągam maczka na balkon i spróbuje poszukać kilku NGCów w Łabedziu i okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wizual.

 

Dzisiaj też piękne niebo nad Skierniewicami, z tarasu na skraju osiedla wyhaczyłem mimo latarni i świateł wieżowców 11 nowych H400, w tym galaktyczkę 10,2 Mag i gromadę kulistą 10,4 Mag, czego się kompletnie po maczku w mieście nie spodziewałem :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dzisiaj lub w tygodniu wybiera się na tą miejscówkę?

 

Od jutra do czwartku jestem na wyjeździe, w piątek będzie piękny Księzyc, można się ustawić na obserwacje, spróbuję wygospodarować trochę czasu. Około 22:00 łysy zachodzi więc DSy też wchodzą w grę. Po 1:30 można już spokojnie Jowisza podziwiać, wczoraj, kiedy Jupek był 15* nad horyzontem, wypróbowałem na nim nowego TV Plossla 11mm, widok był powalający, zmasakrował kitowego Kelnera 10mm w pierwszej rundzie, takiej ilości szczegółów jeszcze nie widziałem na tarczy Jowisza. Aż strach pomyśleć co będzie w opozycji, nawet 4 księżyce widoczne były nie jako punkciki jak dotychczas tylko jak miniaturowe tarczki.

Edytowane przez Stendhal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mboryc, dzięki. Czekam teraz tylko na sygnał od Ciebie, kiedy i o której się spotkamy. Wolałbym nie wkraczać na cudze pole sam, skoro to Ty się dogadywałeś z gospodarzem. Nie jesteśmy co prawda w USA gdzie każdy redneck chodzi z dwórurką, ale jednak respekt pozostaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstępnie planuję w tę sobotę w nocy, co prawda Łysy i tak dalej, ale mam straszny ciąg, świeżo zakupiony telep, czyli Franię (zob. post 41). Prognoza zmienia się z dnia na dzień i jeszcze plany rodzinne mam, dam znać w sobotę na forum i ew. telefonicznie.

Z sąsiadami i właścicielem mam umówione, że tam mogą "obserwatorzy przyjeżdżać, niekoniecznie ja. Ale rozumiem że fajniej byłoby razem. Zawsze można wtedy uciekać w dwie strony przed dwururką :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.