Skocz do zawartości

Szczecin - fajne miejsca do obserwacji


MarekC

Rekomendowane odpowiedzi

A zna ktoś może jakieś fajne miejsca w bliskiej okolicy Szczecina, gdzie można rozstawić teleskop, widzieć prawie do horyzontu i nie dostawać światłem latarni po oczach i niebie? Bo mi się już wszystkie pomysły skończyły.. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś może jakieś fajne miejsca w bliskiej okolicy Szczecina, gdzie można rozstawić teleskop, widzieć prawie do horyzontu i nie dostawać światłem latarni po oczach i niebie? Bo mi się już wszystkie pomysły skończyły..  :Boink:

 

 

Hmm, to zależy gdzie mieszkasz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mapki zaświetlenia Polski http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...pe=post&id=4513 autorstwa Lampki ( wątek http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...=za%B6wietlenie ) wynika że najciemniej na Lewobrzeżu jest nad Zalewem Szczecińskim w okolicach Nowego Warpna. Trochę dalej gdzieś na Pojezierzu Drawskim jest czarna dziura :helo: , dla zmotoryzowanego obserwatora bardzo ciekawe miejsce.

 

 

pozdro

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, ze te mapki zaswietlenia w wymienionym watku i w download sa sprzed paru lat. Po 2000 roku Polska podobno zamienila sie w zarowke na tych mapach.

 

Pozdrawiam.

Przypominam sobie że dwa lub trzy miesiące temu w jakimś wątku było o wiosce czy osadzie leżącej na Pojeźerzu Drawskim jako miejscu do zrobienia zlotu (idealnie ciemne niebo) . Może ktoś pamięta ten wątek i poda link albo nazwę tej wioski.

 

 

pozdro

 

Krzysiek

Edytowane przez Krzysztof_TG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pogodnie, czyli najlepiej lewobrzeże. Jak na razie włóczę się nocami głównie po polach na kierunku do Dobrej Szczecińskiej.

 

PS.

Krzysiek - dzięki za link do mapek!

 

Na pogodnie to mieszka moja babcia :D konkretnie na wlodkowica. Chyba w Wolczkowie jest ok niebo bo to juz glebokie i te sprawy. No i fajna kolezanke tam mam :rolleyes:

 

Mapka pokazuje ze mam zielone niebo ale w wakacje wybieram sie na poludnie gdzie juz jest niebieskie :D

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie że dwa lub trzy miesiące temu w jakimś wątku było o wiosce czy osadzie leżącej na Pojeźerzu Drawskim jako miejscu do zrobienia zlotu (idealnie ciemne niebo) . Może ktoś pamięta ten wątek i poda link albo nazwę tej wioski.

pozdro

 

Krzysiek

 

 

Heniek pisał o Drawnie, podobno ciemnica totalna :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam 1 bardzo fajne miejsce :szczerbaty: a jest nim . . . Świnoujście(mam na myśli plażę z której już obserwowałem przez swoje "cudo" :ha: ) :D Spełnia wszystkie Twoje wymagania :D

P.S Jak się Zdecydujesz przyjechać tutaj daj znać ;-)

Edytowane przez Stasiu_1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Bo najlepsza w Polsce jest, Pogoń Szczecin MKS ... :lol:

Oj chodziło się za czasów Ksola, Kęsego, Biernata, Szczecha , Stelmasiaka, Leśniaka.... Teraz niestety obowiązki domowe pozwalają co najwyżej na TV polukać... Ale bakcyl pozostał i może kiedyś na Twardowskiego powroce... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurcze, widzę , że Szczecin astronomią nie stoi, a ostatnio głośno była nawet o jakiejś licealistce co asteroidę odkryła, czy jakoś tak. Jak jesteście tu jeszcze Szczecinianie to zgłaszajcie się, może jakieś spotkanie zorganizujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w Szczecinie na bukowym mieszka i obserwuje p. Jerzy Giergielewicz - nestor szczecińskiej astrofotografii (analogowej) i HAMAL (info z forum), na zaś Pomorzanach młodszy wiekiem bratanek dra Brancewicza, który pali się by tylko razem z kimś obserwować niebo, jest jeszcze kilku miłosników indywidualnych, którzy niestety z braku "prawdziwego" oddziału PTMA błąkaja się po mieście :Salut:

pozdrowienia

Ryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nocki zaczynaja sie wczesnie i z obserwow mozna wrocic nawet jesli nastepnego dnia idziemy do szkoly/pracy. Czy ktos moze chcialby sie spotkac w Szczecinie? Nie mam aktualnie wlasnego sprzetu (kiedys mialem lunetke ZRT 450 20x50) ale chetnie sobie popatrze pod katem przyszlych zakupow i pogadam z ludzmi ktorzy interesuja sie tym co ja... W profilu co prawda mam napisany Lublin ale pytanie bylo "skad" a nie "gdzie" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.