Skocz do zawartości

Szczecin - fajne miejsca do obserwacji


MarekC

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz pogody to jest wszystko w porządku znowu zmieniam co nieco w moim setupie :D

Kasiu jak tam kabelek do długich czasów w Canonie ?

 

Zdzisiu na razie kabelek "odłożyłam na bok", jak i dalszą rozbudowę sprzętu,

bo z kasą kiepsko - szczególnie jak się nie pracuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wbrew pozorom jest trochę. Ale dawniej działo się chyba więcej.

 

Do legendy przeszły czasy Andrzeja Markiewicza i spotkań w planetarium WSM - sorry - Akademii Morskiej.

 

Łezka się kręci na wspomnienie. No i ten zestaw oryginałów: p. Giergielewicz, p. Błasik, Darek Peta - z nim mam szczęśliwie kontakt, Rysiu Siwiec i wiele innych fenomenalnych osób. No i oczywiście to kapitalne renesansowe starsze małżeństwo zakochane w przyrodzie. Bywalcy wiedzą o kogo chodzi. Wspaniałe.

 

Pamiętam, że czasem był niezły kipisz. Działo się. ;) Nie wiem dokładnie jak teraz, bo jestem na chwilowej "emeryturze", ale to były piękne czasy.

 

 

spotkania na żywo razem to zupełniej inne przeżywanie własnych wspólnych pasji, niż tylko sam, nawet bardzo profesjonalny internet, tęsknie za tymi czasami, od 1986 roku (wtedy prezesem O/Szczecin był jeszcze J. Kmita, a spotykaliśmy się na Pomorzanach) byłem na większości naszych zebrań i czasem sobie wspominam te nasze dysputy o niebie, wspólne akcje (np. 1987 kometa Bradfielda), czy na początku lat 90-tych wypady na Politechnikę do obserwatorium (rządził tam niejaki dr. Trepka).. no i te wspomniane złote czasy w Planetarium WSM...

 

pozdrawiam wszystkich astro-tubylców:)

Ryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak na dzień dzisiejszy najlepsze miejsce do obserwacji znaleźliśmy z kolegą po niemieckiej stronie za wioską Rosow (granicę przekraczamy w Rosówku), ok. 2km za tą wioską jest farma elektrowni wiatrowych. Niebo w miarę ciemne, a i miejscówka w rozsądnej odległości od Szczecina :).

O obserwatorium na AM słyszałem ale nie miałem możliwości skosztować tej przyjemności... :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Dobrze, że do Was trafiłem. Mam prośbę do wszystkich w promieniu 50 km od Pyrzyc.

Będę wdzięczny za możliwość przyłączenie się którejś nocy, jako wolny obserwator. Po prostu chcę kupić synowi (9 lat) teleskop, a ani ja, ani on, nigdy przez taki sprzęt nie patrzyliśmy. Nie wiem czy celować z zakupem w coś do planet i księżyca, czy może raczej do DS-ów. Mam mętlik w głowie po przeczytaniu wielu postów w temacie pierwszego teleskopu. Oglądałem też szkice obserwacyjne. Uważam jednak, że nie ma nic lepszego aby wyrobić sobie zdanie, niż własne spojrzenie. Myślę, że taka lekcja na wolnym powietrzu pomogłaby mi podjąć ostateczną decyzję co do sprzętu dla syna. Będę wdzięczny za uprzejmość goszczenia mnie przy czyimś teleskopie.

 

Pozdrawiam

Robert Górski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli chodzi o miejscówkę w Szczecinie i okolicy to ja z kolegami jeździmy przez Rosówek na niemiecką stronę. Za wioską Rosow w odległości ok 2km(od granicy jakieś 5km) jest farma elektrowni wiatrowych.

Niebo nawet-nawet, rozsądna odległość od miasta.

 

Pozdrawiam

post-15906-125967446151_thumb.jpg

Edytowane przez tutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga. Uwaga. Panie i Panowie.

Wszelkie oznaki na ziemi i niebie oraz na METEO.PL wskazują, że w dniu dzisiejszym A.D. 11.12.2009r w godzinach 18.00 do ok.22.00 będziemy meli nad Szczecinem całkiem fajne warunki do obserwacyj.

W związku z powyższym proszę o zgłaszanie tutaj chęci oraz gotowości przyjazdu na naszą miejscówkę ( tzw. Wiatraki) w okolicy Rosow w DDR ;).

Czasu jest niewiele.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam wszystkich

 

Dobrze, że do Was trafiłem. Mam prośbę do wszystkich w promieniu 50 km od Pyrzyc.

Będę wdzięczny za możliwość przyłączenie się którejś nocy, jako wolny obserwator. Po prostu chcę kupić synowi (9 lat) teleskop, a ani ja, ani on, nigdy przez taki sprzęt nie patrzyliśmy. Nie wiem czy celować z zakupem w coś do planet i księżyca, czy może raczej do DS-ów. Mam mętlik w głowie po przeczytaniu wielu postów w temacie pierwszego teleskopu. Oglądałem też szkice obserwacyjne. Uważam jednak, że nie ma nic lepszego aby wyrobić sobie zdanie, niż własne spojrzenie. Myślę, że taka lekcja na wolnym powietrzu pomogłaby mi podjąć ostateczną decyzję co do sprzętu dla syna. Będę wdzięczny za uprzejmość goszczenia mnie przy czyimś teleskopie.

 

Pozdrawiam

Robert Górski

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 10.01.2021 o 23:58, kyle napisał:

Hmm, widzę, że od lat się tu nic nie działo... Czy Szczecin jeszcze żyje? ;)


Żyje ale co to za życie, ciagle chmury ;)

 

wraz z kolega zaliczyliśmy kilka wypadów przez kilka miesięcy. Dobson 12” i od niedawna astrofoto. Planujemy kolejny wypad w pierwsza nockę z gwiazdami a nie chmurami. 
 

moooze jutro jak będzie okienko

Edytowane przez tunarob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 12:50, kyle napisał:

Reflektujecie na jakiś wspólny wypad, ale gdzieś bliżej ciepła za oknem (bo mnie bombelki aktualnie uziemiają :laughbounce2:)?

 

Jakie macie miejscówki?

Jak najbardziej :) nawet wczoraj zaliczyliśmy wypad, trochę nieudany ale zawsze coś. 
 

mamy w sumie 2 miejscówki niedaleko siebie. Na drodze na Nowe Warpno po lewej stronie są fajne pola (raz spotkaliśmy tam myśliwego, powiedział że to lasy państwowe i śmiało można się rozkładać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tunarob napisał:

Jak najbardziej :) nawet wczoraj zaliczyliśmy wypad, trochę nieudany ale zawsze coś. 
 

mamy w sumie 2 miejscówki niedaleko siebie. Na drodze na Nowe Warpno po lewej stronie są fajne pola (raz spotkaliśmy tam myśliwego, powiedział że to lasy państwowe i śmiało można się rozkładać)

Ja również chętnie bym dołączył. Tylko to choróbsko musi się skończyć, żeby można było znowu swobodnie podróżować. 

Edytowane przez mario_b
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tunarob napisał:

Jak najbardziej :) nawet wczoraj zaliczyliśmy wypad, trochę nieudany ale zawsze coś. 
 

mamy w sumie 2 miejscówki niedaleko siebie. Na drodze na Nowe Warpno po lewej stronie są fajne pola (raz spotkaliśmy tam myśliwego, powiedział że to lasy państwowe i śmiało można się rozkładać)

Masz dokładne współrzędne, albo pinezkę z Google Maps?

 

6 minut temu, mario_b napisał:

Ja również chętnie bym dołączył. Tylko to choróbsko musi się skończyć, żeby można było znowu swobodnie podróżować. 

Założymy maseczki ;)

Edytowane przez kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.