Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich z Rzeszowa i okolic,

wszystkie znaki na niebie wskazują, że dzisiaj będzie pogodna noc, dlatego ja i Janusz mamy w olanie sie spotkać na małych obserwacjach.

Jeżeli jest ktoś chętny to zapraszamy, miejsce i czas do ustalenia oczywiście w zależności od ilości osób. Jeżeli dam radę się wyrobić, to mogę przyjechać gdzieś wcześniej i możemy popatrzeć na Słonko przez Coronado.

 

Odezwę się później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

 

Czy ktoś z Rzeszowa lub okolic byłby skłonny wypożyczyć - oczywiście za opłatą - jakąś głowicę prowadzącą typu Astrotrac, iOptron Skytracker lub podobną?

Wybieram się na tydzień do Grecji i jakoś tak... szkoda by było mi nie uchwycić Strzelca...

Oddałbym do 31 sierpnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam WSZYSTKICH

Chciałbym się do kogoś przyłączyć do wspólnych obserwacji planet układu słonecznego, mgławic itp. Rzeszów i okolice.

Jestem laikiem obecnie teleskopu nie mam, mam zamiar kupic w przyszłym roku. Chciałbym aby zakup mojego pierwszego teleskopu nie był przypadkowy, dlatego muszę o tym z kimś kto sie zna porozmawiać i oczywiście poobserwować niebo kozystając udostępnionego teleskopu.

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam nadzieję, że zabawisz z Nami na dłużej.

Ostatnio nasza "ekipa" trochę się wykruszyła, że tak powiem i o obserwy w większym gronie jest dość trudno. Mam nadzieje, że okres jesienno-zimowy będzie bardziej owocny i stara wiara sie zejdzie z powrotem.

Musisz obserwować ten wątek, może chłopaki coś wymyślą i zorganizują jakiś mały wypad. Nie ukrywam, że jak bym był na miejscu, to minimum dwóch bym wyciągnął na takie obserwy, a tak trzeba jeszcze poczekać.

 

Co do sprzętu, to myślę, że jest u nas tego trochę i coś tam byś sobie upatrzył.

Pozdrawiam

Amper

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżeli tylko będzie możliwość obserwacji to na pewno będę chętny.

Czekam na wiadomość, mam nadzieję że uda się coś zorganizować.

 

Pozdrawiam Maciej

 

 

 

Witam i mam nadzieję, że zabawisz z Nami na dłużej.

Ostatnio nasza "ekipa" trochę się wykruszyła, że tak powiem i o obserwy w większym gronie jest dość trudno. Mam nadzieje, że okres jesienno-zimowy będzie bardziej owocny i stara wiara sie zejdzie z powrotem.

Musisz obserwować ten wątek, może chłopaki coś wymyślą i zorganizują jakiś mały wypad. Nie ukrywam, że jak bym był na miejscu, to minimum dwóch bym wyciągnął na takie obserwy, a tak trzeba jeszcze poczekać.

 

Co do sprzętu, to myślę, że jest u nas tego trochę i coś tam byś sobie upatrzył.

Pozdrawiam

Amper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ach cóz to była za noc?

a no była-zachmurzona :rofl: , ale nasze spotkanie i tak było całkiem udane pod względem samego spotkania i opowieści o pewnych historiach, których ja nie jestem w stanie ogarnąć. Jakie to historie, a no takie, że trzeba je usłyszeć, bo opowiedzieć się tego ponownie już nie da :respect: .

Dzięki Wam chłopaki i mam nadzieję, że przy najbliższej pogodnej nocy znowu się spotkamy i usłyszymy nowe ciekawe historyjki.

Jak będzie pogoda, to będę pisał i będziemy zbierać ekipę :rofl: , która to wymarła śmiercią naturalną .

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach cóz to była za noc?

a no była-zachmurzona :rofl: , ale nasze spotkanie i tak było całkiem udane pod względem samego spotkania i opowieści o pewnych historiach, których ja nie jestem w stanie ogarnąć. Jakie to historie, a no takie, że trzeba je usłyszeć, bo opowiedzieć się tego ponownie już nie da :respect: .

Dzięki Wam chłopaki i mam nadzieję, że przy najbliższej pogodnej nocy znowu się spotkamy i usłyszymy nowe ciekawe historyjki.

Jak będzie pogoda, to będę pisał i będziemy zbierać ekipę :rofl: , która to wymarła śmiercią naturalną .

 

Jak będziesz organizował spotkanie to koniecznie daj znać.Nie znamy sie ale to nie problem.

Chciałbym porozmawiać o teleskopach i oczywiście tym razem skorzystać z Twojego teleskopu :Loveit: . W niedługim czasie planuję zakup swojego teleskopu i nie chcę aby był to przypadkowy zakup, w przyszłości bardoo chętnie umawiałbym sie na wspólne obserwację już z własnym sprzetem. :astronom:

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak będziesz organizował spotkanie to koniecznie daj znać.Nie znamy sie ale to nie problem.

Chciałbym porozmawiać o teleskopach i oczywiście tym razem skorzystać z Twojego teleskopu :Loveit: . W niedługim czasie planuję zakup swojego teleskopu i nie chcę aby był to przypadkowy zakup, w przyszłości bardoo chętnie umawiałbym sie na wspólne obserwację już z własnym sprzetem. :astronom:

 

Pozdrawiam

 

 

Jak tylko będzie pogoda w najbliższych pięciu dniach, to dam Ci znać, a jak pogody w tym czasie nie będzie, to pozostanie Ci czekać na innych, bo ja znikam na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

patrząc na sat24, ma się wrażenie, że dzisiejszej nocy będzie piękna pogoda, dlatego też chciałem zorganizować spotkanie w większym gronie i pod lepszym niebem. Oczywiście czas i miejsce spotkania do ugadania, a wszystko zależy od tego ilu nas będzie. Jeżeli jest ktoś chętny na obserwy, a nie ma transportu, to pisać nie ściemniać, coś poradzimy :) . Zdaję sobie sprawę, że jutro jest poniedziałek i większość z Was idzie do pracy czy szkoły ale taka noc zdarza się niezwykle rzadko, z racji tej, że jak mnie nie ma, to i obserwów nie ma :) .

 

Wszystkich chętnych zapraszamy i im więcej nas będzie tym lepiej i weselej.

Myślę, że gdzieś o godzinie 16tej napiszę co, gdzie i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

patrząc na sat24, ma się wrażenie, że dzisiejszej nocy będzie piękna pogoda, dlatego też chciałem zorganizować spotkanie w większym gronie i pod lepszym niebem. Oczywiście czas i miejsce spotkania do ugadania, a wszystko zależy od tego ilu nas będzie. Jeżeli jest ktoś chętny na obserwy, a nie ma transportu, to pisać nie ściemniać, coś poradzimy :) . Zdaję sobie sprawę, że jutro jest poniedziałek i większość z Was idzie do pracy czy szkoły ale taka noc zdarza się niezwykle rzadko, z racji tej, że jak mnie nie ma, to i obserwów nie ma :) .

 

Wszystkich chętnych zapraszamy i im więcej nas będzie tym lepiej i weselej.

Myślę, że gdzieś o godzinie 16tej napiszę co, gdzie i jak.

 

Witam Łukasz

No ja jestem chetny, mam transport i jak trzeba mogę kogoś wziąć ze sobą.

pozdrawiam i czekam na szczegóły.

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa wygląda tak,

nie jest nas zbyt wielu, bo jestem ja, Janusz, Mariusz (bajastro) i mam nadzieje, że będzie z nami Piotr (angelscorpion).

Doszły mnie słuchy, że jest spory wiatr i nie ma sensu się wypuszczać zbyt daleko, dlatego jako miejscówkę wybraliśmy Kolbuszową. Miejsce spotkania, rynek Kolbuszowa o godzinie 19.15-19.30 i stamtąd pojedziemy na miejscówkę.

 

W razie problemów komunikacyjnych zostawiam swój numer tel. 793796456.

Do zobaczenia na miejscu!

 

edit: zapomniałem o APN, mam nadzieje, że do nas dołączysz

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wstępie chciałem podziękować wszystkim za wspólne obserwacje w tak licznym gronie, bo szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego wyniku :helo: .

Obserwacje odbyły się za Kolbuszową, szału nie było, ale jak zwykle liczy się towarzystwo i panująca tam atmosfera.

W obserwacjach udział wzięli:

ja, Janusz_m, APN (Maciek) i jego małżonka, SPN Rzeszów, bajastro i Magiq.

Warunki pogodowe dość szybko się popsuły, więc maratonu obiektów nie było, padły tylko te największe i najjaśniejsze, ja z doskoku robiłem zdjęcia na astrotraku i efekt mojej pracy wygląda tak, oczywiście są to zdjęcie pojedyncze nie obrabiane.

DSC_1793.JPGDSC_1800.JPGDSC_1810.JPGDSC_1820.JPGDSC_1825.JPGDSC_1827.JPG

 

Była też sztuczna zorza polarna, ot tak dla umilenia sesji :)

DSC_1828.JPG

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na następnych obserwacjach.

Łukasz

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wrzucam parę swoich fotograficznych spostrzeżeń z ubiegłej nocy.

Było jak zwykle ciekawie, czasem śmiesznie a czasem transcendentalnie :sleepy:

Jak wcześniej napisał Łukasz frekwencja dopisała nadzwyczajnie, co jest niewątpliwie jego zasługą.

To Łukasz jest astro-wodzirejem i dzięki własnej determinacji i zaangażowaniu nakręca ludzi do wspólnych spotkań.

Dzięki i do następnej razy.

DSC_1552.JPG

DSC_1554.JPG

DSC_1558.JPG

DSC_1560.JPG

DSC_1564.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Było jak zwykle ciekawie, czasem śmiesznie a czasem transcendentalnie :sleepy:

Jak wcześniej napisał Łukasz frekwencja dopisała nadzwyczajnie, co jest niewątpliwie jego zasługą.

To Łukasz jest astro-wodzirejem i dzięki własnej determinacji i zaangażowaniu nakręca ludzi do wspólnych spotkań.

 

 

Januszku, nie przesadzaj....astro-wodzirejem :) .

Masz szczęście, że ja rzadko bywam w domu, bo inaczej co pogoda, to były by obserwy :rofl: .

 

Nie wiało tam u Was? Bo ja ISS kręciłem wieczorem i musiałem laptop trzymać, żeby nie spadł O_O

 

Nie było tak źle, mój astrotrac prowadził 300s ekspozycje i wielkich krech nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, przyjeżdżaj częściej to i obserwy będą. Bez Ciebie to ciężko kogolkowiek wyciągnąć w teren. Niestety pogoda jest tak zmienna, że nie wiadomo co będzie za przysłowiowe 2 godziny. Trza kiedyś zrobić małą lokalną impreze obserwacyjno-intergracyjną z ogniskiem (tylko nie w -20).

 

Ci, z Was którzy mieszkają w okolicy Mielca i Kolbuszowej możemy się czasem umawiać na spotkania w okolicy Kosowy lub Niwisk. W dobre warunki (zero cirrusów i mgieł) na DSy najlepszy będzie Rusinów lub któryś z Nartów pod Bojanowem. Ciemniejsze niebo trudno będzie znaleźć nawet w odległości 100 km od Mielca.

Edytowane przez bajastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem chwilowo w Leżajsku. Więc chętnie bym się wybrał na obserwację, może okolice Raniżowa jak to czasem robiliśmy? Będę śledził wątek.

 

Cześć Mateusz,

ja na jakiś czas wypadam z obserwacji, bo właśnie jestem na francuskiej ziemi i wrócę najwcześniej za miesiąc, ale mam nadzieje, że chłopaki się zmobilizują i gdzieś wyskoczycie, choćby dlatego żeby odświeżyć dawna znajomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.