Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
widzę, że to spotkanie coś nie może dojść do skutku .... a szkoda ...

 

Chyba za duże to nasze Podkarpacie :D . W dodatku ja nie jestem "zmotoryzowany", a do Krosna to jednak kawałek drogi.

 

Może więc zanim dojdzie do tego spotkania nieco bardziej uaktywnijmy się w tym wątku, lepiej poznajmy i może to nas zmobilizuje do spotkania.

 

Z osób, które pojawiły się tutaj ja znam cztery, ale ostatnio widziałem się tylko z jedną.

 

Co porabia teraz Krosno i okolice? Ilu macie obecnie astro-miłośników? Czy "trzon" się zmienił? Czy doszli nowi miłośnicy, bo o miłośniczce to wiem B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co porabia teraz Krosno i okolice? Ilu macie obecnie astro-miłośników? Czy "trzon" się zmienił? Czy doszli nowi miłośnicy, bo o miłośniczce to wiem B)

Krosno i okolice ostatnio maja malo czasu :) Za zlotem oczywiscie jak najbardziej za tyle ze jest on praktycznie do zrealizowania tylko na wakacjach, troche ludzi studiuje i raczej rzadko bywa w domu. Ilu to dosc trudno określic ale 5 osob znam ktore czynnie sie paraja astronomia amatorską. Okolice wokól sa jak najbardziej nadające sie do zlotow. Ja w wakacje nadrabiam obserwacje na caly rok. W Gliwicach moge tylko pomazyc o takim niebie (zasieg golym okiem 4mag to na Gliwice jest luxus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć! :Salut:

 

Jestem z Rzeszowa, jak niektórzy z Was jusz wiedzą :rolleyes:

 

Temat postu mówi sam za siebie.

 

Myśle sobie, że w na naszym pięknym Podkarpaciu jest sporo osób, które odróżniają astronomię od astrologii i tych wszystkich zachęcam do przyłączenia się.

 

Jak zaczniemy poznawać się dziś to może wiosną uda się jakiś współny wyjazd.

 

Mile widziani:

:icon_idea: zapaleńcy, :Astrobrać: hobbiści, :gitara: gawędziarze

ci, którzy wiedzą gdzie jest ciemne bezchmurne niebo.

 

:yltype: i Ci którzy to czytają,

 

Obudźmy się Wiosna już niedługo, :burza: może pogoda się polepszy

 

:przytulasie::Wave::przytulasie:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego piszesz w tej sprawie na grupę tarnowską ? Co innego gdybys był z Pilzna czy Dębicy, jest wśród nas kolega z Brzostka w woj.podkarpackim, ale to niedaleko Tarnowa. Rzeszów czy Przemyśl to dla nas jednak za daleko

 

 

Cześć! :Salut:

 

Jestem z Rzeszowa, jak niektórzy z Was jusz wiedzą :rolleyes:

 

Temat postu mówi sam za siebie.

 

Myśle sobie, że w na naszym pięknym Podkarpaciu jest sporo osób, które odróżniają astronomię od astrologii i tych wszystkich zachęcam do przyłączenia się.

 

Jak zaczniemy poznawać się dziś to może wiosną uda się jakiś współny wyjazd.

 

Mile widziani:

:icon_idea: zapaleńcy, :Astrobrać: hobbiści, :gitara: gawędziarze

ci, którzy wiedzą gdzie jest ciemne bezchmurne niebo.

 

:yltype: i Ci którzy to czytają,

 

Obudźmy się Wiosna już niedługo, :burza: może pogoda się polepszy

 

:przytulasie::Wave::przytulasie:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Regulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego piszesz w tej sprawie na grupę tarnowską ? Co innego gdybys był z Pilzna czy Dębicy, jest wśród nas kolega z Brzostka w woj.podkarpackim, ale to niedaleko Tarnowa. Rzeszów czy Przemyśl to dla nas jednak za daleko

 

Dlatego, że do Tarnowa nam bliżej niż do Lublina, to raz, a dwa że wydawało mi się, że właśnie tu prowadziliśmy pewne dyskusje jesienią, moja wina :notworthy: , faktycznie to było w części "Zloty i spotkania lokalne", bez kolejnego podziału.

 

Po prostu pudło, (mała praktyka)

 

Dzięki za słuszną uwagę, postaram się poprawić

 

Pozdrawiam

 

Życzę ciemnego nieba! :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za co przepraszać, moze faktycznie za głeboko wszedłes ale sam cel masz bardzo dobry, bo w podkarpackim jest bardzo dużo osób interesujących sie astronomią, pozostaje mi tylko życzyc aby udało ci sie stwożyć grupoę w obrębie Rzeszowa.

A co do Tarnowskiej jeżeli sie skrzykniecie to czemu by nie zaplanowac raz na jakis czas wspulnych obserwacj.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, nie mam nic przeciwko temu zebys uczestniczyl w naszej grupie, tylko myśle że to będzie niewygodne przede wszystkim dla Ciebie. Czesto decydujemy sie na wyjazd obserwacyjny "prosto z marszu" i spotykamy się albo w samym Tarnowie, albo w terenie, ale ktory juz znamy, poczytaj sobie nasze wcześniejsze wątki to sam zobaczysz. Sama granica województwa nie ma żadnego znaczenia, zresztą przebiega ona blisko naszego miasta i połowa niedawnego woj.tarnowskiego leży obecnie w podkarpackim, jest to dla nas teren bliski i dobrze znany (vide Pilzno, Jodlowa, Brzostek). Może znasz jakies dobre miejsce obserwacyjne pomiedzy Tarnowem a Rzeszowem, moglibysmy urzadzic tam wspolny zlot.

 

Dlatego, że do Tarnowa nam bliżej niż do Lublina, to raz, a dwa że wydawało mi się, że właśnie tu prowadziliśmy pewne dyskusje jesienią, moja wina :notworthy: , faktycznie to było w części "Zloty i spotkania lokalne", bez kolejnego podziału.

 

Po prostu pudło, (mała praktyka)

 

Dzięki za słuszną uwagę, postaram się poprawić

 

Pozdrawiam

 

Życzę ciemnego nieba! :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dlatego, że do Tarnowa nam bliżej niż do Lublina,

Życzę ciemnego nieba! :Salut:

 

Czesc

Planujemy wypad obserwacyjny w okolice Pilzna, to ok.30 km w`strone Rzeszowa. Czy by Cie to interesowalo? Pamietam ze kolo Sedziszowa w lasach sa fajne miejsca, swietowalismy tam kiedys ukonczenie studiow, chyba w Kamionce. Dawno tam nie bylem, ale moze tam znalazlo by sie jakies dobre miejsce na obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Planujemy wypad obserwacyjny w okolice Pilzna, to ok.30 km w`strone Rzeszowa. Czy by Cie to interesowalo? Pamietam ze kolo Sedziszowa w lasach sa fajne miejsca, swietowalismy tam kiedys ukonczenie studiow, chyba w Kamionce. Dawno tam nie bylem, ale moze tam znalazlo by sie jakies dobre miejsce na obserwacje.

 

W Kamionce byłam raz na nawigacyjnym rajdzie nocnym (samochodowym), Faktycznie było CIEMNO, tak ciemno że się pogubiliśmy. Ale okolic nie znam.

 

Co do Pilzna, to chyba w najbliższym czasie będzie ciężko, kłopoty z transportem, ale będę śledzić wasz wątek

 

Dzięki za pamięć

 

No i dzięki za liczne obserwacje jakich udało mi się dzięki Tobie dokonać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość ignisdei

Witajcie !

Na początku sierpnia będe W Leżajsku tj 30 km od Rzeszowa zabawie tam trochę czasu było by super spotkać sie na wspólnych obserwacjach, nawet kilku- dniowych , oczywiście rodziny, ognisko, namioty ??? Czy to jest możliwe?

Było by super!!!! poznać kolegów z Podkarpacia :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Dopiero dziś zauważyłem ten wątek. Rzadko jestem na forum gdyż wychodzę z założenia, że

lepiej popatrzeć w niebo, niż patrzeć w monitor komputera.

 

Swojego czasu miałem ambicję stworzenia grupy Kolbuszowskiej – działam na tym terenie od kilku lat i wiem że mieszka tu parę osób mających teleskopy. Niestety większość z nich nie jest zainteresowana obserwacjami, czy utrzymywaniem kontaktu z innymi miłośnikami.

Smutne ale prawdziwe.

Ja mieszkam w Trzęsówce, niedaleko Kolbuszowej. Oczywiście dopisuję się do grupy „Rzeszowskiej”.

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stało się oto jestem w Leżajsku i będę tu do 11 sierpnia, chciałbym umówić się na wspólne lookanko, zabrałem teleskop i mam własny samochód a noce są piękne można zrzucić się na zupę i podjechać dalej dlatego jeśli macie czas to można coś na szybko zorganizować????? :Beer: było by super!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykamy się w miarę regularnie w okolicy Kolbuszowej we trzy, cztery osoby. Jeśli będzie pogoda możemy się umówić na obserwacje na najbliższy pogodny wieczór. Miejsce mamy nie najgorsze.

Pozdrawiam!

Jutro??? czy w tygodniu wszystkie wieczory są kryształowe :D

może ustal i daj konkretną odp. a ja się dostosuje do was..

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chmur nie będzie to może być jutro. W razie czego podaję mój tel.:0693350783

Może uda mi się powiadomić jeszcze dwóch astrokolegów - chociaż nie wiem czy nie wyjechali gdzieś na wakacje. Najwyżej możemy popatrzeć we dwóch. W Leżańsku jest jeszce jeden gość który ma ochotę się spotkać - poodobno kontaktował się z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chmur nie będzie to może być jutro. W razie czego podaję mój tel.:0693350783

Może uda mi się powiadomić jeszcze dwóch astrokolegów - chociaż nie wiem czy nie wyjechali gdzieś na wakacje. Najwyżej możemy popatrzeć we dwóch. W Leżańsku jest jeszce jeden gość który ma ochotę się spotkać - poodobno kontaktował się z Tobą.

 

Może zróbmy tak, zostawmy ten temat otwarty kilka dni bo o ile wiem jest kilku astrokolegów z okolic którzy napewno chcieli by sie spotkać łącznie "Vaderem" z Leżajska z którym już o tym gadałem, wtedy rzeczywiście można zrobić coś w rodzaju spotkania w większym gronie, myśle że to było by najlepsze rozwiązaniem, zapraszam więc kolegów z okolic do przyłączania się i propozycje pozd Robert :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nam się komplikuje. Właśnie spojrzałem na ICM. Są szanse, że właśnie jutro będzie nieco lepiej, a potem większe zachmurzenie. Ale to wszystko jest płynne. U mnie w tej chwili powinien padać deszcz, a za oknem ani kropli.

 

Pierwsza sprawa. Jestem niezmotoryzowany, więc jeżeli nie znajdzie się dobra dusza, która podjedzie do Jarosławia to odpadam.

Druga sprawa. W tej chwili mogę zabrać na obserwacje Taurusa 270 i lornetkę SkyMaster 12x60.

 

Trzecia sprawa - termin. Jeżeli odpada jutro, to raczej nie później niż piątek/sobota. Potem nawet przy ładnej pogodzie Księżyc zniweczy obserwacje. Teraz pozostają tylko DS-y, bo planety w pobliżu Słońca lub w kiepskich warunkach (za wyjątkiem tych najdalszych). Ewentualnie jakieś planetoidy, meteorki. A jeżeli Księżyc nie będzie przeszkadzał można zapolować na kometę 177P/Barnarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zerknąłem na mapę i z tego co widzę to największa koncentracja astro-kolegów to Przeworsk-Jarosław, może więc dało by radę znaleźć jakieś miejsce alternatywne bardziej dogodne dla wszystkich, Kolbuszowa (mimo niewątpliwych walorów obserwacyjnych) to niesamowity odskok na zachód ja ze swojej strony mogę zabrać każdego z Leżajska, ewentualnie odbić w promieniu 20 km od Leżajska po tego kto np. dojedzie i się zmieści - To nie są moje tereny więc prosze o pomoc w określeniu obserwatorium,co do daty to rzeczywiście na ICM kłębi się do piątku :burza: a potem sami spójrzcie

myśle że w tym tygodniu noc - piątek na sobote była by najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.