Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawię się razem z Ignisdei. Jak ma ktoś chwilowo pożyczyć (wyłącznie na jutro, na miejscu) jakikolwiek statyw to będę wdzięczny. Wezmę ze sobą 6" SC, ale niestety statywu AZ4 nie mogłem zabrać.

Ile waży ten twój SC 6" ?

Mam wolne jedno gniazdo na SkyTee.

Drugą zajmie MAK150/1800 + alfa57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zachmurzeniu jak obecnie to na dziurę w chmurach nie ma szans :(. Podstawa chmur nawet chyba 300m nie ma. Ale do rana jeszcze 8 godzin i pozostaje nadzieja że coś się zmieni. Ja niestety do was nie dołaczę. Auto dalej mam niesprawne, poza tym zostałem jeszcze z dziećmi bo żona wyjechała i wraca dopiero jutro wieczorem. Będę wiec wypatrywał dziury w chmurach spod domu, bo potem muszę dzieci porozwozić do przedszkola i szkoły. Mam nadzieję, że gdzieś na naszym globie motyl właśnie machnął skrzydłami w taki sposób ze prognozy pogody się nie sprawdzą i nad ranem ujrzymy piękne niebieskie niebo :szczerbaty:

Edytowane przez adam_k27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... Podstawa chmur nawet chyba 300m nie ma. ...

Więcej bo 1 h temu widziałem szczyt Madzi (bez podtekstów) a to 394 m npm. Ja siedzę ca. 210+25=235 m npm

 

Mam nadzieję, że gdzieś na naszym globie motyl właśnie machnął skrzydłami w taki sposób ze prognozy pogody się nie sprawdzą i nad ranem ujrzymy piękne niebieskie niebo :szczerbaty:

 

Przereklamowane: prędkosc rozchodzenia się drobnych zaburzeń w powierzu to ca. 340 m/s z HągKągu do RZ to daje: ca 10..11 godzin :szczerbaty:

Ale: nadzieja umiera ostatnia.

Priwiet

http://meteo.icm.edu.pl/php/meteorogram_list_coamps.php?ntype=2n&fdate=2012060512&row=151&col=101&lang=pl&cname=Rzesz%F3w

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech to jasny szlag! Nie jestem w stanie wynieść sprzętu do auta. Już drugi raz z rzędu U mnie opad ciągły :lightning: :lightning: :lightning: :lightning:

Ewentualnie spróbuję strzelić oś z balkonu. :/

 

Aktualizacja 23:01: 3 próba wyniesienia sprzętu zakończona niepowodzeniem... Co to mają TAM awaryjny zrzut wody ?! }:((

 

Good night and good luck!

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Zdjęcia zostaną wrzucone później. Fajnie spędzić wczesny poranek w miłej atmosferze ;)

Zabawa była przednia, obserwacje przebiegły pomyślnie ;) Tranzyt można uznac za udany.

 

Dziękuje wszystkim za przybycie. Pozdro

IMG_9629-2.jpg

IMG_9643.jpg

IMG_9647.jpg

IMG_9610.jpg

Edytowane przez lukaszp
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fantastyczną atmosferę podczas tranzytu, gwarantuję, że już nigdy się przy takiej okazji nie spotkamy :szczerbaty: Jak naładuję baterie aparatu, wrzucę jakąś fotę. Dzięki raz jeszcze, fajnie, że na tak rzadkim spotkaniu uczestniczyły dwa przeciwległe zakątki Polski: Podkarpacie i Wielkopolska :szczerbaty: Ci co nie byli, niech żałują. Pogoda nam nie dopisała, ale byliśmy w stanie pełnej gotowości :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem, żałuję (atmosfery nieziemskiej) :? ale coś zfociłem, poza autoportretem :szczerbaty::astronomer2: rzecz jasna.

Mikro-relację z mych nędznych wysiłków wrzuciłem tutaj:

 

http://astropolis.pl/topic/37865-obserwacje-astronomiczne-z-okolic-rzeszowa/page__pid__459144__st__30#entry459144

P.S.:

Z innej parafii: czyżby Kol. IgnisDei też był Dusterowiczem ?! :szczerbaty:

P.S.1:

Miałem ochotę obfocić miejsce w którym stoicie z mojego balkonu, ale ta mgła...

Z drugiej strony: nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło (jak pisałem nie dało się wynieść sprzętu: tak u mnie lało, poza tym zjadłem coś-nie-takiego) bo są dzięki temu jakieś zdjęcia z tranzytu wykonane w okolicach RZ.

obserwator1sepia.jpg

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też próbowałem coś wypatrzeć, chociaż rzut oka na niebo o godzinie 4 rano już praktycznie pozbawiał złudzeń. Niemniej jednak przed godziną szósta zaczęły się pojawiać dziury w chmurach, przez które widać było błękit nieba. Momentami było te kawałki błękitu były naprawdę duże. Tyle że te widoczne skrawki błękitu były w okolicach zenitu, zaś nad wschodnim horyzontem cały czas wisiała nieprzenikniona zasłona z chmur. Nie udało mi się wypatrzyć nawet zarysu tarczy słonecznej. Też cyknąłem fotkę pamiątkową.

IMG_1653.JPG

Edytowane przez adam_k27
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Merkurego jeszcze dużo czasu. Po drodze będzie też częściowe zaćmienie Słońca w 2015. Filtry na lornetkę zrobiłem na wakacjach specjalnie na dzisiaj i tylko raz czy dwa ich użyłem, żeby się trzymały do dzisiaj, a tu lipa. Teraz pewnie będę co dzień patrzał na Słońce, dzisiaj próbowałem już po południu i fajnie to wygląda, wierzę na słowo, że obsrwy Słońca wciągają skoro byle lornetką już mi się to podoba.

 

Piotrze widzę, że nastawienie pełne bojowe jak w seals :D

 

EF002438.jpg

Edytowane przez Alice
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem, żałuję (atmosfery nieziemskiej) :? ale coś zfociłem, poza autoportretem :szczerbaty::astronomer2: rzecz jasna.

Mikro-relację z mych nędznych wysiłków wrzuciłem tutaj:

 

http://astropolis.pl/topic/37865-obserwacje-astronomiczne-z-okolic-rzeszowa/page__pid__459144__st__30#entry459144

P.S.:

Z innej parafii: czyżby Kol. IgnisDei też był Dragsterowiczem ?! :szczerbaty:

P.S.1:

Miałem ochotę obfocić miejsce w którym stoicie z mojego balkonu, ale ta mgła...

Z drugiej strony: nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło (jak pisałem nie dało się wynieść sprzętu: tak u mnie lało, poza tym zjadłem coś-nie-takiego) bo są dzięki temu jakieś zdjęcia z tranzytu.

Piotr, to Ty, czy zdjęcie maczka przy pomniku Heweliusza? :szczerbaty:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro większość zaopatrzyło się w niezbędne akcesoria do obserwacji Słońca to może jakieś dzienne lukanko na naszą najbliższą gwiazdę i jej plamki? Bo znowu się na nas pogniewa podczas tranzytu Merkurego i ucieknie za chmury. :burza:

Krzysztof, to wszystko przez to, że nie daliśmy na mszę :szczerbaty:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Alice: Piotrze widzę, że nastawienie pełne bojowe jak w seals :D

Nastawienie bojowe, bo warunki do tego zmuszały. Kapelusz przydaje się do zwiększenia kontrastu na ekranie LCD jak ustawiam ostrość"pod Śłońce" Szczególnie bojowo to wygląda ta filiżanka z herbatą w mojej ręce.

A tak gwoli ścisłości to maczuś (tj. sprzęt dla macho) przypomina (vide: rycina) Blow-pipe blowpipe-02.jpg (za przeproszeniem) :szczerbaty: Freud miałby ubaw.

@Angelscorpion: Piotr, to Ty, czy zdjęcie maczka przy pomniku Heweliusza? :szczerbaty:

Jam Ci to! No cóż "...własnym pomnikiem stał się za życia, już nieoddzielny od skały..." ;)

 

@Angelscorpion:Krzysztof, to wszystko przez to, że nie daliśmy na mszę :szczerbaty:

 

Ależ nie! Krzysztof pisał tu z punktu widzenia jakiegoś prastarego kultu lunisolarnego, a to jest passe no i za te przesądy Najwyższa Instancja nas pokarała! :notworthy:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro większość zaopatrzyło się w niezbędne akcesoria do obserwacji Słońca to może jakieś dzienne lukanko na naszą najbliższą gwiazdę i jej plamki? Bo znowu się na nas pogniewa podczas tranzytu Merkurego i ucieknie za chmury. :burza:

 

To jest całkiem niezły pomysł. Swoją droga obserwcje Słońca mogą być bardzo ciekawe szczególnie gdy są prowadzone regularnie. Plamy pojawiają się, znikają, ewoluują, Średni czas życia plamy to kilka tygodni. Do tego dochodzi obrót Słońca dookoła własnej osi. Co ciekawe Słońce obraca się z różną szybkością na różnych szerokościach geograficznych. Najszybciej obraca się równik - około 25 dni zajmuje pełny obrót. Najwolniej zaś w okolicach biegunów - około 30 dni na pełen obrót.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest całkiem niezły pomysł. Swoją droga obserwcje Słońca mogą być bardzo ciekawe szczególnie gdy są prowadzone regularnie. Plamy pojawiają się, znikają, ewoluują, Średni czas życia plamy to kilka tygodni. Do tego dochodzi obrót Słońca dookoła własnej osi. Co ciekawe Słońce obraca się z różną szybkością na różnych szerokościach geograficznych. Najszybciej obraca się równik - około 25 dni zajmuje pełny obrót. Najwolniej zaś w okolicach biegunów - około 30 dni na pełen obrót.

 

To mi nawet pasuje - nie trzeba bedzie wyciagac sprzetu z bagaznika... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.