Jump to content
 • entries
  20
 • comments
  329
 • views
  57077

Nowe koła filtrowe od ZWO dla kamer ASI - 5, 7 i 8 pozycji


Adam_Jesion

4067 views

Kilka miesięcy temu obstawiłem współpracę z ZWO trochę w ciemno. Widząc, co zrobili w świecie fotografii planetarnej założyłem, że to samo może się wkrótce stać z DSami. Bawiąc się ASI1600 nie mam wątpliwości, że są na dobrej ścieżce do tego, żeby zagarnąć praktycznie cały rynek "taniej" astrofotografii.

Każdy kto dzisiaj kupuje ASI1600MM-C napotyka problem wyboru koła filtrowego. Są one drogie, albo za małe. Wygląda jednak na to, że wkrótce problem się rozwiąże, bo ZWO pokazało nowe koła filtrowe w kilku rozmiarach. Na zdjęciu widać małe koło (już dostępne), oraz 2 inne - 8 pozycji 1,25" oraz 7 dla filtrów 36 mm (idealnych pod chip 1600). Nowe koło jest bardzo lekkie (400 gramów) i ma być w 100% zasilane i sterowane przez hub np. ASI1600MM-C (albo każdej innej ASI z chłodzeniem). Na pewno koło tez będzie tanie (w porównaniu do innych).

Zastanawiam się teraz, czy z dogrywką "akcji specjalnej" nie zaczekać do premiery nowych kół filtrowych, bo podejrzewam, że kilka osób będzie chętna na cały zestaw. Dowiem się, kiedy te koła będzie można zamawiać.

 • Like 6

29 Comments


Recommended CommentsJeszcze OAG ma być. Przy czym łączna droga optyczna kamery + koła + oag'a to 43mm, więc będzie można stosować z obiektywami foto.

Link to comment

Mam info od producenta, że w sprzedaży będę miał te koła pod koniec następnego miesiąca. Cennik powinienem dostać trochę wcześniej.

Link to comment

To może jak już jesteśmy w tamtych rejonach świata to zahaczyć o inne przydatne rzeczy?

 

Na zimę i nie tylko bardziej elastyczne (a może i lżejsze) kable USB2 - http://www.dx.com/p/usb-2-0-high-speed-printer-connection-flat-cable-deep-blue-150cm-271052 ?

 

Może jakieś filtry od Optolonga, albo refraktory od Long Pernga? :)

 

Do tego różne astroakcesoria sprzedawane przez pośredników na aliexpress: https://www.aliexpress.com/store/1371081

Link to comment

Na dzisiaj najtańsze sa starlight xpress są już po 1600zl. Rozumiem tańsze będa te koła od zwo. Czekam na ceny i dostępność.

Link to comment

Uwaga na filtry ZWO! Najtańszy 1.25 set kosztuje tylko 113 euro, ale nie kupujcie ich, to wyrzucone w błoto pieniądze. Jest nieco droższy za 206 euro - ten już można kupować, aczkolwiek dalej daleko mu do Baadera, o innych już nie wspomnę. Rozsądną alternatywą jest Optolong za 209. Nie dajcie się tez nabrać na AST Optics - taki set za 139 euro to to samo co ZWO za 113 euro - totalna lipa

 • Like 1
Link to comment

Tak, potwierdzam. Te poprzednie są marne (niska sprawność), zaś te nowe są już, powiedzmy, akceptowalne w kontekście ceny, ale trzeba mieć świadomość, że nie jest to Baader - tak jak dokładnie napisał Wessel.

 • Like 1
Link to comment

Jak są zasilane/sterowane te koła? Ten kabel na zdjęciu to jakiś wynalazek z jednej strony usb a z drugiej zasilający, czy ma oddzielnie zasilanie i sterowanie?

Link to comment

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.