Jump to content
 • entry
  1
 • comments
  7
 • views
  24179

Wasze zdanie: Jak się nazywasz, takim cię piszą?


wimmer

974 views

Cześć.
W związku z tym, że zakończenie "Usługi" zbliża się już dużymi krokami, chciałem prosić Was, czyli osoby zainteresowane moimi książkami o wyrażenie swojej opinii, a właściwie o określenie swoich skojarzeń z imionami i nazwiskami bohaterów.
Ten krótki sondaż pozwoli mi poznać odczucia, mam nadzieję, przyszłych czytelników "Usługi" oraz potwierdzi, bądź nie, czy postaci będą wywoływać zamierzone przeze mnie emocje.
Proszę Was zatem o wpisanie w komentarzu pierwszych myśli na temat poniższych ludzi. Jacy są? Jakie cechy charakteru mogą mieć? Kim mogą być?

1. Jonas Peck
2. Niclas Berg*
3. Fitzgerald Fritz
4. Alan Silverman
5. Andrea Alford

* tak, Niclas, nie Nicolas.

7 Comments


Recommended Comments

1. Jonas Peck -  podrywacz, kobiety, łatwe życie, bez stałej pracy kombinator, czasami dla wlasnego dobra potrafi poświęcic innych - ale nie bandzior - raczej człowiek z bazaru..

2. Niclas Berg* - stateczy, poukladany, wie czego chce, dązy do celu, niekoniecznie optymalną drogą - nieco otyły, okulary wytarty płaszcz i parasol zawsze ! ;-)

3. Fitzgerald Fritz - człowiek guma - potrafiacy dostosować sie do absolutnie kazdej sytuacji - elastyczny zawsze potrafi wyjść z opresji obronną ręką...

4. Alan Silverman - śliski koleś - absolutnie nie godny zaufania, inny na zewnątrz , robi swoje zachowujac grę pozorów...

5. Andrea Alford  -  szara urzędniczka - kompletnie bez wyrazu, absolutnie wpasowana w tryby maszyny jaką gotuje jej życie...

 

Szybko pisałem, żeby złapac chwilę, moze troche niestarannie.

Pozdr.
 

 • Thanks 1
Link to comment

1. Jonas Peck - Zapachniało mi księdzem, niekoniecznie Rzymsko-katolickim. Uduchowiony człowiek, spokojny, ale jest w nim coś co nie pozwala mu się totalnie skryć w tłumie. Na pewno nie jest niewidzialny. Elokwentny i charyzmatyczny, często służy radą. Raczej lubiany.


2. Niclas Berg - Prezes zarządu Berg Fundation, fundacji, która zbiera pieniądze by pomóc uzależnionym od narkotyków i innych używek. Pod fasadą której znajduje się pralnia brudnych pieniędzy, kontakty z przestępczością zorganizowaną i handel ludźmi (tymi, którym ma pomagać). Skurwysyn jakich mało, ale człowiek o ponadprzeciętnej inteligencji - żadne z tych nielegalnych aktywności nie można przypisać do niego. Człowiek w kwiecie wieku, idealny przykład powiedzenia, że "facet jest jak wino, im starszy tym lepszy" - w tym przypadku przystojniejszy. 


3. Fitzgerald Fritz - Gliniarz, to pierwsze co mi przyszło czytając jego imię - przykład zdegenerowanego człowieka, uzależnionego od alkoholu i od narkotyków (były podopieczny Berg Fundation). Mimo wielu słabości stara się być nieprzekupny, ma 6 dzieci z dwóch małżeństw i żadne z nich nie mówi do niego "tato". Wyznaje prostą zasadę "po trupach do celu" - nie interesują go półśrodki, chce dorwać grubą rybę, a nie jakieś płotki. Ma na swoim koncie kilka "dorodnych" rybek. 


4. Alan Silverman - Lekarz psychiatra (nie wiem dlaczego, że Silverman kojarzy mi się z psychiatrą od zawsze... może to sprawka Terminatora :-) co prawda tam się nazywał Silberman, ale to tylko jedna literka). Wyłudzacz kasy, złodziej leków, które potem sprzedaje na czarnym rynku. Nie interesuje go zdrowie pacjentów, tylko kasa jaką zapłacą za wizyty. Ma prywatną praktykę i pod maseczką miłego, uczynnego i "jowialnego" starszego pana (ok 55-60 lat) - kryje się skurwiel, gwałciciel niepełnosprawnych i człowiek czczący tylko jedno - pieniądze


5. Andrea Alford - była prostytutka, uzależniona od dragów. Była podopieczną Berg'a i jego osobistą "panią do towarzystwa". Uległa i spokojna dziewczyna, piękna z urody. Stara się pomagać ile może, choć nie ma zbyt dużo umiejętności, które pozwolą jej zarobić w życiu - stąd została prostytutką. Pracuje na plebanii u ojca Peck'a, a ten zapewnia jej wikt. Świadek w rozpoczynającym się procesie przeciwko Berg'owi. 

 

połowa życia grania w RPG nie poszła na marne :-D

 • Thanks 1
Link to comment

Nie czytałem wpisów moich poprzedników!

1. Skrajnie nijaki mężczyzna, hodowca gołębi itp. - świadek, tło.

2. Mizantrop - pracownik ochrony

3. Wielki, zwalisty facet z wąsem- emerytowany policjant, Kochająca żona, dwoje studiujących dzieci. Przed światem coś ukrywa?

4. Fetysz "Marmolada":D osoba bardzo inteligentna o skłonnościach autodestrukcyjnych.

5. Mitoman, przemytnik ...., szczęściarz, emocjonalnie uzależniony od swojego brata. 

 • Thanks 1
Link to comment

No Panowie! Jestem pod wrażeniem.
Porównując Wasze opisy widzę pewne rozbieżności z moimi postaciami, ale cechy, którymi je opisujecie w 70% pasują.
Co najfajniejsze, główny bohater pasuje niemal idealnie. Na drugim miejscu jest postać poboczna, ale wpływająca na całą historię, taka kluczowa.

Edited by wimmer
Link to comment
53 minuty temu, Piotr4d napisał:

Nie czytałem wpisów moich poprzedników!

I słusznie! Taką miałem nadzieję.
W przeciwnym razie można by się poprzednimi wypowiedziami zasugerować lub też próbować absolutnie się nie sugerować i opisać postać dokładnie odwrotnie :)

Link to comment

a tak wyglądają te postacie według googla :D

(to znaczy tak naprawdę to nie, to tylko pierwszy portret jaki trafiamy w wyszukiwaniu obrazów po wpisaniu danego hasła)

gogle.jpg.8eb294a5a7e594fbccd337ffb781a306.jpg

Edited by szuu
 • Haha 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.