Jump to content
  • entry
    1
  • comments
    0
  • views
    1570

Ciekawostki o Danii


drapak212

1379 views

Znajduje się od Polski dość niedaleko, można się do niej wybrać na wiele sposobów - statkiem, maszyną lotniczą, a także dwuśladowcem. Jednak nie jest tak częstą destynacją turystyczną, jak pozostałe państwa Europy - dla porównania Rumunia, czy Włochy. Przede wszystkim z powodu na koszta - Dania jest dosyć drogim państwem do odpoczynku jeśli chodzi o wypoczynek. Nie zmienia to faktu, że wypada zrozumieć nowinki z nim związane.
Mało osób ma świadomość, że Dania ma gigantyczną ilość wysepek. Razem nieco ponad 400, które stanowią niemalże 30% obszaru całego państwa. Pewne z nich nieprzerwanie są bezludne - zazwyczaj te mniejsze.
Następnej informacji nie muszę pisać fanom klocków Lego. Odkryte zostały one właśnie w Danii. Spreparował je Duńczyk Kirk Christiansen dosyć dawno, bo już w 1947 roku. W żargonie duńskim słowo Lego znaczy "baw się dobrze" i chyba na całym świecie setki stworzeń ludzkich wzięło sobie tą tezę do serca. Główna siedziba znajduje się w znikomym miasteczku Billund. Lokuje się tam tematyczny park rozrywki, do którego bilet kosztuje szacunkowo 200 złotych.
O każdej porze odpalając Bluetootha w swoim tablecie mamy coś do czynienia z Królestwem Danii. To dokładnie w tym Królestwie dowodził pan Bluetooth w 10 wieku. To dla jego poszanowani nazwano tę procedurę łączności.
W Danii istnieje zwyczaj, iż jeśli w dniu swoich 25 urodzin chłopak albo panna w tym kraju ciągle pozostaje bez partnera, można na niego wytrząsnąć wór z cynamonem. Współcześnie może się to wydarzać coraz liczniej.
Dania ciekawe fakty mogą zadziwić. A teraz słowo o finansach - główkowałeś ile kasy dostaje Duńczyk? Przeciętna minimalna godzinne pensja wynosi 62 zł. Co miesiąc przeciętny Duńczyk otrzymuje mniej więcej 14 tysięcy zł. Trzeba jednak mieć na uwadze, że koszty życia w Danii są sporo większe niż w Polsce. Nie zmienia to wcale sprawy, iż tygodniowo oszczędzają oni zdecydowanie więcej niż człowiek zatrudniona w Polsce.

Źródło: http://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swiata

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.