Jump to content
  • entries
    3
  • comments
    0
  • views
    1424

Ciekawostki ze świata


drapak212

405 views

Chiny toteż wielki kraj. Dowolnego roku zbiera do jeszcze szerszą liczbę obieżyświatów. Odgadnij nowe wcześniej ciekawostki o owym właśnie terytorium.
W trakcie organizowania jadła czy to w apartamentu, czy restauracji mięsiwo nie jest wyrywane chrząstek, lub kosteczek. Jego uprawa dzieje się świeżo na talerzu, a faktycznie w jamie wokalnej wcinającego. Owy, kiedy poczuje niejaką kosteczkę, wybiera ją spośród ust i przenosi na stół. Nigdy na talerz, albowiem z jakiego czynnika?
Nie od obecnie zrozumiałe, iż Chińczycy jedzą psiny. Nie jest jednak racją, iż można go otrzymać na wszelakim kącie - w autentyczności gospód służących jedzenie z czworonoga jest niewiele. W owym świecie spożywa się racjonalnie wszystko - koty, robaki, tygrysy, jednakowoż nie małpy. Dlaczego? Podług Chińczyków są one zbyt bliskie do mężczyzn.
Jajca prawiczków to dobry frykas (według Chińczyków niepodważalnie) i tradycyjna strawa w miasteczku Dongyang. Jakże to się sprawia? To oczywiste. Trzeba zebrać mocz od chłopów niżej 10 roku życia, a następnie zagotować w nich jajka. Tak przygotowane jajko można kupować za 1,5 yuana. W ubiegłych okresach poddani owego osiedla sądzili, iż jajka potrafią zredukować gorączkę cielska, udoskonalić obieg krwi i powszechnie ożywić ciało.

Wszyscy znamy wykorzystanie okienkiem McDrive - podbiegamy motocyklem, zamawiamy wyżywienie i wyjeżdżamy do lokalu, by pochłonąć jadalnego burgera. Jednakże nie w Chinach. Tu większość dziewczyn składająca zlecenia w okienku McDonald, po zdobyciu pokarmu udają się do środka knajpki, żeby go skonsumować. Konsekwentne, prawda?
Flaga Chin w rozmiarze czworoboku przedstawia się z pięciu gwiazdeczek umieszczonych w lewym górnym rogu na brunatnym polu. Rubinowa barwa sprowadza się do rewolucji, lecz ma także nawiązywać do klasycznego zastosowania tego odcienia przez Chińczyków także symboliki dynastii Han. Pięć pięcioramiennych gwiazd w złocistym kolorze, ma nawiązywać do tradycji znaczenia owej liczby w owym terenie. Jedna spośród gwiazd jest większa, pozostałe cztery okrywają ją. Mają one symbolizować koherencję grup społecznych narodu chińskiego - inteligencji, chłopów, wojskowych oraz niewielkiej burżuazji z stanowiskami marksistowskimi. Flaga została wprowadzona wraz z założeniem Chińskiej Republiki Ludowej - 1 października 1949 roku.
Szkocja toż piękne terytorium, jakie warto odwiedzić. Jednak przed wizytą warto zaznajomić się z nowinkami związanymi z tymże krajem. Oto poniektóre spośród nich.
Greyfriars Bobby to najatrakcyjniejszy czworonóg w Szkocji, zna go praktycznie każdy. Jego posiadaczem był John Gray sadownik, który nie mógł wyszukać roboty w fachu i zatrudnił się jako policjant. W pracy wspomagał mu właśnie jego czworonożny kompan. 5 lutego 1858 roku John skonał na tuberkulozę zaś od tego dzionka przez przyszłe 14 lat jego grób był systematycznie odwiedzany przez psa. Początkowo mecenas cmentarza próbował go przepłoszyć, jednakowoż widząć, iż czworonóg nie daje za wygraną, zaplanował go dokarmiać i dostarczyć zabezpieczenie. Aparycja czworonoga wywoływała respekt mieszkańców Edynburga. Na tym samym cmentarzu co John pochowano również czworonoga i wzniesiono mu pomnik.
Gretna Green to nieliczne szkockie miasto leżące blisko granicy z Anglią. Onegdaj dokonywały się w niej ciche zaślubiny. Wszystko za ideą uchwalonego w 1753 roku prawa w Anglii zabraniającego zaślubin parom niżej 21 roku bez określonej zgody staruszków. Akt ten nie funkcjonował wprawdzie w Szkocji, do której zjeżdżały zadurzone pary. W 1857 roku Szkoci poniekąd utrudnili bytowanie zakochanym stosując prawo wcześniejszego 3-tygodniowego pobyty w ich państwie. Mimo że okresy się przemieniły - kodeksy także - toż do Gretna Green ciągle przebywa tysiące par zamiarem ustalenia związku małżeńskiego lub uaktualnienia przysięgi.
W regionie tym bez problemu zastaniesz człowieka z ognistymi włoskami. Co więcej, Szkocję zamieszkuje więcej rudowłosych niźli w jakimkolwiek innym kraju.
Słusznie, iż te ciekawostki o Szkocji zdołają zaskoczyć? Oto końcowa połączona z flagą tego państwa.
Szkocja dysponuje dwie flagi. Naczelna spośród nich składa się z bladego krzyża na lazurowym polu. Toteż 1 spośród najstarszych flag na świecie. Zgodnie z historią połączoną z opiekunem Szkocji św. Andrzejem na własne marzenie pozostał on ukrzyżowany na krzywych listwach. Model ten nie był nieprzewidywalny - nie miały one przypominać religijnego krucyfiksu, na jakim zszedł Chrystus.Druga flaga Lion Rampant potrafi być użyta tylko przez członków familii królewskiej. Flaga stanowi atrybut Szkocji - lwa (w roku 1165 Wilhelm I Lew przesądził o reformie wzoru z dzika na lwa) osaczonego dekoracyjną bordiurą.

Warto spostrzec blog o podróżach - https://rzucijedz.pl
Tajlandia to ostatnio stosunkowo popularny kierunek turystyczny. Należałoby przyswoić ciekawostki o owym regionie zanim się do niego wybierzemy, a niewątpliwie warto je znać.
Tajscy gliniarze dopuszczający się lżejszych oszustw czy po prostu pracujący się niezręcznie zdobywają różową taśmę Hello Kitty, jaką przez parę dni muszą dźwigać na nieuczciwym ramieniu. Wyraźne napomnienia miały przestać oddziaływać, stąd Hello Kitty stawał się współczesnym sygnałem potępienia niesfornego mundurowego. Podarowanie różanej taśmy ma wywołać u takiej postaci uczucie winy także obciachu, i ponadto uniemożliwić bliskiego zachowania w przyszłości.
Pod względem kodeksowym prostytucja w Tajlandii jest niedozwolona, jednak przepis w owej kwestii jest okazjonalnie wykonywane. Liczba dziewczyn oferujących usługi płciowe ciągle się transformuje - mierzy się, iż chociażby milion pań może zbywać swoje ciało.
Będąc w problemie prostytucji - globalna metropolia seks-turystyki lokuje się oczywiście w Tajlandii. Mieszcząca się w długości 130 km od stolicy Pattaya skupia spragnionych erotycznych przeżyć z całego globu. Podczas pewnego marszu kluczową ulicą Walking Street można dosłyszeć dziesiątki intymnych sugestii. O zawiadomieniach na ping-ponga teraz nie mówimy.
Skazańcy w tymże terenie mają okazję wcześniejszego opuszczenia więzienia biorąc udział w pojedynku "Prison Fight", mianowicie rywalizacji z innymi walczącymi. Skazani, którzy pokonają w pojedynku pobierają pieniądze oraz mają możliwość obniżenia swojego wyroku.
Od niedawna wpisano nakaz pozwalający na potępienie transportowca ujętego na jeździe pod impulsem napitku na karierę w trupiarni. Ma to stanowić ripostę na jeszcze większą liczbę incydentów automobilowych wywołanych przez pijanych prowadzących. Ideał jest jasny - wartość wykazania automobiliście, jakie mogą być efekty jego nieostrożnego zachowania.
Tajowie są zadowolonymi ludźmi. Chodząc po ulicy faktycznie każdy się uśmiecha. Uważają oni, że byt jest po to, iżby korzystać z niego satysfakcję.

 

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.