Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Na tym streemie ładnie sypnęło Alfa Monocerotydami Tak od godziny 4:43 do 5:06 co kilka sekund! Czyli prognozy bardzo trafne, brawo!
 3. Cyrk się zrobił z tego tematu....czy naprawdę nic nie można normalnie ??? Chociaż tutaj , kiedy wszystko wokół jest chore?
 4. Today
 5. U mnie też szczelna warstwa chmur. Idę spać.
 6. U mnie 100% chmur silny wiatr. Jeszcze jeden streem
 7. Nie ma już oryginalnego postu, ale na Wykopie pojawiło się taki znalezisko: http://www.wykop.pl/ramka/5224663/moj-przypadek-nietypowe-problemy-z-oczami-i-poprawnym-widzeniem/ Czy to to samo? Pzdr, Gajowy
 8. a ja przed chwilą zaobserwowałem wschód słońca w rejonie rima hadley... w blenderze (DEM z LRO) rima_hadley.mp4
 9. Ok. Podmieniłem skalę w pierwszym poście - teraz powinno się zgadzać, prawie co do piksela.
 10. Yesterday
 11. Wewnętrznie wolałbym, żeby powstał na La Palmie, bo będzie go można tanio odwiedzić i sfocić Ale czy to nie będzie strzał w kolano jak chodzi o LP? Na La Palmie jeszcze nie byłem, ale na Teneryfie nie wygląda to godnie dla największych sprzętów.
 12. Na prawdę bardzo fajne zdjęcie! Naturalna kolorystyka. Szkoda trochę swieciacych rogów i Alnitaka, ale do tego dojdziesz z czasem.
 13. co ciekawe, na kanarach też dawno temu żył lud, dla którego góry a zwłaszcza wulkany były świętym miejscem zamieszkałym przez bogów ale tę przeszkodę na drodze rozwoju astronomii usunięto już w XV wieku.
 14. Po ponad 2 latach, na Hawajach nadal blokują budowę, a władze La Palmy właśnie udzieliły wszelkich potrzebnych zgód na budowę TMT. Na jutro zaplanowano zebranie w konsorcjum odpowiedzialnym za projekt, ale uprzedzono żeby nie nastawiać się na jakieś konkretne decyzje...
 15. Już powinno być ok, coś było nie tak z kolorami po konwersji na JPG. Pomijając kwiestie tego że było do góry nogami
 16. Idzie zima, ludzie zaczynają palić płomienie to i pyły się pojawiają jak co roku
 17. Astrofotografię traktowałem zawsze jako dodatek do obserwacji wizualnych. Trudno powiedzieć co było powodem zmiany. Być może decyzja o wyjeździe ze sprzętem pod dobrej jakości, górskie niebo i uzyskane tam efekty. To w zasadzie moje pierwsze zdjęcie z którego jestem względnie zadowolony. Już wiem co można poprawić podczas samego zbierania materiału- na pewno wielkość gwiazd pozostawia wiele do życzenia z uwagi na niedopracowany guiding, oraz można by spokojnie pociągnąć ekspozycje po 180s - łatwiej było by wyciągnąć pyły. Zdjęcie wykonane w Soblówce podczas ostatniego nowiu. TMB130 f/7+ flattener Riccardi na EM200 60x120s bias 100xflat 35x bez darków kilku % crop z uwagi na dithering DSS obróbka Pix + odszumienie w NeatImage Od razu zaznaczę, że dopiero zaczynam naukę Pixa. resize50% Uwagi mile widziane Przede wszystkim pytanie nr1 : czy tło nie jest ustawione za jasno? Na jednym systemie ( win10 ) jest wg mnie ok , na drugim ( win7 ) jest za jasne a dodatkowo balans bieli jest chłodniejszy. Zdjęcie wyświetlane oczywiście w tym samym programie, na tym samym monitorze. Zdaję sobie sprawę, że preferowany poziom jasności tła jest kwestią subiektywną.
 18. Rozumiem - jak masz ochotę to pokaż proszę na jpgu, ja już tyle na to patrzę, że nie mam pomysłu na inny balans. Rozbawiłeś mnie na maxa Ja mam spokój, bo mi to zdjęcie dość dobrze pasuje Ale dla Waszej przyjemności - proszę bardzo - saturacja lekko zdjęta i przywrócone tło. A - tło nie było wycięte, tylko przycięte - do około 9 jednostek. Tutaj jest koło 16.
 19. Oczywistym jest , że nie może zabraknąć fotki (© NASA ) miejsca lądowania Apollo 13 .
 20. Pójdziesz spać o świcie! Oooo
 21. Planeta węglowa - wizualizacja v.2
 22. warto też wpisać w wyszukiwarkę "znany lekarz Y w X" gdzie Y to specjalizacja, a X to miasto Tam można przejrzeć komentarze, które - o ile jest ich więcej, niż jeden - siłą statystyki biją jednego znajomego
 23. Pobudka o tak barbarzyńskiej porze jak piąta rano to nie dla mnie. Po prostu nie będę szedł spać
 1. Load more activity
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.