Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. podstawowe błędne założenie które podświadomie przyjmujemy oglądając te starty jest że oni to wszystko robią żebyśmy my mogli sobie siedzieć i oglądać. a tymczasem, co za szok, oni robią to tylko po to, żeby coś poleciało na orbitę!
 3. czy z softem jest ok? Ktoś wie o co kaman? Legalna licencja to jest?
 4. Witam. Czy ktoś z forumowiczów dorabia różne złączki itp. Chciałbym dorobić coś takiego jak na zdjęciu i połączyć Sky Adventera ze statywem od montażu. Mój montaż to Explore Scientific AZ5.
 5. "Oh my god, it's full of stars" Ilość gwiazd w pobliżu centrum Drogi Mlecznej wprawia mnie w osłupienie... Materiał zbierany trochę na wariata w ostatnich godzinach ostatniej nocy w Beskidzie Niskim. Jest to kompleks mgławic absorpcyjnych w gwiazdozbiorze Liska, skupionych wokół LDN 772, potocznie nazwane właśnie Potworem z Loch Ness. Dodatkowo w centrum znajduje się niebieska mgławica refleksyjna VdB 126. 52x120 sec @ ISO 800 50x dark,flat,bias Canon 650d mod, CEM25p, William Optics 71 GT z flattenerem Fota oczywiście nie jest jakaś super, bo krótki czas całkowitej ekspozycji i niedokończona walka z osiowością zrobiły swoje... no ale popatrzcie, ile tam jest gwiazd
 6. Wszystko aktualne dokładam szynę losomaty.nowe ceny. 1-Orto-9mm-200zł 3-Szukacz -130zł 4-Szpila -120zł 5-Głowica kulowa-110zł 6-Okular Plossl Vixen Silver Top-7,5mm-350zł 7-szyna 23cm-100zł Moja wysyłka.
 7. Chodzi też o możliwości samej rakiety. Im cięższy ładunek lub wyższa orbita tym więcej paliwa/energii trzeba zużyć i rakieta jest już za daleko żeby była możliwość lądowania powrotnego w KSC, zostaje tylko barka. Jak wynoszą coś lekkiego i na niską orbitę to wracają do KSC. Tym razem nie wiem czemu nie wracali, bo możliwości technicznie być może były. Może jakieś inne powody. Pewnie jest cała masa szczegółów od tego zależnych.
 8. AKTUALIZACJA CEN: Tuba 800 pln Montaż 700 pln Statyw 400 pln CAŁOŚĆ: 1700 pln
 9. A model nieba jest wgrany??? Coś w stylu T-Point
 10. Czyli absolutne ( bezwzględne) ... miałem pomysł ale upadł wobec tego. Mam wrażenie że za dużo wymagasz od tego montażu, jakieś tam zdjęcia z netu mogą być tylko wyjątkiem.
 11. montaż stoi w obserwatorium na pierze i jest wypoziomowany nie jest to nigdzie wprost opisane, ale zachowują się jak bezwzględne. Po utracie zasilania lub przy ręcznej zmianie położenia po wysprzęgleniu montaż wie gdzie wskazuje.
 12. Today
 13. Poziomowanie ma znaczenie jak korzystasz z lunetki, bo jest punktem odniesienia do określenia orientacji. Przy korzystaniu z softu nie ma znaczenia.
 14. I to chyba jest decydujący argument, bo jednak SpaceX już pokazywali, że można wrócić w miejsce startu: https://youtu.be/NT50R2dLht8?t=152
 15. Dlatego tratwa jest bezzałogowa i już kilka razy poszła z dymem Z każdego niezaludnionego miejsca jak Ci zniesie rakietę, stracisz sterowanie już na dużej wysokości, to przeleci ona co najmniej dziesiątki km i spadnie nie wiadomo gdzie.
 16. Jakie enkodery ma ten montaż - bezwzględne?
 17. Obudowa pryzmatów jest z tworzywa sztucznego, tulejki są metalowe - to nie ta półka cenowa. Używane metalowe nasadki kątowe 1.25", to tak 150~200PLN w zależności od firmy i czy lustro czy pryzmat.
 18. Chodzi o trajektorię, po jakiej porusza się rakieta. Startuje na wschodnim wybrzeżu i leci dalej na wschód. Jedyna opcja lądowa, która pozostaje, to Afryka lub Europa (ta odpada niemal od razu, bo za gęste zaludnienie), Afryka odpada ze względów bezpieczeństwa. Dodatkowo z tego co rozumiem, to pierwszy człon musiałby się odłączyć zdecydowanie później, żeby do lądu dolecieć. Tutaj możesz też zobaczyć na przykładzie startu innej rakiety SpaceX, kiedy się oddziela pierwszy człon i dlaczego nie wraca w stronę lądu.
 19. Pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić ... tak z praktyki
 20. Tak to by trzeba było przez cały rok bo i w lato, jesień, zima, wiosna. Ale postaram się. Na początek zaznaczyłem obiekty poniżej 6 mag, które mogą być widoczne pod niebem powyżej 6 mag a takich miejsc jest sporo ja mam u siebie takie właśnie na wsi pod małym miastem. Takich obiektów jest nieco ponad 20 i są to tylko obiekty z katalogu Messiera ale wszystko zależy też od jasności powierzchniowej oczywiście nie pominę również obiektów z katalogu Caldwella
 21. A czemu nie chcesz sam takiej listy stworzyć? Wtedy masz więcej zabawy i satysfakcję. Zawsze lepiej do czegoś dojść samemu, niż jak ktoś poda na tacy. Na początek weź katalog Messiera i wybierz wszystkie obiekty jaśniejsze od 6 magnitudo. Trochę tego jest, starczy zabawy na parę nocy żeby je wszystkie odszukać.
 22. Kapsuła Dragona dzięki mniej gabarytowej elektronice i zastosowanym materiałom konstrukcji jest nawet o połowę lżejsza (ma około 3t) od Apollo czy nawet nowszego Sojuza którego trochę odchudzili dając też nową elektronikę (miały po około 6t).
 23. Montaż nie musi być wypoziomowany, ważne aby był ustawiony na polarną.
 24. Bo ja wiem? Rakieta wraca z paliwem dla silników hamujących - jakby poszło coś nie tak, to cała ta tratwa poszłaby z dymem. Nikt nie każe lądować w centrum osiedla mieszkaniowego, ale pustych, nie zaludnionych miejsc w USA (1 km kwadratowy wystarczy) jest chyba pod dostatkiem. Ale ja się nie znam, pytam tylko....
 1. Load more activity
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.