Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Past hour
 2. Trochę siedzę w motoryzacji, gdzie w silnikach jest coś takiego jak pasek rozrządu i te paski kupuje się o konkretnej długości (obwodzie) a nie "z metra"
 3. A z Chameleonem jak sobie poradzić ? Zarówno tulejka od kątówki lunta jest za długa (można ją wykręcić, tlyko trzeba coś krótszego), jak i nosek samej kamerki. Trzeba by albo takich samych tulejek tylko znacnzie krószych, albo jakąś jedną złączkę od razu łączącą kamerkę z katówką lunta.
 4. Super! Problem polega na tym że nie ma co wymieniać, bo pasek który jest mi potrzebny nie istnieje... (długość) ;-) Nie da się wymienić czegoś czego nie ma ;-) Muszę z metra to jest istota sprawy.
 5. No to dodaj do tej listy jeszcze Askar.
 6. Bardzo fajna, naturalna fotka
 7. Witam, ostatnio zastanawiam się nad kupnem aplikacji na telefon Stellarium ponieważ używam jej na PC i jest dość fajna. Chciałbym aplikację możliwie najbardziej rozwiniętą żeby np pokazywała komety. Lecz przeglądając w necie różne opinie i strony wpadłem na inne alternatywy jak; SkEye, Mobile Observatory, SkySafari 6 ( które Plus, PRO - czy pro to nie za dużo jak nie dla zaawansowanego obserwatora), heavens-above, star walk, star chart. Którą używacie i która Waszym zdaniem jest najlepsza na Adnroida? Dzieki za odpowiedzi!
 8. @Piotr AST Jak próbuję dodać lokację, to nie mam do ustawienia żadnego statusu a jest on w formularzu wymagany. Przez co cały proces jest zablokowany.
 9. Przyjrzałem się temu Tecnosky i wygląda DOKŁADNIE jak mój były TS tryplet Photoline APO 80/480. Wszystkie te MARKI: TS, Omegon, Askar, Sharpstar, Tecnosky, Meade (?) to wyroby FIRMY Jiaxing Rui Xing Optical
 10. No to,spokojnie zobaczysz gwiazdę R Scuti o takim powiększeniu
 11. Tak trochę ma to sensu w naszych przypadkach, ale najwięcej sensu ma przy wysokiej jakości wyciągach które maja prawie zero poślizgu i są bardzo powtarzalne, takie jednak kosztują więcej niż sam teleskop nie jednego z nas. Raczej bezpieczniejsze jest rozwiązanie robić krzywą za każdym razem. Ja w swoim tanim Newtonie SW mam wyciąg który z miesiąca na miesiąc coraz gorzej chodzi, w życiu bym mu nie ufał. Z tych teleskopów co miałem za tanie kwoty do tej pory to jak z starym SBIGiem z kołem filtrowym o wadze około 2kg się wyciąg nie cofał pod ciężarem kamery to już w ogóle
 12. http://www.mechanik.media.pl/pliki/do_pobrania/artykuly/22/domek.pdf
 13. Fakt, ale jeśli już naprawdę koniecznie to przecinałem pasek na zębie i kleiłem super-glue
 14. Takie próbki są cenne dla nas wincej wincej !
 15. Jeśli ma być fachowo, to paski zębate się wymienia.
 16. Ja z niecierpliwością czekam na swojego L-Pro, mam nadzieję że się sprawdzi z Canonem 5d mk2 (nie mod)
 17. Today
 18. Sam takiego używam i jest dużo lepszy od oryginalnego klina Skywatchera.
 19. Wygląda to bardzo profesjonalnie. To czego brakuje to miejscówek, super by było zaimportować te z mapy astropolis. Dodatkowo ułatwić dodawanie nowych miejscówek, czy zamiast rejestracji, możnaby zalogowac się przez konto googla/facebooka?
 20. Świeże porównanie filtrów, w tym SVbony od Nico. Może się komuś przyda.
 1. Load more activity
 • Newsletter

  block_newsletter_signup
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.