Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Kurła Panie, najpierw to nam powiedz skąd jesteś, czy dom jednorodzinny czy blok, czy okna wychodzą na południe czy północ, co chcesz przez nie oglądać.... a najlepiej to pojedź na zlot... tfu jego mać, na oblot po znajomych i zobacz jakie mają okna, będziesz wiedział co kupić, jak przez nie widać, czy trzeba kolimo.... regulować zawiasy itd.. A najlepiej to kup używane tu z giełdy zaoszczędzisz i na trociny z tartaku do kozy wystarczy, czy wanienkę węgla.
 3. Fachowcy... Po co Ci to wstawiali, przecież zanim zamontowali to chyba sprawdzili gdzie klamki wychodzą? Masz do wyboru, albo wymienić jedno z okien, albo wyjąć jedną klamkę i zaklajstrować otwór. Z doświadczenia wiem, że duże okna są fajne, ale ja mam okna z Windows2000 i te są do d..y. To taki Drutex. W praktyce lepiej mieć klamkę w mniejszym oknie a dużego nie otwierać. Nie, mi tak nie zamontowali ;-). Ale spartaczyli jedną ramę, pękła im...
 4. Przepraszam no ponosiło mnie wczoraj. Co racja to racja. Ogólnie to ignorowałbym te pkt. Lecz niestety jest to najlepsze forum w układzie słonecznym więc przyjmę to na klatę. A użytkownika Winter chciałem przeprosić z uwagi na moje dziecinne zachowanie, lecz nie wynikło to tez bez powodu. @Winter Mam nadzieję że aż tak bardzo nie jesteś na mnie zły.
 5. No akurat po googlowalem trochę. Znalazłem lekarza jadę prywatnie. Zobaczymy co powie bo ponoć to może być reakcja alergiczne na lek który mi przepisali alkaina, ale nie mam ochoty czytać puzniej kogoś poproszę.
 6. Nie akurat. Nie posiadam konta na wykopie. Już uzyskałem satysfakcjonujące odpowiedzi tutaj. Wiecej nie potrzebuje.
 7. Today
 8. Na tym streemie ładnie sypnęło Alfa Monocerotydami Tak od godziny 4:43 do 5:06 co kilka sekund! Czyli prognozy bardzo trafne, brawo!
 9. Cyrk się zrobił z tego tematu....czy naprawdę nic nie można normalnie ??? Chociaż tutaj , kiedy wszystko wokół jest chore?
 10. U mnie też szczelna warstwa chmur. Idę spać.
 11. U mnie 100% chmur silny wiatr. Jeszcze jeden streem
 12. Nie ma już oryginalnego postu, ale na Wykopie pojawiło się taki znalezisko: http://www.wykop.pl/ramka/5224663/moj-przypadek-nietypowe-problemy-z-oczami-i-poprawnym-widzeniem/ Czy to to samo? Pzdr, Gajowy
 13. a ja przed chwilą zaobserwowałem wschód słońca w rejonie rima hadley... w blenderze (DEM z LRO) rima_hadley.mp4
 14. Ok. Podmieniłem skalę w pierwszym poście - teraz powinno się zgadzać, prawie co do piksela.
 15. Yesterday
 16. Wewnętrznie wolałbym, żeby powstał na La Palmie, bo będzie go można tanio odwiedzić i sfocić Ale czy to nie będzie strzał w kolano jak chodzi o LP? Na La Palmie jeszcze nie byłem, ale na Teneryfie nie wygląda to godnie dla największych sprzętów.
 17. Na prawdę bardzo fajne zdjęcie! Naturalna kolorystyka. Szkoda trochę swieciacych rogów i Alnitaka, ale do tego dojdziesz z czasem.
 18. co ciekawe, na kanarach też dawno temu żył lud, dla którego góry a zwłaszcza wulkany były świętym miejscem zamieszkałym przez bogów ale tę przeszkodę na drodze rozwoju astronomii usunięto już w XV wieku.
 19. Po ponad 2 latach, na Hawajach nadal blokują budowę, a władze La Palmy właśnie udzieliły wszelkich potrzebnych zgód na budowę TMT. Na jutro zaplanowano zebranie w konsorcjum odpowiedzialnym za projekt, ale uprzedzono żeby nie nastawiać się na jakieś konkretne decyzje...
 20. Już powinno być ok, coś było nie tak z kolorami po konwersji na JPG. Pomijając kwiestie tego że było do góry nogami
 21. Idzie zima, ludzie zaczynają palić płomienie to i pyły się pojawiają jak co roku
 22. Astrofotografię traktowałem zawsze jako dodatek do obserwacji wizualnych. Trudno powiedzieć co było powodem zmiany. Być może decyzja o wyjeździe ze sprzętem pod dobrej jakości, górskie niebo i uzyskane tam efekty. To w zasadzie moje pierwsze zdjęcie z którego jestem względnie zadowolony. Już wiem co można poprawić podczas samego zbierania materiału- na pewno wielkość gwiazd pozostawia wiele do życzenia z uwagi na niedopracowany guiding, oraz można by spokojnie pociągnąć ekspozycje po 180s - łatwiej było by wyciągnąć pyły. Zdjęcie wykonane w Soblówce podczas ostatniego nowiu. TMB130 f/7+ flattener Riccardi na EM200 60x120s bias 100xflat 35x bez darków kilku % crop z uwagi na dithering DSS obróbka Pix + odszumienie w NeatImage Od razu zaznaczę, że dopiero zaczynam naukę Pixa. resize50% Uwagi mile widziane Przede wszystkim pytanie nr1 : czy tło nie jest ustawione za jasno? Na jednym systemie ( win10 ) jest wg mnie ok , na drugim ( win7 ) jest za jasne a dodatkowo balans bieli jest chłodniejszy. Zdjęcie wyświetlane oczywiście w tym samym programie, na tym samym monitorze. Zdaję sobie sprawę, że preferowany poziom jasności tła jest kwestią subiektywną.
 23. Rozumiem - jak masz ochotę to pokaż proszę na jpgu, ja już tyle na to patrzę, że nie mam pomysłu na inny balans. Rozbawiłeś mnie na maxa Ja mam spokój, bo mi to zdjęcie dość dobrze pasuje Ale dla Waszej przyjemności - proszę bardzo - saturacja lekko zdjęta i przywrócone tło. A - tło nie było wycięte, tylko przycięte - do około 9 jednostek. Tutaj jest koło 16.
 1. Load more activity
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.