Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. U mnie na starym cwanonie różne dziwne zdjęcia wywoływała karta pamięci. Karta sama w sobie była sprawna ale po wymianie na inną problem zniknął. Może warto spróbować.
 3. Wiem, Twoje obserwatorium już dawno zrobiło na mnie duże wrażenie. Zwłaszcza ten 35 cm reflektor z montażem. Na swoje czasy to było prawdziwe arcydzieło. Nawet trochę mi było szkoda...Nie masz w planie przywrócenia tego teleskopu w jakimś nowym wydaniu? Co do tej kopuły Scope Dome, to jakoś mam zaufanie do tego projektu - ale oczywiście przyjmuję Twoje uwagi wynikające z doświadczenia.
 4. Ten czarny plastik szukajcie na alle pod hasłem: mata pod krzesło czarna
 5. Warto by było napisać jaki teleskop się posiada- ułatwiłoby to doradzającym wróżenie. Na osi pokrętła masz malutką śrubę dociskową na imbus najczęściej - dokręć ją o 1/8 lub 1/4 obrotu nie więcej. Czasami jest tak, że NIE TRZEBA jej dokręcać a trzeba lekko popuścić śrubę blokującą wyciąg - ta duża srebrna radełkowana albowiem nasze tanie wyciągi bywają lekko krzywe.
 6. Powalczę, bo już mam nową wersję, ale będzie pewnie nowsza
 7. To tylko teoria wiem to z doświadczenia. Wprawdzie niemam takiego otwierania ale mam kopułę i wcale to nie jest tak jak piszesz, ze się zsunie.
 8. Today
 9. Kuba, płaszczyzna ostrości jest zdecydowanie mniej istotnym parametrem od kształtu gwiazd. A to sprawdzamy funkcją Aspect control. Dlaczego? Ano bo ostrości zmienionej o 20% nie zobaczysz a kształt owalny o 20% powiększonej jednej osi już tak. Poza tym wielokrotnie mi się zdarzyło mieć krzywiznę pola na poziomie 10% i piękne owalne gwiazdki, bo procedura Curvature nie uwzględnia owalizacji.
 10. Czyli nie przełączyłeś się na ST4, tylko zmieniłeś PHD2 na maxima?
 11. PS, Image --> Auto Color i Auto Contrast
 12. I w końcu udało się wyregulować wszystko na pierze tak jak trzeba... jeszcze pewnie da się więcej ale muszę poprawić regulacje AZE na pierze aby była bardziej dokładna dla EQ8 - aktualnie mam lekka partyzantkę Wyniki prowadzenia z dzisiaj - po polar align wykonanym sharpcapem po tym jak wcześniej walczyłem polar driftem w PHD.
 13. Pytanie jakie dioptrie na lewym i prawym oku? Oprawki plastikowe czy metalowe? To pytania z mojej strony, zaś odpowiedź do drugiej części zdania - nie, nie chcesz wiedzieć więcej.
 14. Yesterday
 15. Nie. Jest bardzo mało prawdopodobne, żeby śnieg mógł dostać się do środka. Dlatego ta sekwencja otwierania - zamykania tak wygląda. Śnieg może leżeć tylko na górnej części kopuły - tej otwieranej na początku. Spadnie on na część, która otworzy się jako następna i nie ma nawet znaczenia, że pewnie zsunie się i tak przed jej otwarciem. Dlatego sekwencja otwierania w ten sposób wygląda - tak przypuszczam.
 16. Ciekawe fotki cienia Io z bliska. https://www.missionjuno.swri.edu/junocam/processing
 17. Materiał z 7 czerwca. Po kilku podejściach do obróbki jestem zadowolony. 19x300s. Crop 50%, setup ze stopki.
 18. A cóż to, kupiłeś ED Spirit od SW.? Bardzo podobny flattener.
 19. OK Aż sobie przeglądnąłem. Znalazłem kilka okularów które w nazwie mają FLAT. Tyle w temacie
 20. Wyszedłem z założenia że jest bardzo młody, i dlatego zakłada te chaotyczne wątki.
 21. Też dzisiaj tego doświadczyłem. Wystarczyło poprawić w lunetce z grubsza położenie polarnej. Solved praktycznie od razu.
 22. Z dzisiejszej sesji: na montażu siedzi RC6 + guider (tuba przeważona w lewo), 2x ciężarki. Guid 5 sek, wieje mocno.
 23. Cześć. Nocleg kosztuje 50z za dobę.Możliwe że Kolega Marcin przyjedzie w Sobotę lub Niedzielę z rodziną i swoimi chłopcami.Gdybyś chciał o coś dopytać to dzwoń , tel.604054008. Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 1. Load more activity
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.