Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. To pochwal się Tomek z jakiego to lustra?
 3. Pisałem do Agenta ale nie odpisuje, może faktycznie trochę za szybko założyłem ten temat. Niestety nie zmienia faktu ze taka sytuacja wystąpiła czyli odesłany został mi sprzęt w takim stanie jak opisałem, fakt jest faktem, może to wina kuriera, jeśli nie to Agent powinien się wstydzić i tyle. Poza tym nie widzę tu jakichś oznak zniesławienia, przedstawiłem tylko fakt jaki zastałem po rozpakowaniu przesyłki, ot tyle Co do poniesionych strat to bardziej starty nerwów i czasu lornetke już sam przeczyściłem i skolimowałem, cała była z błota i piachu,a optyka byłą w plamach brudnych palców
 4. Jest dokładnie tak jak napisał wessel. Z tym APO miałem skale 1.36", a teraz będę miał 0.82". Pewnie trochę za dużo jak na nasze warunki. Poza tym czas naświetlania tez był dla mnie ważnym kryterium. Biorąc za przykład to zdjęcie gdzie jako luminacje wykorzystałem 25 klatek po 600s, to w przypadku Newtona robił bym ekspozycje 300s. Mowie tu oczywiście o tej kamerze, bo wśród CCD należy ona do jednych z najczulszych kamer obecnie dostępnych na rynku (na poziomie amatorskim i w rozsądnych pieniądzach, choć to jest oczywiście względne). Udało mi się zrobić kilka klatek testowych nowym zestawem. Dla przykładu pojedyncza klatka 300s galaktyki M101 w słabych warunkach (tylko STF w PI) i 100% crop:
 5. Kolego @cmku, czy dokonałeś wszelkich starań, żeby z Agentem sprawę załatwić polubownie? Czy napisałeś/zadzwoniłeś do niego a on Cię olał? Pamiętaj, że jeśli tego nie zrobiłeś i nie możesz tego udokumentować to możesz być oskarżony za publiczne zniesławienie. To nie jest fajne, tym bardziej, że może być trudne udowodnienie poniesionych strat, a pisanie o konieczności ponownej kolimacji lornetki za 200 pln nie brzmi wiarygodnie. Z drugiej strony taka krytyka drugiej osoby niestety często pada na podatny grunt. Zawsze znajdzie się ktoś kto to podchwyci i nie znając zdania drugiej strony sporu będzie tą osobę piętnował, jak w tym przypadku kolega @Hagen. Nie wiem, czy chcemy, aby nasze forum zajmowało się tego typu sprawami.
 6. Dla osób szukajacych pary pod bino jest i druga sztuka.
 7. Ale rozumiem, że starałeś się z nim skontaktować przed napisaniem tego? Jeśli nie to warto napisać do.Agenta i poczekać na wyjaśnienia.
 8. Nie powiem jest to jakaś opcja (choć wydaje mi się mało realna), czekamy co Agent odpisze
 9. Hej a może kurier?, są tacy co przeglądają paczki, otworzył pobawil się, zapakował jak leci bo stwierdził ze wartość za mała do odsprzedaży?
 10. Today
 11. Cześć. Oczywiście postaram się bez naciągania i kolorowania rzetelnie napisać Wam jak jest w praktyce , czekamy w Krakowie na pogodę i zabieramy Refraktor do Obserwatorium.Opisy na CN piszą że to w praktyce pod względem korekcji AC Equinox 120mm czy ORION EON 120mm , tylko że to 152mm i prawie 70% więcej zebranego światła. Jeżeli tak będzie w praktyce to będę bardzo zadowolony.Często też piszą że korekcja AC jest widocznie lepsza od SW ED APO 150mm , więc chyba też nie "leją wody". Mechanika i ogólne wykończenie , materiały sporo lepsze od SW ED APO 150mm a to już wiem na pewno i Refraktor jest pod tym względem Klasy Premium jak piszą recenzenci na CN , innych mocno stojących Firm budujących Doskonałe Refraktory APO. Refraktor zakupiłem z myślą tylko i wyłącznie o wizualu i jak będzie tak dobry jak go opisują to mi w zupełności wystarczy. Jest to stosunkowo lekki i jeszcze możliwie mobilny Dublet , więc i w góry też go sobie na montażu HEQ5 SW spokojnie wezmę. Waliza też Solidna , tylko ciężka i chyba zamówię na wymiar wyścielaną zasuwaną torbę. Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 12. Cześć. Trochę opisu ze strony sklepu. Proszę Specyfikacja Producenta: Dane techniczne: Typ teleskopu: Apochromat Doublet ED ze szczeliną powietrzną Obiektyw: Doublet ED APO z elementem FPL51 , drugi element to też lantan , nie podano gatunku szkła , myślę (tajemnica handlowa projektu obiektywu Pana Duringa) Kolor: czarny lub biały perłowy z połyskiem , wybrałem białą perłę , pięknie wygląda Materiał rury: aluminium Obejmy czarne CNC z rączką do przenoszenia Refraktora i dovetailem Losmandy Czynna średnica obiektywu: 152 mm Współczynnik ogniskowania: F / 7.9 Ogniskowa: 1200 mm Powłoka: Szerokopasmowy Mulitcoated Rozdzielczość: 0.76 " Wartość limitu: 12,7 mag. Maksymalna użyteczna moc wizualna: 300x Back Focus: 180 mm Focuser: 2.5" Crayford i wałek zębaty z mikroogniskowaniem 1:10 , pracuje bardzo podobnie w sumie idealnie jak nasze Baader Steel Track i Starlight które posiadamy w innych sprzętach Połączenie z okularem: M68, 2” i 1,25” Szukacz: brak w zestawie , kupiłem z prostym szukaczem 50mm i przykręconą do wyciągu stopką pod szukacz Średnica rury: 156 mm Długość podczas obserwacji: 1220 mm Długość transportu: 1020 mm Średnica Odrośnika chowanego na czas transportu w walizce: 186 mm Waga rury: 23,6 funta wraz z tubingiem i 3" jaskółczy ogon, 18,6 funta rurka bez czapek Waga Kufra: 26,4 funta Całkowita waga: 55,66 Adapter do okularu: 2” i 1,25” Twist Lock Waga OTA z obejmami i dovetailem Losmandy około 11kg z jakimś tam oczywiście mniejszym błędem "plus-minus" po zważeniu na wadze łazienkowej. W Wyciągu mocowanie złączki kątowej 2" i okularów Twist Lock , bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie.Nawet zaślepka 1,25" w wyciągu to nie plastik tylko fachowo wykonana czarna z alu. Zakręcamy i popuszczamy trzema co 120* wystającymi "wałkami" , dużo lepiej się to sprawdza niż kręcenie pierścieniem i jest praktyczniejsze i łatwiejsze w obsłudze wymiany akcesoriów.Oczywiście wyciąg rotowany i praktycznie zero luzów czy jakichś kołysań podczas rotacji.Wyciąg pracuje doskonale coś jak nasz Baader Steel Track i Starlight , które posiadamy w innych sprzętach. Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 13. Cześć. Waży bez szukacza i kątówki 10,7kg z obejmami i dovetailem Losmandy.Będzie wisiało w naszym Obserwatorium Roll Off 10km na wschód od Krakowa na montażu Celestron CGEM.W porównaniu do innych Trypletów 6" , jest stosunkowo lekki. A w domku spokojnie na balkonie na SW HEQ5 do wizuala , teraz wisi na nim mój Mak Intesa 8" , F10 , DE LUX.Ale czekam na pogodę i od razu pierwsze światło z domu.Podkręciłem w oryginalne otwory od Losmandy pełnego dovetaila typu Vixen i mogę już posadzić Refraktor na montażu SW HEQ5 , który ma nośność około 16kg. Pozdrawiam Krzysztof.:-)
 14. Na przyszlosc radze godzic sie na ewentyalny zwrot pieniedzy po zwrocie sprzetu, wtedy jak sprzet wraca mozna zweryfikowac jego stan i odeslac kase lub nie.
 15. Nie mnie oceniać, ale lornetka to mała rzecz. Trudno przeoczyć brud i brak pokrowca :p
 16. Można zapomnieć. Ja sprzedawałem montaż EQ z odbiorem osobistym, gdzie dowiozłem go kawałek rowerem (bagażnik, plecak) do kupującego i zapomniałem mu dać pręt przeciwwagi i pokręteł. Można ? Można
 17. Przypadek?:) Wysyłasz komuś sprzęt z zamkniętymi oczami?:)
 18. Ja znowu kupiłem od "Agenta" nasadkę dielektryczną WO 1,25 i przyszła w oryginalnym pudełko i w nienagannym stanie za sporo mniej niż połowę ceny nowej..... wniosek? Wątpię, żeby zrobił to umyślnie, raczej kwestia przypadku jednak masz rację, każdy przypadek powinno się zgłosić Sam miałem zwróconą uwagę, że okular wysłałem bez dolnej zatyczki a nie było o tym w ogłoszeniu trzeba płacić za błędy.
 19. Aktualizacja ceny: 350 zł za ten świetny okular.
 20. Chcę powrócic do zaczętego i już dawno niekontynuowanego zajęcia jakim jest astrofoto.

  Drobna przymiarka w zimowym Orionie po którym tylko wspomnienie pozostało.

   

  integration_stack_finalny_obraz_ABE po PS i Deconowolucion 27.03.2019.jpg

 21. Już ją wyczyściłem i skolimowałem, bo mam na nią kolejnych chętnych na kupno i zaraz ją wysyłam Też myślałem że to poważna osoba patrząc po "doświadczeniu" na forum, ale jak widać się myliłem. Straciłem już ochotę na wyjaśnianie czy odzyskiwanie tego futerału itd, nie mam już na to nerwów ani czasu. Wystawiłem lornetkę za 200 zł, w tej chwili koszty samych przesyłek i przelewów wyniosą praktycznie połowę ceny jej zakupu (gdzie tu sens) Opisałem jaka sytuacja mnie spotkała i poprostu trzeba nie wysyłać nikomu nic na "testy" i tyle, taka nauczka dla mnie na przyszłość, plus polecam podchodzić do sprzedaży "Agentowi" z zachowaniem "szczególnej ostrożności"
 22. Z potrzeby zrelaksowania się. Na pełnym spontanie.
 23. To chyba nie najlepsze miejsce, ale ten wyciąg w wersji fabrycznej ma wysuw 25 mm. Od spodu jest jedna śruba, która trochę dokręcona powoduje zmniejszenie wysuwu do 15-17 mm, normalnie służy do blokowania wyciągu. Musi być całkiem luźna: Miałem taki wyciąg.
 24. Co na to oskarżony ? Możesz przestawić jego wersję? Jednostronne przedstawienie tematu nie jest sprawiedliwe
 1. Load more activity
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.