Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Edek sprzedany. Dziękuję. Temat do zamknięcia.
 3. Today
 4. Obrazek z wczorajszego wieczoru: Koniunkcja Wenus i Księżyca, w dziurze miedzy chmu(r)wami nad RZ. Fot. ze statywu bez prowadzenia Canon EOS 100D Obiektyw 100 mm,
 5. Kolega sugeruje zejście do podziemia... Detektor neutrin i fal grawitacyjnych.
 6. Obrazek z wczorajszego wieczoru: Koniunkcja Wenus i Księżyca, w dziurze miedzy chmu(r)wami nad RZ. Fot. ze statywu bez prowadzeniaCanon EOS 100D Obiektyw 100 mm,
 7. Nie mam pojęcia jak to jest rozwiązane, ale słusznie się domyślasz, że nie ma czegoś takiego jak "samo się dostosowuje". Napięcie musi być ustawione odpowiednie. Laptopy nie mają żadnej tolerancji, na 12V nic nie zrobią. Te 12V 2A to bieda, ale jest to złącze rozruchowe pod ten gruby kabel, które ma dużą obciążalność. Tylko pytanie czy ono może być cały czas włączone.
 8. Znowu żeś, Nikoś pięknie mówił! Potrafisz, kurna, w człowieku wzruszenie wzbudzić. Że ty kurna nie poszłeś na księdza...
 9. Dzwonilem do sprzedawcy, zeby zapytac jak moge sterowac napieciem na wyjsciu power bank, bo wg opisu ma "12V 2A; 16V 3,5A; 19V 3,5A", myslalem, ze jest jakis przelacznik, a sprzedwca mowi, ze nie ma, ze to sie samo dostosowywuje. Nie byl w stanie mi wytulaczyc jak power bank ma sie domyslec, ze moj montaz ma byc zasilany 12V, przeciez jak dostanie 19V to moze go ubic. Czy dobrze rozumuje? Z drugiej strony wg. producenta power bank moze sluzyc do zasilania laptopow, czyzby laptopy mialy az tak duza tolerancje napiecia, ze im nie robi roznicy czy maja 12V czy 19V? Przeciez zasilacze do nich maja konkretne parametry, jeden 12V inny 19V...Pogubilem sie :-)
 10. Masz jakieś fotki "nocne" zrobione tym obiektywem?
 11. Ponieważ zafundowalem sobie canona modyfikowanego, którym chcę focić albo szerokie kadry, albo w głównym ognisku refraktora - ten Samyang jest mi już zbyteczny . Tym bardziej, że do dziennych fotek mam Sony Nex 5N i obiektywy 18 -55 i 55-210 mm , które pokrywają okazyjne dzienne focenie . Stan idealny, żadne zadrapania czy zabrudzenia, obie zaślepki, bardzo zachowałe oryginalne pudełko . Bagnet SONY E ! Dokładnie taki : https://fotoforma.pl/samyang-85mm-f-1-4-as-if-umc-sony-e Cena 700.- zł + poczta Fotki :
 12. To już zależy tylko od Ciebie czy chcesz ryzykować wysyłkę.
 13. No i zauważyłem też że nie wiele jest ich na Internecie A co znajdę jakiegoś lepszego to zaraz widzę napis sprzedane.
 14. Czyli nie kupować tego co podałem w linku tylko czekać aż pojawi się inny bliżej mnie?
 15. http://indexhamal.pl/astrofotografia/Kolimacja_teleskopu.htm Na początku to bez znaczenia czy ten microfocuser jest czy nie. A jak już tak bardzo chcesz GSO to poczekaj, na pewno w okolicy się znajdzie. Flex trzyma bardzo dobrze kolimację.
 16. Moim zdaniem pełna tuba lepsza. Mniej certolenia z kolimacją.
 17. Zaraz spróbuję wrzucić. Mój internet nie jest najszybszy, więc wrzucę z 10-20 klatek i porównamy ze stackiem z DSSa.
 18. Jak zrobić kolimator? A przecież w gso jest microfosucer a w sw nie ma.
 19. Aha, mój bład Niemniej zasady obliczeń pozostają te same - jedynie powerbank/akumulator będzie dużo mniejszy...
 20. Chcesz robić klatki 300s bez guidingu? Jaka ogniskowa? Jeśli nie, to ustawienie bieguna nie musi być wcale takie dokładne, guiding zrobi resztę.
 21. Ale to się tyczy przypadku z pierwszego postu, a teraz pojawiła się nowa osoba z mniejszymi potrzebami
 22. Kolimator robisz sam za darmo. Czy GSO czy SW to bez większego znaczenia.
 1. Load more activity
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.