Jump to content

Leaderboard

 1. dobrychemik

  dobrychemik

  Społeczność Astropolis


  • Points

   23

  • Posts

   3140


 2. Adam_Jesion

  Adam_Jesion

  Właściciel


  • Points

   22

  • Posts

   22384


 3. tex88

  tex88

  Społeczność Astropolis


  • Points

   21

  • Posts

   364


 4. Szymek_O

  Szymek_O

  Społeczność Astropolis


  • Points

   19

  • Posts

   1727


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 09/20/21 in Status Updates

 1. Pierwsze światło za mną RC12 + qhy163m bin3 10x180s Jeszcze na clampingringu w wyciągu, bez kolimacji, tuba wyciągnięta z pudła i powieszona na montażu Jest mega obiecująco
  16 points
 2. 15 points
 3. Statusy pełnią coraz ważniejszą rolę w społeczności Astropolis (co potwierdzają dane), więc dzisiaj dałem im więcej miejsca na głównej stronie (dla rozdzielczości większych niż 1280px). Dobrze/źle?
  13 points
 4. Mój mały księżycowy progresik 2021 vs 2018
  12 points
 5. Na wyższe ceny prądu jest proste remedium, nie świecić w nocy, może to jakaś szansa?
  11 points
 6. Taki rodzynek się mi trafił podczas ostatniej sesji:
  11 points
 7. Założyłem konto na CN. Idę z kagankiem oświaty
  10 points
 8. Coś dla astro-łasuchów
  10 points
 9. I takie połączenie mi się podoba - Uniwersał + porządne CCD
  10 points
 10. No i możemy podziwiać najnowsze odkrycie Marcela i jego spółki. 150h materiału. Publiczny post na FB: https://www.facebook.com/xavier.stnr/posts/10223865274532990?__cft__[0]=AZXjovrwWeEBFjqPfvLisfU9crZL8CIEKWvNXMpabqDXJ8QQtoO44yhU00cBMNLCBtVBrXW8GsMJ4jD1Pqor6UO5ChkSicjTS3X8Vhl6MEY2Bfx_jvStggWI0sV7h5FwR4E&__tn__=%2CO%2CP-R Zestaw 3 Epsilonów: Położenie mgławicy:
  8 points
 11. 67P/Czuriumow-Gierasimienko przy M1. Nieźle zasuwa po niebie
  8 points
 12. Znalazłem najlepszą farbę do naszych obserwatoriów. Trzeba to zrobić
  8 points
 13. Pozytywna historia: Dostałem okular Orion Volcano Top Ortho 9mm w prezencie. Na Astromaniaku trafiłem na szalenie uprzejmego użytkownika- edek. Chciałem kupić Baader Ortho 10 ale się spóźniłem. Zaproponował University Optics Ortho HD 12 za bardzo rozsądną cenę, więc wziąłem bez gadania- super okazja. W paczce znalazłem jeszcze Oriona Ortho 9mm. Zapytałem czy to nie pomyłka- odpowiedział, że to dlatego, że się nie targowałem i życzył udanych obserwacji. W związku z tym, że wczoraj odebrałem te dwa szkiełka i kwadruplet TS 65Q to leje od wczesnego poranka i spodziewam się trąby powietrznej.
  8 points
 14. 7 points
 15. Marcel Drechsler poinformował na Faceboooku , że wraz ze swoim zespołem (Xavier Strottner, Andreas Zirke i Dana Patchick) ujawnią za kilka dni ich największe odkrycie. Ma być grubo. "In wenigen Tagen enthüllen wir die neuste kosmische Entdeckung unseres Teams. Ich verrate nur so viel, es wird im wahrsten Sinne des Wortes gigantisch! Freut Euch auf den TITAN NEBEL!"
  6 points
 16. Szedłem sobie dzisiaj patrząc smutno na paskudne, ciężkie chmury. Nagle podszedł mnie bezdomny i podarował kilkanaście filtrów (m.in. Chroma i Antlia) mówiąc, że wyglądam na bardziej potrzebującego niż on. Polecił mi je sprzedać za połowę ceny i szybko oddalił się w nieznanym kierunku. I co ja teraz mam zrobić z tymi wszystkimi filtrami? Ktoś chętny?
  6 points
 17. Powiem Wam, że mam takie oto doświadczenia z obsługą klienta: iOptron - szybka i uprzejma, ale facet nie ma pojęcia o produkcie i zagadnieniach technicznych, poza banałami nie jest w stanie pomóc Celestron - zero zainteresowania, ochrona ich interesów i szczątkowe informacje, choć zaoferowali jakieś wsparcie proponując wysłanie telepa do nich do sprawdzenia. Nie skorzystałem , bo wysłanie tego do UK było bardzo drogie, a prawdopodobieństwo poprawy znikome. I teraz Baader - firma która kłamie i bezczelnie oszukuje klienta, waląc tak ordynarną ściemę, że uszy bolą. Totalne wyjebongo na poważny problem i zerowe zainteresowanie zaoferowaniem jakiegokolwiek merytorycznego dyskursu czy rozwiązania. Z tego wszystkiego najlepiej do tej pory gada mi się z Chińczykami. P.S> i jeszcze ASA - uważne zainteresowanie, poświęcają dużo czasu i bezpośredniego kontaktu, mocno chaotyczne działania przypominające pracę garażową, ale bardzo dobre w rezultacie.
  6 points
 18. nie wiem czy to juz sie przewineło, ale szukajac info o Espiricie 150tce natrafilem na te fote: i powiem wam, ze Apo 6" o metrowej ogniskowej robiący za szukacz, to jest jednak brain blower.
  5 points
 19. Efekt uboczny robienia porządnego masterdarka - najprawdopodobniej promieniowanie, w tym również kosmiczne. 250x10min dark. Zestackowane na dwa sposoby: bez odrzucania pixeli i w funkcji maximum oraz normalnie z odrzucaniem pixeli i w funkcji wartości średniej. Od maximum została odjęta wartość średnia, na obrazie jest to co zostało po rozciągnięciu. Sx694 przy -20C. Aż kusi postawić jakąś kamerę obok kilograma soli potasu, albo elektrod thorowanych, i zobaczyć czy będzie zauważalna różnica
  5 points
 20. Palimy mgławice Askar acl200 ASI2400 L-eXtreme 600s
  5 points
 21. To może i ja spróbuję nieco "szerzej"? Tylko nie wiem kiedy to przetestuje - chyba w 2022 (Samyang 135 mm f2.0 + Nikon D610 + ZWO Mini Guide Scope i obejmy od astrojolo).
  5 points
 22. Gratulacje! Być na short liście w konkursie Astronomy Photographer of the Year to jest coś!
  4 points
 23. Uwaga bardzo jasny bolid. Godzina obserwacji 5.35, kierunek wschodni/południowo wschodni, widziany z Dąbrowy Tarnowskiej. Zbieralem właśnie sprzęt i spadł przed moimi oczami rozjaśniając i tak już jasne poranne niebo, zostawił bialo-zielony ślad, a smuga utrzymywała się około 10s. To chyba na pocieszenie w związku z moim wcześniejszym statusem
  4 points
 24. FB nie działa. Jak żyć? ...
  4 points
 25. Neptun - teleskop Kecka
  4 points
 26. 4 points
 27. Widzieliście taki wynalazek?
  4 points
 28. Schmidt-Cassegrain, który mieści się w dłoni
  3 points
 29. 3 points
 30. ALE NIEBO! Aż sam sobie zazdroszę!
  3 points
 31. Rozumiem widefield, ale wbić się w środek kadru 0.33"/px...Lecę nadać totka ;P....
  3 points
 32. i tak, i nie! https://www.youtube.com/post/UgzfxHnE6XmP1nLa-E94AaABCQ
  3 points
 33. gwiezdne wojny lekarstwem na ADHD!
  3 points
 34. Jak się sprawdza halo na gwiazdach? Poważnie pytam, bo testuję właśnie na jasnej gwieździe Baadera 4 nm OIII i za cholerę nie potrafię go uzyskać. Wszyscy mają. Ja też chcę
  3 points
 35. Nowy dwupasmowy filtr Antlia ALP-T został bardzo fajnie wyceniony. Jeśli cena się utrzyma, to chyba sobie na niego pozwolę. Pal licho VAT i cło...
  3 points
 36. testuje nowe filtry, O3 znana historia, a teraz Ha - kurczę ale piękne sprawa takie 3.5nm ! Nieporównywalna jakość gwiazd, szpile.
  3 points
 37. Dzisiejszy APOD to błąd optyki czy rzeczywiście ona tak wygląda ?
  3 points
 38. ale na szczęście istnieje rozwiązanie - można komentować statusy pisząc nowe statusy i wtedy błąd się nie pojawia!
  3 points
 39. H-alfa 1 nm - dla tych co lubią mocne kontrasty
  3 points
 40. Mało istotna ciekawostka statystyczna: wczoraj wjechał tegoroczny rekord dziennej ilości wpisów
  2 points
 41. Cały weekned poświęcony na totalny remont/hypertuning montażu. Naprawa dwóch gwintów helicoilami, obliczenia grubości nowych teflonowych przekładek, łożyska hybrydowe (ceramiczne kulki) w osiach ślimaków, wykrycie defektu w osi DEC (ślimacznica ocierała o obudowę)=> działania papierem ściernym, smary geoptika, wstępne regulacje napięcia łożysk w osiach. Na dziś koniec, potem regulacje odległości międzyzębnych w przekładniach. Już teraz obie osie dużo lepiej się ruszają (zwłaszcza DEC), ale prawda wyjdzie dopiero na próbach pod gwiazdami.
  2 points
 42. Poniżej porównanie dwóch klatek 600s z zastosowaniem filtra L'extreme. Ta z lewej przy wyłączonej lampie ulicznej, ta z prawej przy świecącej lampie (oczywiście zdjęcia wykonywane w zacienieniu od lamp ulicznych). JChodzi mi po głowie akt wandalizmu
  2 points
 43. Nienadzorowane sesje są fajne, o ile wiatr nie wrzuci do obiektywu wielkiego liścia z drzewa. Cała sesja do kosza
  2 points
 44. jademy na dwie fajerki zaczęło mnie nurtować dlaczego by trzeciego zestawu nie skombinować.. telep już jest..
  2 points
 45. Zmaganie z chińską myślą techniczną... Napisałem komunikację po RS232 z pilotem synscan, nawet żwawo szło. Trzeba było tylko zrobić aktualizację firmware przez bugi. Na koniec zostawiłem sobie przeliczanie współrzędnych, czyli najważniejsze. I odkryłem, że nie da się platesolvem zrobić alignacji, czyli tego, po co pisałem ten soft Tzn. można wysłać tzw. sync command, i nawet według tego działa GOTO. No tylko nie zmienia pozycji montażu. Patrząc na pilocie - jest stara, pobierając przez RS232 - tak samo. MAGICZNIE SIĘ ZAPAMIĘTUJE w miejscu o którym nie mamy pojęcia. Albo kolejny bug Wpinając się po USB bezpośrednio w montaż, protokół oczywiście jest inny i fatalnie udokumentowany. Moduł PyIndi jest koszmarny i nie działa. ASCOM na linuksa nie ma. Pozostała kapitulacja i powrót do testowania ekos/kstars + eqmod. A skrypt do komunikacji z synscan na półkę... Na otarcie łez działa połączenie skysafari do indi.
  2 points
 46. Gdzie się podziały kolory?
  2 points
 47. Niektórzy chcieliby, aby okazało się, że moje pomiary OIII zawyżają długości fali, a inni wolą zakładać, że wyniki są zaniżone. Zdajecie sobie sprawę, że nie sposób pogodzić Waszych nadziei? Tak czy siak z filtrami OIII częściej są problemy niż z jakimikolwiek innymi.
  2 points
 48. No i są pierwsze dwa odcinki Fundacji. Wniosek na szybko: według Apple Kopernik byłaby kobietą.
  2 points
 49. Czy Admin mógłby poprawić działanie statusów. Teraz gdy kliknę na np "15 odpowiedzi" pokazuje mi się następne okienko i gdy klikam na "Pokaż poprzednie komentarze" zamiast zostać w tym samym oknie przenosi mnie do nowego, gdzie znów ukryta jest większość komentarzy. Czy wcześniej też tak było ?
  2 points
 50. Pojawił się nowy RedCat https://www.galuxe.com.tw/products/william-optics-redcat-71-apo-中紅貓天文望遠鏡
  2 points
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.