Jump to content

Benji

Społeczność Astropolis
 • Posts

  464
 • Joined

 • Last visited

About Benji

 • Birthday 12/09/1974

Retained

 • Member Tittle
  Benji

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Rydułtowy
 • Sprzęt astronomiczny
  Pentax K100D Super. Pentax K5.

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  gg 910456

Recent Profile Visitors

971 profile views

Benji's Achievements

149

Reputation

 1. W 2019 w maju byłem na Helu i mam to od drugiej strony:
 2. Tak myślałem że za Lubomirem to Nowa Huta, natomiast za Bukowińskim Wierchem byłem pewny że to EC Skawina. Jednak dalej mi to coś nie pasuje. Pomierzyłem odległości między tymi zakładami. Z Jaworzna do Łagiszy jest 16.5 km. a do Huty Katowice tylko 17km. na fotce wygląda że jest dalej w stosunku do Łagiszy. Huta Katowice tu trochę miesza wg mnie. Może bardziej wiarygodna będzie tu Koksownia Przyjaźń? Te zakłady leżą prawie w jednej linii. Na fotce ten ciemny dym jest chyba bardziej na północ.
 3. Dziękuję kolegom za pomoc, pofrunąłem z tym Bełchatowem raczej. Przeglądając fotki z tego wypadu, znalazłem jeszcze dwie z obłokami kondensacyjnymi. To za Lubomirem dymi, ale już nie piszę co wg mnie to jest oraz wspomniany przez Czarnego Bukowiński Wierch
 4. Więc możliwe że to będzie coś bliżej. Może Huta Częstochowa. Huta Katowice powinna raczej dymić bardziej w lewo. Wrzucam panoramkę w prawą stronę . mam nadzieję że dobrze opisałem.
 5. Właśnie to jest to że nie pamiętam dokładnie z jakiego punktu fotka była robiona, a gps w aparacie nie było. Twoją słuszność stanowi fakt że obłoki kondensacyjne elektrowni są z reguły białe, a ten na końcu jest raczej czarny czyli, huta. Jednak bliskość masztu na Gubałówce może sugerować że Beskid ?? o ile to coś zmienia. Po za tym na prawo powinno dymić coś z Krakowa, a tam nic.
 6. Witam. Przeglądając jakiś czas temu fotki z listopada 2011 znalazłem coś dalekiego. Zamierzałem wejść na Świnicę, fotka powstała gdzieś z okolic Skrajnej i Pośredniej Turni, możliwe że pomiędzy;) Obłoki kondensacyjne elektrowni Bełchatów - 232km. Robiłem wtedy jeszcze w jpg i używałem starej Cosiny 100-300mm, a jak się później w testach okazało lepszy Tamron 70-300mm leżał w domu;) pozdrawiam.
 7. Witam . Spacerując ostatnio po Mysłowicach zauważyłem że w elektrowni Jaworzno 3 budują ogromną chłodnię kominową. Wg. tego co w sieci piszą to ma 180m. Więc mamy nowy punkt industrialowy pozdrawiam.
 8. Witam. W zeszłym roku znalazłem takie coś w sieci : http://www.gk24.pl/wiadomosci/kolobrzeg/a/wieza-w-malechowie-pod-ustroniem-morskim-z-widokiem-na-bornholm,10530528/ Po wypoczynku w Ustroniu Morskim. Przeszukałem fotki z wakacji i znalazłem tylko takie coś To z wieży widokowej Hortulus (20m.) http://www.ogrody-labirynt.com.pl/wieza-widokowa.html a później w sieci to: http://www.ustronie-forum.pl/inwestycje-na-terenie-gminy/sky-park-w-kukince/ http://www.grant.info.pl/sky-park/ Nie wiem co o tym sądzić, ale raczej to niemożliwe z tym Bornholmem.
 9. Podejrzewam że rozdzielczość szkła teleskopu musi być wyższa niż w obiektywie. Więcej takich prac w przyszłości życzę tobie. A teraz coś z innej beczki. Przeglądając fotki z wieży ciśnień w Niewiadomiu k. Rybnika natknołem się na ciekawy zarys. Jest to górna stacja kolejki linowej pod Velkym Krivanem w Małej Fatrze. Swoją drogą ciekawe jakby to wyglądało z teleskopu Siwołysego?
 10. @Siwiwłosy - Dobra robota. Fajnie na końcu porównanie obiektywu z teleskopem. Chociaż pewnie zastosowałeś tu cropy (sonnar). Można wiedzieć jakim aparatem było pstrykane? I jeszcze pytanko: Czemu panoramy focisz pionową orientacją?
 11. @Loopp - Dzięki, ale tego dnia były wyjątkowe warunki i każdy sprzęcior z min 10x zoomu dałby rewelacyjne fotki. Tego dnia użyłem Sigmy 150 - 500 1:5 - 6.3 tradycyjnie z Pentaxem K5 no i obiektywem kitowym. Co do publikacji na DO , to oczywiście wybiorę i podrzucę jakieś foty, martwią mnie tylko te refleksy na szybach, a szczególnie na panoramach je widać.
 12. @Loopp - Potwierdzam, zrobiłem ponad 400 fotek, oto niektóre panoramy: Beskid Śląsko Morawski KWK Rydułtowy i Biskupia Kopa Skrzyczne Mala Fatra Grzesiek, Dzięki .Działa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.