Jump to content

Benji

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  458
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

141 Good

About Benji

 • Rank
  Benji
 • Birthday 12/09/1974

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Rydułtowy
 • Sprzęt astronomiczny
  Pentax K100D Super. Pentax K5.

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  gg 910456

Recent Profile Visitors

534 profile views
 1. Witam . Spacerując ostatnio po Mysłowicach zauważyłem że w elektrowni Jaworzno 3 budują ogromną chłodnię kominową. Wg. tego co w sieci piszą to ma 180m. Więc mamy nowy punkt industrialowy pozdrawiam.
 2. Witam. W zeszłym roku znalazłem takie coś w sieci : http://www.gk24.pl/wiadomosci/kolobrzeg/a/wieza-w-malechowie-pod-ustroniem-morskim-z-widokiem-na-bornholm,10530528/ Po wypoczynku w Ustroniu Morskim. Przeszukałem fotki z wakacji i znalazłem tylko takie coś To z wieży widokowej Hortulus (20m.) http://www.ogrody-labirynt.com.pl/wieza-widokowa.html a później w sieci to: http://www.ustronie-forum.pl/inwestycje-na-terenie-gminy/sky-park-w-kukince/ http://www.grant.info.pl/sky-park/ Nie wiem co o tym sądzić, ale raczej to niemożliwe z tym Bornholmem.
 3. Podejrzewam że rozdzielczość szkła teleskopu musi być wyższa niż w obiektywie. Więcej takich prac w przyszłości życzę tobie. A teraz coś z innej beczki. Przeglądając fotki z wieży ciśnień w Niewiadomiu k. Rybnika natknołem się na ciekawy zarys. Jest to górna stacja kolejki linowej pod Velkym Krivanem w Małej Fatrze. Swoją drogą ciekawe jakby to wyglądało z teleskopu Siwołysego?
 4. @Siwiwłosy - Dobra robota. Fajnie na końcu porównanie obiektywu z teleskopem. Chociaż pewnie zastosowałeś tu cropy (sonnar). Można wiedzieć jakim aparatem było pstrykane? I jeszcze pytanko: Czemu panoramy focisz pionową orientacją?
 5. @Loopp - Dzięki, ale tego dnia były wyjątkowe warunki i każdy sprzęcior z min 10x zoomu dałby rewelacyjne fotki. Tego dnia użyłem Sigmy 150 - 500 1:5 - 6.3 tradycyjnie z Pentaxem K5 no i obiektywem kitowym. Co do publikacji na DO , to oczywiście wybiorę i podrzucę jakieś foty, martwią mnie tylko te refleksy na szybach, a szczególnie na panoramach je widać.
 6. @Loopp - Potwierdzam, zrobiłem ponad 400 fotek, oto niektóre panoramy: Beskid Śląsko Morawski KWK Rydułtowy i Biskupia Kopa Skrzyczne Mala Fatra Grzesiek, Dzięki .Działa.
 7. Witam 29 marca (urodziny Vangelisa(to mój mentor)) Nad Śląskiem tak mocno wiało, że widoczność spokojnie przekraczała 100 km. W dzielnicy Rybnika - Niewiadom stoi 46 metrowa wieża ciśnień. Za 5 zł można wejść i pstrykać dookoła. Jedyny minus to nie zawsze czyste szyby i częste refleksy. Wieża stoi na terenie byłej KWK Ignacy - Osoby jeżdżące po industriadach pewnie się orientują. https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewiadom poniżej link z Panoramio, bo dodawanie fotek na forum u mnie za chiny nie działa. http://www.panoramio.com/photo/129206683
 8. Gdyby w miejscu księżyca wstawić inną planetę:
 9. Karvina , Cieszyn i Huta Trinec w Czechach z Szarloty.
 10. Kiedyś nim fociłem , nie jest źle , ale jest też delikatne mydełko. W tej klasie cenowej nic lepszego nie widziałem. Na pewno ma lepsze 500mm niż najtańszy Tamron 70 - 300 300mm. Starsze Pentacony 500 są pewnie lepsze optycznie, ale jest co dźwigać. Największym plusem Beroflexa jest jego waga i wykonanie. Jest lekki i wykonany z metalu, a jak znajdziesz fajnie(mocno) oświetlony obiekt to i fotka będzie git. Ja pstrykałem nim z ręki (stabilizacja w korpusie) . wyciągnięte
 11. Pisaliśmy już tu o tym projekcie . Fajnie że powstanie . Ale wg mnie jesteśmy 20 lat za Czechami
 12. Super. Ślęża ma industrialny potencjał. Ja tam byłem pod koniec września. Na chwilkę zrobiło się okienko. Można wiedzieć z jakiego miejsca były robione fotki?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.