Jump to content

PawelBe

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1079
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by PawelBe

 1. Ja już w domu. Cóż mogę powiedzieć. Było MEGA! - Dobra pogoda / Check - Piekne widoki / Check - Długie rozmowy w ciągu dnia i w nocy / Check - Obserwacje / Check - Super ognisko i koncert Agatki / Check - Świetni ludzie / Check Cóż chcieć więcej. Dzieki Wam wszystkim za świetną atmosferę! Do zobaczenia na następnym zlocie. @Lukasz83 - Twoje piwo homemade - pierwsza klasa. I kilka fotek dla nieobecnych jak było.
 2. Każdy ma kometę, mam i ja. Samyang 85mm / 5sek Samyang 14mm / 7 sek
 3. Witam. Sprzedam filtry słoneczne. Solar Continuum - 1,25" - 170 zł (plus przesyłka 20zł) Oprawa na filtr mylarowy 8" wraz z filtrami ND5 i ND3,8 (oprawa pasowała na Celestrona C8N) - 160 (plus przesyłka 20zł) Za całość - 310 zł plus przesyłka
 4. Morth. Napisałeś, że czasem Ci się pojawia. Dobrze rozumiem, że raz tak jest, a innym razem nie? U mnie wcześniej ten dziwny efekt nie występował. No właśnie tutaj był pełny manual, ustawienia manualne na Canonie, a obiektyw to manual Samyang 14mm, f.2.8, ale dziękuje za link, chętnie oglądnę. PS. Tak się jeszcze zastanawiam, czy możliwe jest, żeby światła samochodu oddalonego o około 100m (awaryjne, przy otwieraniu samochodu co jakiś czas) mogły by spowodować coś takiego.
 5. Witajcie. Czy macie jakiś pomysł na to, dlaczego w poniższym filmie są skoki jasności. Wszystko robione na ustawieniach manualnych. 30 sek, f.28, - łączna ilość klatek 273 Canon 6dMII / Samyang 12mm, f 2.8 / Obróbka w Lightroom CC, obrobiona jedna klatka i skopiowane ustawienia dla wszystkich. Film złożony w Adobe Premiere - Import -> Sekwencja zdjeć i render. W Premiere nie było totalnie nic ruszane.
 6. Krótki kadr z filmu, który jest w trakcie montażu. Sam jestem ciekawy ostatecznego efektu
 7. Dziękuje Wam wszystkim jak i każdemu z osobna za udział w kolejnym zlocie, było dużo nowych zlotowiczów i spora część tzw. "Starej Gwardii". Pomimo tego, że pogoda pokazała kto tak naprawdę rządzi, to zlot uważam za udany (no dobra, tak w 90% - bo jednak nie było żylety przez 4 dni). A dla czego udany? Tyle nowej wiedzy, nowych znajomości, świetnie spędzonego czasu, bólu przepony ze śmiechu ......... można długo wymieniać. Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom kolejnego konkursu: Koło wiedzy astronomicznej. Momentami trzeba było wykazać się nie lada wiedzą. Gratuluje. W drugim dniu w równoległym wszechświecie odbył się konkurs wiedzy NIE astronomicznej. No i muszę tutaj przyznać, że walka była zacięta i konsekwentnie każdy z uczestników bardzo często mówił, że nie zna odpowiedzi. Prymusi! PS. Poniżej wrzucam w całości regulamin głównego konkursu:
 8. Dziś niestety bardzo mgliście. Ale za to mamy fajne prelekcje. W tym momencie Łukasz opowiada o Słońcu / Ha / Sprzęcie
 9. Kolimator firmy "DANGER" I kilka innych fotek, na szybko:
 10. Kieruj się tutaj: https://goo.gl/maps/PfqEkqGeaZBdrL7x9
 11. Mała informacja organizacyjna i prośba do zlotowiczów. Jeśli jeszcze nie spakowaliście wszystkiego, to proszę, weźcie ze sobą klapki/papucie/trzewiki/sandały etc. tak żeby w budynku nie chodzić w butach. Na zewnątrz w ciągu dnia jest ciepło i cały śnieg i brud roznosilibyśmy wszędzie. Dziękujemy
 12. Na chwilę obecną jest nas mała grupka ~8 osób, czekamy na wszystkich piątkowych zlotowiczów. PS. Jest super
 13. Ufff. Wszystko odebrane na pakiet startowy, jeszcze małe dopieszczenia i od jutra czekamy na Was. W pakiecie startowym znajdziecie: Kubki bufy/kominy oraz kilka innych drobnych gratisów
 14. 1. Pokoje będą otwarte (na pewno na pierwszą noc), 2. Z tego co pamietam to tylko dwa pokoje mają wspólną łazienkę, 3. Kuchnia i jadalnia dostepna 24/7 4. Na miejscu nie jest prowadzona bufet/stołówka. Przygotowywane jest dla nas zamówione jedzenie 5. Tutaj @Bodi Ci odpowie, nie chciałbym coś źle napisać 6. Będziemy mieć ze sobą rolke kabla, ktoś pisał że też zabiera. Ale warto ze sobą wziąc listwy, etc. PS. Jeśli coś jest jeszcze nie jasne to piszcie śmiało.
 15. A przez Gorlice będziesz jechał? Jeśli tak to o której będziesz w Gorlicach, bo może była by opcja żebym Cię wziął. Z tym, że ja z Gorlic najpóźniej o 12 wyjeżdżam. Dodatkowa informacja: Obecne warunki w Farfurni.
 16. Spieszymy się wraz ze wspaniałą informacją. Do naszych sponsorów w konkursie wiedzy o astronomii dołączył sklep Astroshop. Nagrodami ufundowanymi przez Astroshop, będą: Za miejsce I - montaż Omegon Minitrack LX3 https://www.astroshop.pl/uchwyty-do-kamer/omegon-montaz-mini-track-lx3-set/p,62037 Za miejsce II - karta podarunkowa o wartości 100,00 EUR https://www.astroshop.pl/kupony-na-zakupy/talon-astroshop-o-wartosci-100-euro/p,8002 Za miejsce III - karta podarunkowa o wartości 50,00 EUR https://www.astroshop.pl/kupony-na-zakupy/talon-astroshop-o-wartosci-50-euro/p,8001 Ogromnie dziękujemy.
 17. Co roku mieliśmy hasło zlotu. My się zimy nie boimy. Wyszło na to, że zima boi się nas. 10 lat temu tak było na II zimowym zlocie w Radocynie. Ale to były piękne zimy. Kto pamięta ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.