Jump to content

PawelBe

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,041
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PawelBe

 1. 6D + Samyang 14mm 2.8 155 klatek x 45sek Niezwykle gorąca noc. Beskid Niski, Zalew Klimkówka
 2. A może metki? Chondryty można kupić za dobre pieniądze. Marcin Cimała pamietam jak na Ozmę woził pełne pudełka chondrytów.
 3. Hej, Ja będę na miejscu dopiero około 14-15. W razie czego podaję mój numer tel: 500 313 586
 4. Hej. Mam do Was dwie prośby. 1. Czy ktoś będzie jechał przez Kraków i mógłby wziąć kolegę Darula. Jeśli tak to bardzo proszę o kontakt. 2. Jesli macie jakieś "stare" graty z teleskopów, i moglibyście wziąć je na zlot do budowy teleskopu to było by super. (moga być jakieś stare pająki, dykty, rurki i cokolwiek co by mogło się przydać do takiej budowy). Ja już mam dużą część gratów przygotowaną, ale im więcej tym lepiej. Taki złombol wśród teleskopów.
 5. Na chwilę obecną meteoblue pokazuje, że tragedii z pogodą nie będzie, niestety szału też nie
 6. I w takiej sytuacji przypomina mi się Pan Pogodynek https://youtu.be/ar6MA4Y87bY
 7. Zdecydowanie tak! PS. Meteoblue pokazuje, że ze środy na czawartek powinno być w miarę okej, natomiast następne dni nie nastrajają zbyt optymistycznie. Ale nie traćmy wiary!
 8. Mała aktualizacja programu. Czwartek od 12:00 - Przyjazd i rozlokowanie uczestników 19:00 - Uroczyste otwarcie zlotu od 19:15 - Astronomiczne biesiadowanie ( Obserwacje nieba / Fotografowanie - Rodzaj biesiadowania mocno uzależniony od pogody) od 20:00 - Grill Piątek 9:00 – 10:30 - Śniadanie 11:00 - Budowanie teleskopów. Walka drużyn (szczegóły już wkrótce) 13:00 - Prelekcja. "Plotki ze świata okularów" - Wimmer 15:00 – 16:00 - Obiad 16:30 – Prelekcja. " Jak ugryźć astrofotografię i nie połamać sobie zębów" - Szczerbaty Gryf188 20:00 - Grill 21:00 - Obserwacje / integracje Sobota 9:00 – 10:30- Śniadanie 10:30 - Zdjęcie grupowe 12:00 - Prelekcja. "Radiowe obserwacje meteorów Możliwości i ograniczenia" - Don Pedro 13:00 - Astrebus IV - Prowadzący Pan Wimmer. 15:00 - 16:00 Obiad 16:30 - Prelekcja. "Gwiezdne życie po życiu" - obserwacje wizualne i fotografia mgławic planetarnych. - Łukasz83 18:00 - Konkurs “Koło Wiedzy Astronomicznej” - Prowadzący Pan Roberciu. 20:00 - Grill 21:00 - Obserwacje / integracje - W razie niepogody kalambury Niedziela 9:00 – 10:30 - Śniadanie od 10:30 - Pożegnania nadszedł czas.
 9. Na chwilę obecną sypie śnieg, przez noc dosypało kolejne 5 cm. Patrząc na meteoblue są pewne szanse na dobrą pogodę. Trzymamy kciuki
 10. Też bym chciał załatwić dwie, ale mam dostęp do jednej sztuki i niestety nie pewnej, ale szukam jeszcze i dzwonię. Dawno nie miałem styczności z takim grzybkiem. Faktycznie daje on duże ciepło? Bo ja już nie pamiętam.
 11. Adam Przepraszam, ale gdzie Ty widzisz tutaj nerwy? Prosze Cię! Po prostu odpowiedziałem Ci na Twoje pytanie. Taka rola organizatora PS. Nie obiecuje ale staram się załatwić na czas zlotu parasol grzewczy na gaz, czy myślicie że 1 sztuka da jakoś radę, żeby zagrzać się choć trochę?
 12. Adamie Nikt nie mówił o bluzach w tym roku. Cena zlotu wyższa, z racji tego, że wiele rzeczy poszło do góry. Oczywiście nie mając nic do ukrycia na życzenie udostępnię na zlocie rozliczenie czarno na białym. Liczę na podobne z Twojej strony na wiosennym i jesiennym.:) Pozdrawiam. PS. Jeśli upierasz się na bluzę to chętnie Ci zrobię. Dostaniesz ode mnie taką w prezencie, prywatnie. Ale pewnie dam Ci po zlocie, bo tam gdzie drukuje zamówienie już poszło, a do zlotu tydzień. Pozdrawiam.
 13. Witaj. Tak, bardzo proszę o informację na PW. Pozdrawiam
 14. Olo, proszę - weź. Dzieki Co do koszulek, to jeśli ktoś chce zamówić dodatkową koszulkę to bardzo proszę o kontakt na pw. Dziś koszulki będą zamawiane.
 15. Hej, pytanie. Czy ktoś z Was ma "luźny" wyciąg i mógłby pożyczyć na czas budowy teleskopu?
 16. Marek, dostaliśmy zapewnienie od właścicieli ośrodka, że w dniu zlotu jeśli nasypie to będzie odśnieżone. Na chwilę obecna nie ma opaców i z tego co wiem to droga tam jest "normalnie" przejezdna.
 17. Jako, że do zlotu coraz bliżej, i jutro wybije nam czas T-7 to pora najwyższa wysłać koszulki do druku. W tym roku będą trochę creepy Niech wszyscy się dowiedzą, że mamy głosy w głowie Co Wy na to??
 18. Oczywiście, nadal widniejesz na liście. Niezmiennie od początku. Trzymamy kciuki za powodzenie.
 19. Przypominamy że do 14 stycznia jest termin wpłat za uczestnictwo w zlocie. W przyszłym tygodniu będziemy zamawiać wszystko na zlot, więc jeszcze raz prosimy o terminowe wpłaty. Howk PS. My się zimy nie boimy
 20. I mopa A tak na poważnie, to pokrywy pozabieram, jak ktoś ma jakiś pomysł, jak można to usprawnić, ewentualnie jeśli ktoś ma u siebie jakieś podzespoły, to fajnie by było gdyby mógł zabrać ze sobą.
 21. Hej. W programie zlotu pojawiła się nowa pozycja, którą chciałem już wprowadzić na poprzednich zlotach, ale jak to w życiu bywa, plany są ale ..... Do rzeczy, chodzi o "Budowę teleskopów - walka drużyn". Musimy obudzić w sobie Adama Słodowego w świecie astronomii:) Do dyspozycji będą: Tuby, listwy (np. na konstrukcję ażurowa), wyciąg 1.25/2", lusterko wtórne, folia do stworzenia lustra głównego, oraz ogólne narzędzia (piłka do drewna, śrubokręty, taśma szara :), wkrętarka itp.). Zadanie. Zbudowanie teleskopu - system Newtona Ocena: Wygrywa drużyna która zbuduje teleskop o jak najlepszej zdolności rozdzielczej (parametrach), drugim kryterium oceny będzie wygląd teleskopu. Nagroda: Kilogram krówek i szampan dla najbardziej uzdolnionej drużyny. Zapytacie jak zbudować lustro główne. Poniżej na filmiku pokazany jest moim zdaniem fantastyczny pomysł, jak w prostu sposób to wykonać. Oczywiście zdolność rozdzielcza / sprawność umówmy się, nie będzie tyłka urywała., ale chodzi tutaj o zabawę. Trzeba będzie wykonać takie lustro, wykonać wszelkie potrzebne obliczenia i po prostu zbudować teleskop PS. Co sądzicie o tym pomyśle. Mam nadzieje, że dołączycie się do rozmowy, co by można było usprawnić, tak aby zabawa przebiegła gładko
 22. Oczywiście. Jeśli tylko ktoś ma coś do sprzedania/wymiany to jak najbardziej. Fajnie by było, gdyby każdy kto coś ma do "pchnięcia", żeby napisał w tym wątku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.