Jump to content

Antoni

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,092
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Posts posted by Antoni


 1. 12 godzin temu, ryszardo napisał:

  Wiem, Twoje obserwatorium już dawno zrobiło na mnie duże wrażenie. Zwłaszcza ten 35 cm reflektor z montażem. Na swoje czasy to było prawdziwe arcydzieło. Nawet trochę mi było szkoda...Nie masz w planie przywrócenia tego teleskopu w jakimś nowym wydaniu?

  Co do tej kopuły Scope Dome, to jakoś mam zaufanie do tego projektu - ale oczywiście przyjmuję Twoje uwagi wynikające z doświadczenia.

  Dzięki za uznanie, uwierz mi że bardzo długo gryzłem się z myślą co z nim zrobić a bardzo chciałem przejść na astrofotografię, tyle włożonej pracy, żal. Nie myślę już o wizualu ponieważ warunki mi się pogarszają z każdym rokiem coraz więcej świateł, ludziom się w głowach przewraca i z nocy chcą zrobić dzień. Puki co skupiam się na fotografii.


 2. Godzinę temu, Tayson napisał:

  Jak oceniasz poziom aberracji szkła z nową kamerą? 

  Bardzo trzeba z tym walczyć, czy wystarczy w miarę prosto złożyć kolor? 

  Mocno zastanawiam się nad ty szkłem i nie chciałbym strzelić sobie w kolano. Zależy mi na obiektywnej ocenie. Dzięki. 

   

  Rgb palisz po 5 czy 10 min? 

  Bardzo przyjemnie i dość szybko obrabia się materiał z tego zestawu, nie mam żadnych problemów. Tutaj RGB paliłem po 10 min bo warto  to robić dłużej przy tego typu obiektach. 

  • Like 1

 3. 4 godziny temu, _Spirit_ napisał:

  Wczoraj próbowałem w Maximie zainstalować owy plugin. Plugin działa po małych bojach na Win10 ale samego programu nie udało się pobrać - strona nie działa. Zainstalowałem za to All Sky Plate Solver. Działa bardzo dobrze. Dane zdjęcia oblicza w 15-20 sek.

  No właśnie chodzi o program.


 4. Panowie miałem dość poważną awarię i na nowo muszę instalować wszystkie sterowniki. Do maxima DL chcę zainstalować Plate Solve 2 plugin tak jak kiedyś miałem tera to nie wiem jak to zrobić bo w żaden sposób mi to nie chce działać. Może coś źle robię. Mam sterowniki Plate Solve 2.28 i PWI_PS2_PLUGIN_INSTAL_0.0.5 Może mi ktoś wskazać prawidłowość działania. Z góry dzięki


 5. 22 godziny temu, .zombi. napisał:

  Nie chcesz chyba powiedzieć że zmieniłeś kamerę bo obiekt zajmował dużo miejsca na dysku ? Napisz proszę coś konkretnego bez politycznej poprawnosci !

  A jakiej odpowiedzi oczekiwałeś? Kłamstwa? Napisałem prawdę i zdania nie zmieniam. Jedna klatka to 30 MB razy ilość zebranego materiału to już kolosalna liczba, RGB poskładane ponad 90 MB. Może komuś to nie przeszkadza  dla mnie zajmuje to dużo miejsca. Zawsze możesz osobiście sprawdzić nabywając ją.


 6. Maciek jeśli chodzi o kamery CMOS nie są one złe można nimi robić piękne zdjęcia i gwiazdy też będą ładne. Albo palimy długie czasy i w miarę nie dużą ilość klatek i mamy przepalone i powiększone gwiazdy, to mój przypadek, albo palimy krótkie czasy i dużą ilość klatek i mamy małe gwiazdy to  przypadek Marcina. Jest jedna rzecz na którą ja osobiście zwracałem uwagę ile miejsca na dysku zajmuje fotografowany obiekt. Wolałem jednak dłuższe czasy i mniej zajętego miejsca i stąd brały się duże gwiazdy.


 7. W związku z pewnymi zmianami w swoim obserwatorium na sprzedaż wystawiam rejestrator GISE model GS-M1004NH do tego dwie kamerki jedna była używana i jest zabudowana, druga posiada oryginalne opakowanie oraz kabel do przesyłu obrazu. Wszystko w pełni działające.  Cena za całość to 160 zł z przesyłką.

  5.jpg

  6.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.