Jump to content

starczek

Społeczność Astropolis
 • Posts

  238
 • Joined

 • Last visited

About starczek

 • Birthday 05/08/1977

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  2199587

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Sprzęt astronomiczny
  BPC 7x50, BP 26x70
  Tal 200K ,Megrez 110ED, ETX-70AT

Recent Profile Visitors

899 profile views

starczek's Achievements

30

Reputation

 1. W jadalni zawsze była pogoda I to krzesło w prawym dolnym rogu
 2. Dobrze nie jest... http://tinyurl.com/kv3lb6z

  1. McGoris

   McGoris

   Znowu globalne "ogłupienie" promowane przez "naukowców"?

    

 3. No właśnie! DarekB - robił mnóstwo, więc może wrzuci kilkanaście (-dziesiąt)
 4. Może spróbuj metodą Kopiego-PejstaTM (z zeszłorocznego źródła). Tylko daty zmień
 5. Dobra, zapisałem się (+1: sawes). Widocznie przeglądarka w tablecie jest niekompatybilna z formularzem
 6. Mam ten sam problem co sawes. Na wciśnięcie "Wyślij zgłoszenie" jest zero reakcji poza powrotem rozmiaru koszulki do domyślnej "eski". Nie dostałem także potwierdzenia mailowego.
 7. W końcu go odchudziłem i dostosowałem do normalnego montażu (standard Vixen). Próby terenowe dla montażu (Tał jednak swoje waży) oraz tuby wypadły pozytywnie. A żałować masz co - zwłaszcza, że na ten zlot masz najbliżej
 8. No, no - prawie by mu się udało - w ostatniej chwili spostrzegłem Gumowemu - gumowych 100 lat (czyli 1000)
 9. Potwierdzam - zrzut w załączniku, przeglądarka FF 7.0.1.
 10. Przyszło mi do głowy bardzo proste (nawet prymitywne) rozwiązanie przed tego typu pomyłkami. Niestety jest ono dobre PRZED wystąpieniem uszkodzenia. Po prostu wystarczy do akumulatora na stałe podłączyć kabel, który z drugiej strony ma dla + i - mechanicznie niekompatybilne wtyczki. To samo należy zrobić od strony teleskopu. I problem pomyłek zostanie wyeliminowany bez potrzeby lutowania diody zabezpieczającej.
 11. Akurat ja nie mam problemu tylko sp3occ, ale jak widać wszyscy "eteiksowcy" muszą szczególnie uważać. Lub zorganizować sobie zabezpieczenie.
 12. To dziwne, bo mi się kilka razy zdarzyło podłączyć montaż LXD-75 odwrotnie (taki mam zasilacz) i NIGDY nie było problemu. Po prostu montaż się nie włączał. Nie wiem jak w przypadku ETX-a (tu mi się nie zdarzyło, bo rzadko używam) ale sądzę, że elektronika ma (powinna mieć) zabezpieczenie przed odwróceniem polaryzacji.
 13. Tak z innej beczki - wie ktoś gdzie można kupić coś takiego (chodzi i te elastyczne pokrętło focusera)? Jakaś Castorama/Praktiker/Obi/Leroy Merlin + trochę własnej pracy?
 14. No ja od siebie dodam, że zostałem (wraz z kilkoma innymi osobami) zapytany czy wziąłbym udział na co (nie sam tylko) odpowiedziałem twierdząco. Jednak później po prostu zapomniałem a i sam pytający chyba też, bo temat już (w czasie przygotowań do wieczornych obserwacji) nie powrócił... A szkoda, bo akurat nie miałem na tym zlocie nic poza lornetkami, więc chętnie bym poświęcił czas na "katowanie" tych telepów. Jakoś tak się wszystko rozmyło
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.