Jump to content

arek_ilawa_olsztyn

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  249
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Neutral

About arek_ilawa_olsztyn

 • Rank
  Antares

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Olsztyn
 • Zainteresowania
  grafika komputerowa, fotografia..., akwarystyka, astronomia...
 • Sprzęt astronomiczny
  MK-RUTTEN STF Mirage 7" 180/1800 - ED120+ killer :) / SkyTee_2 / bino WO / NikonEX 8x40 CF

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  GG: 2186670

Recent Profile Visitors

1,525 profile views
 1. ale na czymś takim powinno być już ok. https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=5602&lunety=Orion Monster Parallelogram Binocular Mount Tripod 05752
 2. To może ja coś na temat sklepu teleskopy.pl. Podjąłem z nimi kontakt nosząc się z zamiarem kupna montażu Skytee wraz ze statywem, mimo, że nie ma go w ofercie polskich sprzedawców to szef - Aleksander Kacz w odpowiedzi na moje zapytanie obiecał go sprowadzić od niemieckiego dystrybutora (nie oczekując nawet zaliczki - którą proponowałem w e-mailu). Ostatecznie sprzęt dotarł do TPL-a, został sprawdzony i otrzymałem go w bardzo dobrej cenie z krajową gwarancją teleskopy.pl. Szef poświęcił mi sporo czasu w kwestii możliwości wymiany statywu na mocniejszy (w różnych kombinacjach), facet czuje temat - jest szczególarzem. Finalnie jestem bardzo zadowolony i mogę tylko polecić, co czynię
 3. Czuję się sprowokowany tym opisem Krzysztofie. Zatem zabieram dziś za sobą na nocne węgorzowanie oprócz wędek Mirage'a 7 - maka, którym odkochałem się z EDków Gratuluję seeingu i doznań na Jowiszu!!!
 4. zapytanie nieaktualne. dziękuję. proszę zamknąć.
 5. przepraszam za off top. To Vixen Porta (pierwszej generacji), leciutki, kompaktowy montaż, bardzo wygodny w użyciu. Oczywiście półka na akcesoria (okrągła) jest jego elementem - widocznie osoba od której nabyłeś montaż zapomniała go podesłać. To mont idealny do krótkich tubek np. Maka 127, SCT 5", ED 80 czy lustrzanki z obiektywem. Wieszanie na nim Maka 150 to już osiągnięcie graniczne - łatwo uszkodzić łożyska, z kolei wieszanie długich tubek a'la ED100 to już ogromne drgania (efekt wahadła) - wiem, bo wieszałem ;), Porównywanie go do AZ5 jest nieuprawnione, AZ5 mimo zapewnień o nośności to konstrukcja niedopracowana (wymaga skasowania luzów i usztywnienia) - lecz mimo tego deklasuje nośnością VPortę. Podsumowując: Vixen Porta to super montaż do małych teleskopów - powodzenia w sprzedaży!
 6. blisko 11 kg, dodaj też akcesoria To już ciężki sprzęt, raczej stacjonarny. Ale cieszy oko – gratuluję Krzysiu! i czekam relacji!!!
 7. temat nieaktualny. proszę zamknąć. dziękuję.
 8. są pewne warianty sprzętowo/cenowe - zapraszam do kontaktu
 9. Na giełdę trafia mój refraktor na FPL 53, Equinox 120 firmy Sky-Watcher. (kupiony a Astrokraku ponad 3 lata temu) kilka dni temu nagrałem film: https://youtu.be/ct1mJJLYQKI Popularny Edek 120 w wydaniu premium bardzo dobra optyka z niską AC obrotowy wyciąg zsuwany odrośnik bardzo dobre i eleganckie wykonanie stan (w zasadzie) sklepowy w komplecie walizka (5000 zł) Szybko studzący się sprzęt, dający bardzo dobre obrazy zwłaszcza planetarno/Księżycowe i ziemskie, ale nie tylko... a tutaj ten sam teleskop z leciwym odpowiednikiem (przepraszam za bałagan na balkonie) https://www.youtube.com/watch?v=lNbw_xvqCME Świetny teleskop na lata, mogę tylko polecić. zainteresowanych zapraszam na PW.
 10. AZ6 HDAZ kupiony 2 lata temu w Astrokraku, do głowicy mam oryginalne opakowanie z piankami. Sprzęt w świetnym stanie - używany przede wszystkim na balkonie. Sprzedaję samą głowicę (bez statywu) 700 zł jest na moim szybkim pseudofilmiku Sprzęt w świetnym stanie. Używany przede wszystkim na balkonie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.