Jump to content

arek_ilawa_olsztyn

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  259
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

37 Neutral

About arek_ilawa_olsztyn

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Olsztyn
 • Zainteresowania
  sporty walki, sporty ekstremalne
 • Sprzęt astronomiczny
  MK-RUTTEN STF Mirage 7" 180/1800 - ED120+ killer :) / SkyTee_2 / bino WO / NikonEX 8x40 CF

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  GG: 2186670

Recent Profile Visitors

2232 profile views
 1. nie kitową, nie plastikowe WO czy Baader... a solidną dobrej klasy - w całości z metalowym korpusem. przykład> https://www.astroshop.pl/nasadki-amici- ... 2-/p,53636 z góry dzięki
 2. okular sprzedany, dzięki. proszę o zamknięcie.
 3. Witajcie, Baader Hyperion Zoom mark IV 8-24 mm - stan bdb. Komplet ze złączkami, muszlami, zatyczkami, kartonikiem, etui i oczywiście okularem. 550 zł już z wliczoną wysyłką. dziękuję
 4. chętnie nabędę parkę okularów:APM Ultra Flat Field 18 mm (65 st.)lubExplore Scientific 20 mm (68 st.)lubExplore Scientific 16 mm (68 st.)z góry dziękuję za kontakt!
 5. chętnie kupię. poszukiwane konstrukcje Apogee, Helios Quantum itp... mogą być 90 stopni jak i 45 stopni.
 6. Uwzględniając jego aperturę nie schodziłbym poniżej 15 mm. Księżyc 100x będzie jeszcze OK, ale planety już stracą sporo światła, tutaj szukałbym czegoś ok. 16-17 mm. Z budżetowych i dobrze sprawdzających się tutaj szkieł zaproponowałbym Sky-Watcher WA-66 w ogniskowych 15 i 20 mm.
 7. Lekki montaż azymutalny w stylu Vixen porta albo podobny - najlepiej ze statywem (ale może być też sama głowica) poszukiwany.
 8. Astromaniacy z okolic Olsztyna (warmińsko-mazurskie) poszukiwani! W planach wspólne obserwacje i motywowanie do wyjazdów na miejscówki z niskim LP. ;)

   

  1. piotrkusiu

   piotrkusiu

   https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/8756-olsztyn-spotkania-obserwacyjne/

   Próbowaliśmy coś tam działać ale za mało ludzi chętnych było. Ja mam trochę daleko ale raz na jakiś czas bym przyjechał jak coś. Spotykaliśmy się w Skolitach u Beci na dosyć ciemnej miejscówce.

  2. arek_ilawa_olsztyn

   arek_ilawa_olsztyn

   spoko! jeśli będziecie planować spotkanie - chętnie się przyłączę!  Będę rad za sygnał!

    

   Swoją drogą jakieś 35 km na południe od Olsztyna są super miejsca (poniżej miejscowości Omulew) ubiegłego roku przejazdem spojrzałem tam w niebo i droga mleczna pozostała mj na rzęsach - cuuudo!

    

   Poszukam bezpiecznej miejscówy w tej okolicy, odzywaj się, dziękuję za odzew!

 9. ale na czymś takim powinno być już ok. https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=5602&lunety=Orion Monster Parallelogram Binocular Mount Tripod 05752
 10. To może ja coś na temat sklepu teleskopy.pl. Podjąłem z nimi kontakt nosząc się z zamiarem kupna montażu Skytee wraz ze statywem, mimo, że nie ma go w ofercie polskich sprzedawców to szef - Aleksander Kacz w odpowiedzi na moje zapytanie obiecał go sprowadzić od niemieckiego dystrybutora (nie oczekując nawet zaliczki - którą proponowałem w e-mailu). Ostatecznie sprzęt dotarł do TPL-a, został sprawdzony i otrzymałem go w bardzo dobrej cenie z krajową gwarancją teleskopy.pl. Szef poświęcił mi sporo czasu w kwestii możliwości wymiany statywu na mocniejszy (w różnych kombinacjach), facet czuje temat - jest szczególarzem. Finalnie jestem bardzo zadowolony i mogę tylko polecić, co czynię
 11. Czuję się sprowokowany tym opisem Krzysztofie. Zatem zabieram dziś za sobą na nocne węgorzowanie oprócz wędek Mirage'a 7 - maka, którym odkochałem się z EDków Gratuluję seeingu i doznań na Jowiszu!!!
 12. zapytanie nieaktualne. dziękuję. proszę zamknąć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.