Jump to content

Lukasz_K

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Neutral

About Lukasz_K

 • Rank
  Regulus

Kontakt

 • Strona WWW
  http://kruszka.org

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Zainteresowania
  Astronomia, film, turystyka.
 • Sprzęt astronomiczny
  C8N GT, Cassegrain 200/3500

Recent Profile Visitors

797 profile views
 1. Spróbuje kamerę jeszcze obejrzeć, ale mam teraz okazję do przejścia na coś nowszego
 2. Jeśli CMOS to nie chciałbym ryzykować i wolę kupić coś budżetowego i w kolorze. Nie znam tej technologi i specyfiki pracy z urządzeniami. Która firma robi lepsze kamery ZWO ASI174 czy QHY 174 ?
 3. Niestety są tylko wersje mono w sprzedaży Zestaw mam przygotowany pod kamerę kolorową.
 4. Jak ma włączone chłodzenie, to na zdjęciach są pionowe białe pasy na czarnym tle, jak wyłączę chłodzenie, to jest tylko ogromy szum. Wszytko działało dobrze zostawiłem ją w nocy włączoną na godzinę, nie robiła zdjęć, chodził tylko guider, jak wróciłem, to już nie byłem w stanie pobrać fotki. Zobaczę jeszcze dzisiaj, około południa jak mróz odpuści czy czasami nie zamarzła.
 5. Witam, Siadła mi ostatnio kamera z matrycą ICX413AQ i zastanawiam się nad zakupem czegoś nowszego. Kamerka zgrywała się z teleskopem ze względu na spory pixel i przy metrowej ogniskowej była dobrym wyborem. Przeglądałem oferty sklepów i większość pozycji, to karmy CMOS. Faktycznie ich cena jest kusząca. Martwi mnie natomiast rozmiar piksela i fakt, że nie występują egzemplarze z binningiem. Może mi ktoś wyjaśnić, czy faktycznie kamery CMOS nie nadają się do teleskopu z ogniskową powyżej 800mm? Jest coś jeszcze na rynku, co można wykorzystać z newtonem i otrzymać skalę pomiędzy 1,5 – 2.0 ?
 6. Dotarła do mnie przesyłka od producenta montażu. Trwało to tydzień. Muszę jeszcze znaleźć chwilę i wymienić płytkę. Obejrzałem gotowy moduł i mogę powiedzieć, że wlutowanie całego modułu nie powinno stanowić problemu, jest tylko 5 dużych pinów. Gdybym rzucił się na wylutowywanie samego układu scalonego GPS, to bym poległ, jest to poza moimi umiejętnościami i posiadamy sprzętem. Uważam, że warto wydać 50$ na gotowy update kit, niż kupować sprzęt do lutowania SMD
 7. Jak dotrze do mnie nowy GPS to opisze jak go wymienić, na tą chwilę rozwiązuje problem w sposób następujący. Uruchamiam montaż, czekam aż GPS zaktualizuję ustawienia pozycji i czasu, następnie pilotem zmieniam rok na poprawny i wszystko działa do ponownego uruchomienia montażu.
 8. Mam też problem z GPSem w montażu iEQ45 i zamówiłem od producenta GPS Rollover Bug Service. https://www.ioptron.com/product-p/s-8411r.htm
 9. Wyciąg kupiony. Ogłoszenie do zamknięcia.
 10. Jak w tytule, niżej linki jakie znalazłem w sieci, opisującw wyciąg. Kiedyś był dostępny w DO, ale już go nie mają. https://www.cloudynights.com/articles/cat/user-reviews/accessories/focusers-electric-and-manual/gso-crayford-focuser-for-reflectors-dual-speed-low-profile-with-101-microfocuser-r2244 https://agenaastro.com/gso-crayford-focuser-reflector-telescope-dual-speed-low-profile.html
 11. Hej, Po prawie siedmiu latach od czasu wykonania fundamentów, postanowiłem dokończyć budowę obserwatorium. Już mi dogadywano, że trzeba rozebrać to co wykonałem, bo straszy sąsiadów Nie będę opisywał postępów prac w osobnym wątku, będę wrzucać fotki tutaj w miarę jak będzie coś się działo. W projekcie nie wymyśliłem niczego nowego, niż to co można znaleźć na forum, starałem się obniżać koszty gdzie się da i nie bawić się w luksusy. Postaram się na koniec podliczyć ile mnie kosztowała budowa. Na zdjęciach widać zagęszczenie domków jednorodzinnych. Jak rozpoczynałem prace to wybrałem miejsce z pięknym widokiem na południowe niebo, jednak kilka lat temu sąsiada podzielił pole na działki i wyrosło mi osiedle Niektóre rzeczy ciężko przewidzieć. Jednak uważam, że jeśli obserwacje nieba będą sprawiały mi sporo radości, to może przeniosę obserwatorium w inne miejsce lub wybuduje drugie W oczekiwaniu na zamówione materiały i teleskop.
 12. Zdjęcia jakie wrzuciłem w 2004 roku na skaner, data wykonania fotografii nieznana, nie udało mi się odnaleźć oryginałów Pamiętam, że używałem aparatu Zenit, film Fuji 800 , teleskop Uniwersał 200/3500. Znalazłem jeszcze fotografie wykonaną zenitem z dokładną datą wykonania 8 czerwca 2004, przejście Wenus przed tarczą Słońca.
 13. Teleskop oraz korektor TS sprzedany. Został Off-Axis Guider z adapterem T2 oraz EOS. Cena 450,00 złotych, koszt przesyłki po mojej stronie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.