Jump to content

piotrs

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1058
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

791 Excellent

About piotrs

 • Rank
  Arktur

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  W-wa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Widziałem to! Około 21:20 zniknęła. Myślałem że to coś uderzyło w Księżyc i widać jasny punkt na jego powierzchni, ale teraz to jasne że to było zakrycie. Edit: to był niezły łut szczęścia. Spojrzałem przez przypadek, w ramach codziennego pokazywania młodemu ruchu księźyców Jowisza.
 2. Antena ta na początek w zupełności wystarczy. Co ciekawe, to do odbioru ISS i innych kosmicznych źródeł im gorsza tym lepsza. To wynika z tego że anteny mające większy zysk mają płaską charakterystykę i nadają/odbierają większość sygnału horyzontalnie (prawie), czyli mało sprawne są do góry. Ważne aby umieścić ją na co najmniej 2m maszcie, z dobrym widokiem dookoła, z niezłym (RG58 raczej nie, chyba że tylko kilka metrów) i możliwie krótkim kablem.
 3. Przypomnienie jak to już dawniej bywało http://astropolis.pl/topic/42903-astrofoto-inaczej/ Tam jest kilka obrazków z orbity, np.: Albo jeszcze dawniej (1999), stacja kosmiczna MIR: http://astropolis.pl/topic/16426-iss/?p=318977
 4. Tak dla ustalenia uwagi - w Polsce też da się kupić sprzęgiełka http://www.wobit.com.pl/oferta/335/mechanika/sprzegla/ http://sklep.impol-1.pl/Zam%C3%B3wienia/tabid/56/Type/ProductsList/Mode/Normal/CategoryID/21__SPACE__-07__SPACE__-09__SPACE__-02/CategoryName/Helikalne/Default.aspx Tak wygląda to u mnie i u Jcbo: http://astropolis.pl/topic/34271-orion-uk-teleskop-ct8/?p=411247
 5. Ten artykuł choć ciekawie napisany, to pomija jeden wazny wątek. Prawie cała ekipa, to krótkofalowcy: Mike R. Kenny NZ9P Dennis Wingo KD4ETA Leonard Garcia ex KB3DFB Matt Ettus N2MJI Bochum Team: Achim Vollhardt DH2VA Thilo Elsner DJ5YM Mario Lorenz DL5MLO Guru od przywrócenia łączności to DH2VA. Achim DH2VA wsławił sie odbiorem sondy Voyager 1 http://www.uhf-satcom.com/misc/datasheet/dh2va.pdf Inne ciekawe linki: http://hackaday.com/2014/02/14/call-for-hams-and-hackers-welcome-iceisee-3-home/#more-114769 http://mdkenny.customer.netspace.net.au/ISEE-3.pdf
 6. Tylko krótko informacyjnie - od czasu instalacji alarmu nastąpił spokój z włamaniami. To znaczy raz było (na początku), ale jak się okolica rozbłyskała światałami radiowozów i zawyły syreny, to dali nogi za pas (nic nie zabierając ze sobą) i do dziś nie wrócili. Do tej pory na wiosnę i na jesieni były jakieś zdarzenia, teraz zero stresu.
 7. Jeśli napęd elektryczny to zaplanuj co zrobić jak prąd wyłączą a dach otwarty.
 8. Cześć, W krótkich słowach. W konstrukcji domku masz dwóch przeciwników: wodę i siły (ciężar własny konstrukcjij, napór wiatru, śnieg itp). Zawsze jak coś planujesz i wykonujesz to wyobraź sobie że: - jesteś wodą i kombinujesz jak to wleźć do środka, coś namoczyć i wypaczyć, albo podlać pleśń lub inne takie. Jak się nie da od góry, to może bokiem (zacinający deszcz) albo przez skraplanie (wentylacja) - jesteś chochlikiem który na wszystko napiera, próbuje coś rozbujać na zbyt małej sztywności (no zupełnie jak przy guidingu), coś wygiąć po dwóch latach napierania, może i nawet coś złam
 9. Kilka lat temu też się głęboko wbiłem: http://astropolis.pl/topic/37289-abell-2218-?hl=hubblem Tamto zdjecie pokazywało mikrosoczewkowanie grawitacyjne, a przy okazji obiekty powyżej mag 24.
 10. Rezerwacja do końca 11.02.2014. ZMIANA: do 14.02.2014 SPRZEDANE
 11. Teleskop z powrotem dostępny dla wszystkich chętnych, rezerwacja odwołana.
 12. Moje dawne wątki o CGEM (pewnie wyszukiwaraka Astropolis ich nie znalazła): http://astropolis.pl/topic/26199-cgem/ - pierwsze wrażenia i nieudane próby precyzyjnego guidingu http://astropolis.pl/topic/30126-guiding-cgem-eq6/ - walka z guiderem zakończona bardzo pozytywnie Ogólnie z montażami to jest tak, że są one najważniejszą częścią zestawu astrofoto. To jak fundament pod domem. Trzeba kupić najtańszy z tych na które Cię nie stać ;-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.