Jump to content

Tomek_P

Społeczność Astropolis
 • Posts

  703
 • Joined

 • Last visited

Status Replies posted by Tomek_P

 1. Wczoraj urodził się Tomek. Ma 4100g 56cm wzrostu, 10/10 w skali Apgar i razem z mamą oraz dumnym ojcem jest zdrowy i uśmiechnięty.

  No, dwójka dzieci... chyba zamiast astronomii praktycznej będę musiał jeszcze kilka lat poteoretyzować :)

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   Gratulację dla taty, mamy i brata ( siostry?) I pozdrowienia od tomka dla tomka, tato pamiętaj że tomki to fajne chłopaki są. ;)

  2. (See 9 other replies to this status update)

 2. OMG! Trudno będzie znaleźć bardziej oczekiwany film (dla mnie). 

   

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   Dobry aktor ale nie wystarczy mu talentu aby przekonać że ta mistyfikacja jest prawdą.

  2. (See 6 other replies to this status update)

 3. wzrost ceny paliwa o 10% powoduje spadek liczby wypadków o 2,3% :g:

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   wzrost cen paliwa powoduje także wzrost cen towarów, pytanie do Ciebie jaki spadek chorób związanych z otyłością osiągniemy przy tym 10% wzroście cen paliwa?

  2. (See 3 other replies to this status update)

 4. To jest dobre:

  1632314017_plaskaziemia.jpg.e510ad8dbda157600a8e29914529d59a.jpg

  Tak sie zastanawiam czy ta strona jest na serio, czy sobie już jaja wymyślają - tutaj link: LINK

   

 5. Kochani. Jakiś czas temu rozmawialiśmy o tym w gronie modów i osobiście nie byłem przekonany, ale może warto poruszyć temat publicznie. Chodzi o podbijanie ogłoszeń na giełdzie AP. Po powrocie do starej formy giełdy (prosiliście o to) wszelkie działania moderatorskie są wykonyeane tam ręcznie. Filtrowanie codziennie kilkunastu postów typu "up", "aktualne", "podbijam" itp. jest hmm... słabe. Ogłoszenia nieaktualne, są przenoszone do archiwum gieldy. Taki mailing nic nie daje. Proponuję zasadę, że aktualizujemy ogłoszenie tylko gdy zachodzi potrzeba zakomunikowania jakiejś zmiany, np. ceny lub zmiany statusu ogloszenia bądź jego parametrów. To pomoże i monitorującym modom i adresatom ogłoszenia. 

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   Jeśli jest możliwe takie ustwienie to z automatu 1 podbicie dziennie, gdyby jedyną możliwością było podbicie przy zmianie ceny to zaraz pojawiałyby się pomysły na licytację 1000, 999 ..... 

  2. (See 25 other replies to this status update)

 6. Dzięki @Paetherza oczyszczanie forum. Brawo! 

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   @Behlur_Olderys "Mi szkoda trochę, bo się dużo napisałem i teraz wszystko przepadło" Usuwanie takich tematów jest moim zdaniem błędem właśnie z tego powodu. To nie jest tak że błędna teoria musi być zakazana bo jest błędna. Jej prawdziwość zostanie zanegowana i to bardzo szybko ale prawdziwą wartością jest samo dochodzenie jej wad. 

  2. (See 39 other replies to this status update)

 7. Dzięki @Paetherza oczyszczanie forum. Brawo! 

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   Szkodliwa a czemu? Jak odmienne poglądy mogą komukolwiek szkodzić? Czy na jego uczelni organizowane są wykłady z teorii eteru? Czy na zaliczeniu wymaga dowodów na płaskość ziemii? "Należy coś zrobić", co niby? Reedukować, wydalić z uczelni, może kara chłosty? Krzychoo226 to jest dokładnie myślenie z poprzedniego ustroju - należy nawrócić człowieka na jedyną prawdziwą linię lub pokazać światu że nie ma miejsca w naszym gronie wzajemnej adoracji miejsca na odmienne poglądy. MateuszW jeśli wymaga się ode mnie interwencji w obronie nauki i dla jej dobra conajmniej wyrzucenie jekiegoś "szaleńca" to ...... marna to nauka i nie widzę przed nią szans na przetrwanie.

   Z tego co się zorientowałem to obalanie OTW jest jedynie jego hobby a na co dzień zajmuje się czymś zupełnie innym. Nie wiem skąd to święte oburzenie.

  2. (See 39 other replies to this status update)

 8. Dzięki @Paetherza oczyszczanie forum. Brawo! 

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   Kontakt z uczelnią a w jakim niby celu? Was już ostatecznie "pogieło". Zakładając że to jest ta sama osoba ( co jest wielce prawdopodobne ), wydaje wam się że odkryliście coś wyjątkowego, coś o czym jego współpracownicy z politechniki nie mieli pojęcia? Prawdopodobnie Astropolis.pl jest ostatnim miejscem w jakim publikował swoje teksty i to w wyrazie bezsilności i w poczuciu niezrozumienia. Więc jaki cel w informowaniu kogokolwiek? Prywatna wojna, osobiste zwycięstwa? Kompletne odwrócenie, skoro na 100% identyfikujecie tego człowieka jako pracownika uczelni wyższej to z definicji jego poglądy są i muszą być publiczne. Czemu więc nie ma tutaj ani imienia ani nazwiska, żadnej publikacji, przebiegu kariery naukowej, nic.... za to mamy święte oburzenie. Wątku nie śledziłem dokładnie wiec co do prywatnych wycieczek się nie wypowiadam.

  2. (See 39 other replies to this status update)

 9. Czyli jak? Polacy, nic się nie stało!? :D

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   Nie to żebym ..... ale ...... połowa miejsc w grupie bierze wiec szanse są jakieś 50 na 50 tzn. były

  2. (See 9 other replies to this status update)

 10. Prośba - nie wrzucajcie do "Giełda-Sprzedam" ogłoszeń "Kupię". Od tego jest "Giełda-Kupię". Dzięki.

 11. Prośba - nie wrzucajcie do "Giełda-Sprzedam" ogłoszeń "Kupię". Od tego jest "Giełda-Kupię". Dzięki.

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   No chyba że to będą ogłoszenia kupię pieniądze w rozliczeniu oddam teleskop ;)

  2. (See 3 other replies to this status update)

 12. Powrót do 2003 roku.

  IMG_0253.jpg

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   :groupwave::groupwave2: Gratulację i wielkie dzięki dla wszystkich którzy forum stworzyli i rozwijali.

  2. (See 10 other replies to this status update)

 13. Uwaga! Przeglądarki nie chciały mnie wpuścić na Astropolis, gdyż to strona niebezpieczna. Dostałem info, że właściciel ją źle skonfigurował. No, to jestem na własną odpowiedzialność ;)  Ktoś tak jeszcze miał?  W sumie jest 13 błędów. Między innymi takie: "TA strona internetowa zawiera pętlę przekierowań", "Połączenie nie jest prywatne"  itd.  Niektóre wskazuje, że połączenie zostało shakowane, a nasze dane włącznie z hasłami wykradzione :/

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   @HAMALNie śmiej się, bo Jesion dzwonił do mnie i powiedział żebym się nie martwił bo to i Ciebie dotyczy :P

  2. (See 24 other replies to this status update)

 14. Uwaga! Przeglądarki nie chciały mnie wpuścić na Astropolis, gdyż to strona niebezpieczna. Dostałem info, że właściciel ją źle skonfigurował. No, to jestem na własną odpowiedzialność ;)  Ktoś tak jeszcze miał?  W sumie jest 13 błędów. Między innymi takie: "TA strona internetowa zawiera pętlę przekierowań", "Połączenie nie jest prywatne"  itd.  Niektóre wskazuje, że połączenie zostało shakowane, a nasze dane włącznie z hasłami wykradzione :/

 15. Uwaga! Przeglądarki nie chciały mnie wpuścić na Astropolis, gdyż to strona niebezpieczna. Dostałem info, że właściciel ją źle skonfigurował. No, to jestem na własną odpowiedzialność ;)  Ktoś tak jeszcze miał?  W sumie jest 13 błędów. Między innymi takie: "TA strona internetowa zawiera pętlę przekierowań", "Połączenie nie jest prywatne"  itd.  Niektóre wskazuje, że połączenie zostało shakowane, a nasze dane włącznie z hasłami wykradzione :/

 16. Uwaga! Przeglądarki nie chciały mnie wpuścić na Astropolis, gdyż to strona niebezpieczna. Dostałem info, że właściciel ją źle skonfigurował. No, to jestem na własną odpowiedzialność ;)  Ktoś tak jeszcze miał?  W sumie jest 13 błędów. Między innymi takie: "TA strona internetowa zawiera pętlę przekierowań", "Połączenie nie jest prywatne"  itd.  Niektóre wskazuje, że połączenie zostało shakowane, a nasze dane włącznie z hasłami wykradzione :/

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   U mnie podobnie, problem z certyfikatami. My tu RODO RODO a Astropolis nie ma nawet homologacji ;)

  2. (See 24 other replies to this status update)

 17. W związku z pojawiającymi się pytaniami o wysyłanie dużych plików mam pytanie, czy przydałoby nam się posiadanie własnego repozytorium takich plików (w ramach serwera AP)? Super prosty system - uploadujesz plik, dostajesz krótki link do niego (do wrzucania na forach). Tyle.

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   Tak, to byłoby dobre rozwiązanie, choć sam pewnie używałbym tego w minimalnym stopniu.

  2. (See 3 other replies to this status update)

 18. Skacze po YT, szukam nowego fajnego bitu do obrabiania foto, masakra.. ileż tam nowej bezpłciowej identycznej nijakiej muzyki :hmmm:

  1. Tomek_P

   Tomek_P

    

   Coś takiego? Naprawdę kosmiczne klimaty.

  2. (See 9 other replies to this status update)

 19. Banerek Astroshop przyniósł Astropolis 874,82 zł w ostatnich 30 dniach. Wow. Super. Proszę o więcej, bo klikając w niego i kupując coś w Astroshop oznacza, że dostajemy prowizję od takiej transakcji, więc Ciebie nic to nie kosztuje, a my mamy kasę na rozwój AP. Ta kwota pokryła prawie w 100% ostatnie koszty modyfikacji silnika. Dla porównania, z Googlowej reklamy mieliśmy 200 zł - w porywach.

  Dzięki wszystkim, także tym, którzy decydują się na zakup płatnego konta, z którego nic nie mają. Wielka sprawa.

 20. Łiikend !!! ......obecny!

  Zmierch !!! .....obecny!

  Pogoda !!! .......

  Pooogoodaaa !!! .....

  Nie mam jej sierżancie, ale Burza jest w zastępstwie !!

  :D

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   No i tak powinno być nie padało ostatnio niech roslinki odżyją :)

  2. (See 4 other replies to this status update)

 21. Jakie galaktyki spieralne polecacie do wizuala, żeby pokazać ludziom przez 12" coś co zrobi na nich jakieś wrażenie? Oprócz M51 i M101?

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   To zależy, jeśli masz dobre niebo pokaż M31, wskaż plamkę aby ludzie zauważyli ją gołym okiem ( np. zerkaniem ) później pokazuj w teleskopie. Wydrukuj mapkę, zdjęcie wraz z okolicami aby poprzez lokalizację karłowatych towarzyszek mogli jakoś ją "umiejscowić" W 12" to przyjemny widok i robi wrażenie, przetestowane.

  2. (See 7 other replies to this status update)

 22. Uważam, że te wybory ikonek (obok lubię) warto zmienić.

  Nie obserwujemy praktycznie nigdy tych negatywnych więc może warto usunąć przynajmniej jedną z nich.

  Brakuje natomiast ikonki zaskoczony :o

  Serce też bym wyrzucił (mimo że płaczę na smutnych filmach czyli miewam) bo "dziękuję" i "śmiech"  są swego rodzaju formami serdecznej reakcji.

  Przydałby się może ikonka "sądzę że jest inaczej" czyli zaprzeczenia merytorycznego, nie odejmująca punktów.

  Może moja obserwacja jest niespecjalnie trafna to zapraszam tych co mają też jakiś pomysł ciut inny przynajmniej.

  Cześć moderatorów co prawda wyjechała ale sporo (i adminów) zostało więc może warto pogadać?

  Ja raczej wszystko napisałem więc oddaję Wam głos.

   

   

   

   

   

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   Może to też być na 81,5% a może i na 79% ale to nie zmienia faktu że jeśli ich sceptycyzm ma mieć znaczenie musi ich zaangażować do odpowedzi a nie odfajkować jakimś znaczkiem. Z punktu widzenia for ma to szczególne znaczenie bo jeśli takie ma istnieć i konkurować o użytkowników to musi angażować do pisania a nie opisywania swojego stanowiska milionem poziomów lajków i chichotek, rotflów ...... sceptyczności itd. To między innymi powód dla którego toleruje się czasami istnienie wątków lekko mówiąc odbiegających od linii forum. Pozdrawiam

  2. (See 9 other replies to this status update)

 23. Uważam, że te wybory ikonek (obok lubię) warto zmienić.

  Nie obserwujemy praktycznie nigdy tych negatywnych więc może warto usunąć przynajmniej jedną z nich.

  Brakuje natomiast ikonki zaskoczony :o

  Serce też bym wyrzucił (mimo że płaczę na smutnych filmach czyli miewam) bo "dziękuję" i "śmiech"  są swego rodzaju formami serdecznej reakcji.

  Przydałby się może ikonka "sądzę że jest inaczej" czyli zaprzeczenia merytorycznego, nie odejmująca punktów.

  Może moja obserwacja jest niespecjalnie trafna to zapraszam tych co mają też jakiś pomysł ciut inny przynajmniej.

  Cześć moderatorów co prawda wyjechała ale sporo (i adminów) zostało więc może warto pogadać?

  Ja raczej wszystko napisałem więc oddaję Wam głos.

   

   

   

   

   

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   Ale sceptycyzm niczego nie zmienia, niczego nie wnosi, można sie z czymś zgadzać, coś lubić, podpisywać sie pod tym ale sceptycyzm dla samego sceptycyzmu jest pusty i bezwartościowy. Jeśli jesteś sceptyczny to po prostu odpowiedz na dany post i wyłóż co Ci nie pasuje :)

  2. (See 9 other replies to this status update)

 24. Uważam, że te wybory ikonek (obok lubię) warto zmienić.

  Nie obserwujemy praktycznie nigdy tych negatywnych więc może warto usunąć przynajmniej jedną z nich.

  Brakuje natomiast ikonki zaskoczony :o

  Serce też bym wyrzucił (mimo że płaczę na smutnych filmach czyli miewam) bo "dziękuję" i "śmiech"  są swego rodzaju formami serdecznej reakcji.

  Przydałby się może ikonka "sądzę że jest inaczej" czyli zaprzeczenia merytorycznego, nie odejmująca punktów.

  Może moja obserwacja jest niespecjalnie trafna to zapraszam tych co mają też jakiś pomysł ciut inny przynajmniej.

  Cześć moderatorów co prawda wyjechała ale sporo (i adminów) zostało więc może warto pogadać?

  Ja raczej wszystko napisałem więc oddaję Wam głos.

   

   

   

   

   

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   No tak ale co jeśli czyjaś merytoryczna niezgoda nie jest merytoryczną kto ma to ocenić? Większość ludzi odpowie na to jako prowokacje, reagując merytoryczną niezgodą na merytoryczną niezgodę nakręcisz w ten sposób flejm i niepotrzebną kłótnie o merytoryczności zamiast o problemie - to tak w skrócie ( człowiek najbardziej przywiązany jest do własnej d**y i własnego zdania ). Zarzut o niemerytoryczność jest defacto zarzutem o profesjonalizm. Merytoryczny to dotykający istoty problemu, coś może być merytoryczne ale błędne, w powszechnej opinii jest jednak silnie skojarzony ze słowem profesjonalny, kompetentny to pierwsze nie oznacza słuszny, poprawny ale jest z nimi związany emocjonalnie itd. Dlatego po pierwsze sama ikonka niemerytoryczny jest niemerytoryczna bo jeśli napiszę coś z czym nie zgadzasz się merytorycznie i dasz mi w ten sposób znać, to mówisz mniej więcej ( a przynajmniej więksozść ludzi tak to odbierze ) "nie bo nie", "nie bo gupi, niekompetentny jesteś". Tyle że "nie, bo nie" jest bardzo niemerytoryczne nie dotyka istoty tematu, nie niesie żadnej informacji tylko ładunek emocjonalny. Jeśli jednak odpowiesz mi cytując mój post wtedy twoja "merytoryczna niezgoda" jest niepotrzebna bo wynika z faktu że odpowiadasz.

    

   W mojej ocenie zbyt dużą, między innymi dlatego że coś co miało być w zamyśle zabawą zaczynasz gradualizować za to dwa punkty za to jeden za to ujemny. Nie przykładam uwagi do liczby punktów przy użytkowniku, choć zauważam to. To jest IMHO problem punkty, lajki, serca ... powinny być przypisane postom a nie użykownikom. Moja obrona "serca" nie oznacza niczego inngo niż to że są sytuację w których post, zdjęcie zasługuje na coś więcej niż lajk, zasługuję dlatego że niesie w sobie prawdopodobnie jakiś komponent emocjonalny - jest kopią mojego myślenia, jest zdjęciem które mnie poruszyło ....

    

   Pozdrawiam

  2. (See 9 other replies to this status update)

 25. Polscy płaskoziemcy zorganizowali publiczną zbiórkę pieniędzy na bezzałogowego drona, który wznosząc się (uwaga!) na max wysokość 26km pomoże ustalić faktyczny kształt Ziemi :D Najważniejszym elementem misji (na którą potrzebują 1,5mln zł)  jest zgromadzenie niepodważalnych dowodów na Płaski Kształt Ziemi, analiza wielu teorii krążących w sieci i przede wszystkim rzetelne ( :rofl: ) podejście do tematu. :D Ciągle nie rozumiem, dlaczego nikt nie zorganizuje misji na krawędź Ziemi??? ;)

  1. Tomek_P

   Tomek_P

   Dajcie linka dorzucę coś, zrobię wreszcie coś dla nauki

  2. (See 27 other replies to this status update)

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.