Skocz do zawartości

pki1234

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  182
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

134 Good

O pki1234

 • Tytuł
  Antares

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 1. Filtr CLS i obiektyw

  Temat „wałkowany” wiele razy
 2. Webcam adapter do M42

  w astrokraku
 3. Astrofoto i mróz

  poszukajcie jak na tęgie mrozy przygotowany jest HAMAL. Gdzieś na pewno jest wątek o podgrzewanych wkładkach do butów. żeby nie było wątpliwości - nie ma w moim poście grama ironii :-)
 4. Układ Słoneczny dla dzieci i nie tylko z YouTube

  Ta jest po polsku i do tego na znaną przedszkolną melodię:
 5. Dwa ( czyżby ??? ) oblicza JP

  stanę trochę w obronie Tysona... Moje doświadczenia z AK i Panem Januszem są jak najbardziej pozytywne. Nigdy nie spotkałem się z nieuprzejmością i arogancją. Kupowałem tam wiele nietypowych elementów i nigdy się nie naciąłem. Zanim zamówiłem dokładnie przepytałem o produkt i dostawę, nawet przy prostych rzeczach. I znowu - nigdy nie spotkałem się z nieuprzejmością lub niechęcią odpowiedzi. Także trudno mi uwierzyć że wina tutaj jest wyłącznie jednostronna i trudno zrozumieć jednoznacznie intencję Twojego postu.
 6. to wiem, ale tak jak sam napisałeś, ja również nie wątpię że kto już nad tym nie pracuje, i dlatego napisałam że ten film jest smutny.
 7. Parę lat temu oglądając z kolegami te filmy: https://www.youtube.com/watch?v=geqip_0Vjec https://www.youtube.com/watch?v=MvRTALJp8DM https://www.youtube.com/watch?v=YQIMGV5vtd4 ... zastanawialiśmy się kiedy z tych urządzeń ktoś skonstruuje broń. Jak widać z filmu załączonego przez Szuu, minęło mniej niż 5 lat i …. JEST. Polecam uważne przejrzenie. Filmy są z uniwersytetu w Pensylvanii i pokazują większość „inteligentnych zachowań” widocznych na filmie załączonym przez Szuu. Zgadzam się z tymi co twierdzą, że tego nie da się całkowicie zatrzymać, bo to jest i ciekawe i rozwijające i super się sprzedaje. I trzeba w tym uczestniczyć. Dlatego świat potrzebuje na to regulacji, i to szybko. Nikt nie lubi jeździć samochodem po kraju w którym nie istnieją przepisy ruchu drogowego, lub inaczej mówiąc, wszystkie światła są zielone. A ponieważ wprowadzanie regulacji trwa i jest w dużej mierze kwestią polityki, dlatego każde zastosowanie AI powinno być poprzedzone refleksją „Po co?”. Relatywizowanie w tym temacie takich pojęć jak „inteligencja”, „myślenie”, „osobowość”, „wiara” stwarza ryzyko, którego nie jesteśmy w stanie ocenić. Jeszcze raz zakończę cytatem Hirszfelda bo jakoś idealnie on mi tu pasuje: „Można zapomnieć zdobywcy i grabież, i nawet gwałt, ale nie można przebaczyć uczonemu, jeżeli próbuje to naukowo uzasadnić”.
 8. Rzeczywiscie mocne.... I smutne i wracamy do pytania.... "... po co to robimy..."
 9. Tylko na jaka porę roku się tam ubrać skoro rok trwa tam 9 dni? Jakby tak rozbujać myślenie to o jakim "ŻYCIU" my mówimy ?
 10. Wyciąganie koloru na zdjęciu RGB

  Łukasz, przyłączam się do podziękowań bo właśnie o takie podsumowania obróbki postulowałem ja i pewnie również wielu innych, jako pewnego rodzaju zobowiązanie od nagradzanych w Astrowizji. Dla mnie, jako początkującego w obróbce, Twoje gwiazdki się wyróżniają na wielu fotografiach i uchylenie rąbka jak wyciągnąć taki kolorek na zdjęciach jest godne dużych podziękowań. ...nastawienie trochę jak w moim dowcipie zacytowanym tu: Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam. No to do roboty :-)
 11. Mocowanie Obiektywu Samyang 135mm na szynie Dovetail

  wyglada bardzo prosto i estetycznie a przede wszystkim solidnie. To na czym stoi aparat to stopka od statywu? Jak ją mocujesz do szyny. No i jak się domyślam włożenie obiektywu do mocowania następuje w pierwszej kolejności, potem mocowanie aparatu do obiektywu i dokręcanie wszystkich śrubek po kolei. :-) Pytam bo właśnie kończę swój zestaw do zdjęć z krótkimi ogniskowymi. Dla uproszczenia ja mocuję wszystko na solidnych głowicach kulowych, guider na jednej, aparat na drugiej.
 12. ...i tu chyba dotykamy sedna sprawy, nie tylko mediów społecznościowych ale i sztucznej inteligencji (chociaż być może dla niektórych wcale nie sztucznej) Dla mnie istotne jest po co to robimy? Można budować „sztuczne inteligencje” żeby z wykorzystaniem rosnącej mocy obliczeniowej maszyn skrócić skomplikowane procesy decyzyjne. Można też budować naukowe (choć nie jestem tego taki pewien) dowody na to że prawdziwa inteligencja to sztuczny wytwór, że myślenie to trick ewolucyjny łatwy do zasymulowania maszynowo. Podobnie z mediami społecznościowymi. Można je budować żeby dzielić się wiedzą, wspólnie rozwiązywać problemy, odnajdywać znajomych, pogubione rodziny itd. I można je też robić po to żeby budować pseudo-władzę nad innymi a na społecznym kapitale zbijać kasę. Im dłużej czytam ten wątek tym bardziej się zastanawiam czy niektóre teorie w nim głoszone nie graniczą z społecznościową paranoją, nie obrażając nikogo. Mówienie że kolegialne wartości są ważne a indywidualizm jest aberracją to jak oczekiwanie że metalowy łańcuch będzie trzymał chociaż jedno ogniwo jest z papieru. To właśnie dzięki indywidualizmom kolegialne wartości mogą być jeszcze mocniejsze niż jedno pojedyncze indywiduum. Ale to w żaden sposób nie przekreśla jego wartości ani nie czyni go „aberracją”. Przeciwnie. Z innej beczki: to forum, z racji na jego bardzo ciekawą tematykę oraz ogrom wiedzy i doświadczenia różnych "indywiduów" :-), czytają ludzie w różnym wieku. Boję się pomyśleć jakie mogą być przemyślenia dorastającego pokolenia, które czytając niektóre stwierdzenia tutaj, może wysnuć wnioski że inteligencja, wiedza, świadomość i inne ważne dla młodego pokolenia cechy osobowościowe to sztuczne wytwory, łatwe do zasymulowania. I zakończę cytatem Hirszfelda: „Można zapomnieć zdobywcy i grabież, i nawet gwałt, ale nie można przebaczyć uczonemu, jeżeli próbuje to naukowo uzasadnić” Pozdrawiam
 13. ok, teraz rozumiem. Nie guidowałem bo nie mam jeszcze przerobionego kontrolera napędu. Podłączałem obiektyw 135/2,8 i zgadzam się że wyszukanie gwiazdy to wyzwanie ale najjaśniejsze gwiazdy widać. Jak będzie z parametrami guidingu jeszcze nie wiem. Mam niemodyfikowaną kamerkę.
 14. to ja zacznę :-) bo jestem na tym samym etapie... i cieszy mnie że nie jestem jedynym wierzącym w stare metody ;-) nie rozumiem co chcesz przerabiać w kamerce jeśli chcesz ją użyć do guidingu. Może ja czegoś nie jarzę ale ja to planuje tak: 1. Guiderem będzie obiektyw M42 wkręcony do tej złączki http://astrokrak.pl/413-redukcja-m42x1-web-do-spc900-.html . Złączka wkręcona do kamerki SPC po wykręceniu z niej obiektywu. Działa, wiem bo tak mam. Kamerkę obsługuje PHD, drivery do kamerki pod Windows do ściągnięcia ze strony Phillipsa. Sprawdzałem, działa. 2. Relay box od MateuszW i modyfikacja napędu Twojego EQ według tego dokumentu : http://www.store.shoestringastronomy.com/eq_mod.pdf. Mateusz mnie obśmieje bo kupiłem u niego RelayBoxa chyba ze dwa lata temu i jak na razie tylko wgrałem drivery. Phd rozpoznaje relayboxa jako Teleskop. Tu muszę zaznaczyć że rozpoznanie tych driverów przez Windowsa trochę mi zajęło. Chyba gdzieś była dyskusja na forum o tym bo nie byłem jedyny z takimi problemami. Być może Mateusz ma już nowe drivery bo tamte które ja wgrywałem były autorstwa jakiegoś Rosjanina. Polecam kontakt z MateuszW. Ja aktualnie jestem w trakcie modyfikacji mojego napędu. Mam nadzieje przed zimą skończyć więc będziemy wymieniać doświadczenia :-).
 15. IC 1396 z canona

  Moim zdaniem to jest tylko kwestia tego jak piszesz wiedząc że nie masz wystarczającej wiedzy, chociaż osobiście zastanawiałem się czasem, czytając Twoje posty kiedy ktoś Ci zwróci uwagę i kto to będzie... :-) :-) Przepraszam z góry Tysona, ponieważ uważam że od czasu kiedy zaczynał na forum, zrobił niesamowity skok w wiedzy i jakości zdjęć. Pozazdrościć tylko zapału, cierpliwości i czasu jaki na to poświecił. Ja, będąc na forum ładnych parę lat, pamiętam jego komentarze z czasów kiedy zaczynał i pamiętam też jaką burę dostał w jednym z wątków od Wessela i Dzikiego, kiedy jego komentarze nie odbiegały zbytnio od tego jak pisze MI89. :-) Tyson – nic osobistego.... ;-) Przypomniało mi to jedno z doświadczeń socjologicznych często wspominanych na zajęciach z zarządzania. Obejrzyjcie, znalazłem taką polską wersję : http://joemonster.org/art/19319 Dlatego - z jednej strony uważajmy jak piszemy, bo niewinny komentarz pisany może być odebrany bardzo osobiście, ale też szanujmy tych którzy się uczą :-). Pozdrowionka i przepraszam z off-top. Jeśli Tysonowi nie odpowiada – nie będę się obrażał jak część postu zostanie wyedytowana. No i wychodzi na to, że forum to kopalnia wiedzy do różnych analiz typu "big data".
×